REKLAMA

Na každom človeku možno nájsť svetlé aj tienisté stránky, ako ste sa mohli dočítať aj v našom článku o zlých vlastnostiach podľa znamení zverokruhu. Dnes si posvietime špeciálne na nudné znamenia. Ľudia, ktorí sa v nich narodili, majú zaiste mnoho pozitívnych kvalít, no zábavnosť medzi ne rozhodne nepatrí. Taktiež môžu mať problém vyjadriť spontánne svoje emocionálne pochody a aj ich spoločenskosť zvyčajne pokrivkáva. Zábava v tradičnom zmysle slova je im jednoducho cudzia a neraz majú svoj vlastný a často i nepochopený zmysel pre humor. Ktoré znamenie je zo všetkých najnudnejšie? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

Čo spája nudné znamenia zverokruhu?

Ako už asi viete, znamenia zverokruhu sú rozdelené podľa živlov, ktoré im vládnu, pričom tieto skupinky majú mnohé vlastnosti a životné hodnoty spoločné. Úplne jasne sa to črtá aj pri nudných znameniach. Nudným znameniam zverokruhu vládne živel zeme, preto „neulietavajú“ a riadia sa viac rozumom ako emóciami. Zachovávajú si od ľudí i situácií odstup, čo z nich vo veľkej miere nerobí úplne najsympatickejších jedincov, no na druhej strane to má i významné benefity.

Aby sme teda zemským znameniam nekrivdili, majú mnohé hodnotné pozitíva. Patria medzi ne najmä praktickosť, cieľavedomosť a spoľahlivosť. Temperament si síce držia na uzde a dalo by sa povedať, že sú v kontraste s ohnivými znameniami, ktoré prekypujú emocionalitou a spontánnosťou, no na druhej strane väčšinou držia svoje slovo a i prípadné rany osudu dokážu znášať naozaj statočne. 

Najnudnejšie znamenie horoskopu – pracovitý Kozorožec má na starosti iné ako zábavu

Hneď si aj zodpovieme na otázku, ktoré znamenie je najnudnejšie. Zemským znameniam v tomto aspekte kraľuje jednoznačne Kozorožec. Zábava je na Kozorožcovom rebríčku hodnôt veľmi nízko. A radšej sa jej aj dobrovoľne úplne zriekne, než aby pôsobil trápne. Bojí sa totiž, že by tak zniesol pod zem svoju dlhodobú snahu o reprezentatívnosť. A jeho prestíž by mohla dostať ľahko na frak. 

Okrem toho, väčšinu vecí a udalostí v živote berie Kozorožec smrteľne vážne, takže aj žarty druhých často považuje za nemiestne až prízemné.

Už na prvý pohľad je to „suchár“. No zároveň ide o mimoriadne stabilné a zodpovedné znamenie, ktorého prioritou je práca a záväzky v každej sfére.

ktoré sú nudné znamenia

Od Kozorožca teda nečakajte spontánne reakcie a priehrštia úsmevov či nadšenia. Pochopte jeho pragmatické a konzervatívne nastavenie i hĺbavú dušu a on vám poskytne svoje nápomocné rameno v ťažkých časoch.

REKLAMA

Aj s týmito znameniami hrozí nuda

Okrem Kozorožca patria k nudným znameniam aj zemským živlom ovládaná Panna a Býk. Pomyselné druhé miesto v tejto kategórii získava Panna, ktorá si svoj status nudného znamenia drží najmä vďaka svojej snahe o perfekcionizmus a neustále plánovanie. Tieto aspekty povahy ju často držia v kŕči a nedovolia jej uvoľniť sa. 

Nenúťte Pannu do spontánnych aktivít, keď by sa jej veci vymykali spod kontroly. Takto si určite nezískate jej priazeň. Radšej sa na Pannu obráťte v situácii, keď potrebujete niečo rozanalyzovať do detailov. V tom totiž spoločne s Rakom exceluje a dokáže tak predísť mnohým nepríjemným situáciám.

Taktiež sa pripravte na to, že humor Panny nepatrí k tým štandardným. A aj ona sama sa nezvykne zabávať na tom, čo príde vtipné väčšine populácie. A i keď by ste ju možno chceli potešiť, určite sa nasilu nesmejte jej vtipom, ktoré vám ale reálne zábavné neprídu. Vašu neúprimnosť totiž rýchlo odhalí.

Neprehliadni: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí k Býkovi?

3 nudné znamenia zverokruhu

No a do tretice nudné znamenia zverokruhu uzatvára Býk. Týka sa to predovšetkým nežného pohlavia, nakoľko si ženy v znamení Býka pripúšťajú všetko o čosi viac a osobnejšie ako muži Býci. Aj z tohto dôvodu väčšinou nemajú náladu na žarty. 

Pôsobia konzervatívne, s chladným odstupom a niekedy až strnulo a neprirodzene. Naozajstne sa dokážu odviazať len v kruhu svojich najbližších, no aj to v tomto prípade môže svoju povzbudzujúcu úlohu zohrávať skôr alkohol. Mali by si dávať pozor, aby si ním pravidelne umelo nedopomáhali k uvoľnenosti. Mohlo by to mať veľmi nepriaznivé dôsledky. 

Medzi vzrušujúce zážitky ženy v znamení Býka patrí aj obyčajné poprechádzanie sa v nákupnom centre. Tak ju, prosím, neotravujte so spontánnym výletom do hôr či návštevou paintballu a neťahajte ju ani na hromadné zábavy vo veľkých skupinách ľudí, to by rozdýchala naozaj len veľmi ťažko.

Chceš sa o sebe a druhých dozvedieť viac a posunúť sa ďalej? Skús TOTO >>> 

najnudnejšie znamenia zverokruhu

Býk si radšej vyberie leňošenie doma, ku ktorému si zoberie knihu, zapne seriál, prípadne sa pustí do štúdia niečoho, čo ho kariérne posunie vpred.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.