REKLAMA

Znamenie vie o človeku prezradiť mnohé, napríklad aj jeho najhoršie vlastnosti, ktorým sme sa už venovali. Čo však pozrieť sa na tú lepšiu stránku? Nemôžeme totiž povedať, že nejaké jedno znamenie je najhoršie a ani predložiť jedno najlepšie znamenie zverokruhu. Svet a ani charaktery ľudí nie sú jednoducho čierno-biele. Každý má svoju tienistú stránku aj pozitívnu. A aké sú tie najlepšie vlastnosti znamení zverokruhu, to sa dozviete práve teraz.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Niektoré z vlastností cieľavedomého a dynamického Barana môžu byť podľa situácie pozitívne a zároveň aj negatívne. Dravosť, tvrdohlavosť a túžba byť prvý z tohto rohatého znamenia priam srší.

Ak sa na to však pozrieme ružovejšou optikou, tak sa s jeho priamočiarou akčnosťou a húževnatosťou väčšinou dostane tam, kde chce byť. Nech už je to vrchol Mount Everestu, alebo vedúca pozícia v pracovnom oddelení.

A čo je isté rovnako, vždy vám povie pravdu do očí, nech už je akákoľvek. Na jednej strane ju môže naservírovať pomerne ostro a zraňujúco, no na druhej strane máte s Baranom istotu, že v sebe nič nedusí a vy viete, na čom ste.

Neprehliadni: Tu nájdeš svoj kľúč k odomknutiu brány sebarozvoja v kariére

BÝK (21.04. – 21.05.)

Serióznosť vyžarujúci Býk má väčšinou veľmi vyberaný vkus. Dá si záležať na vzhľade, či už na tom svojom a tiež na vzhľade svojej domácnosti. Tá musí byť v prvom rade pohodlná, útulná a v neposlednom rade vyžarovať luxus.

Pre niekoho sa môže Býk svojím upínaním na estetično a matériu zdať povrchný, no vo väčšine prípadov to tak úplne nebýva. Je nositeľom konzervatívnych hodnôt a rodina pre neho reprezentuje vrcholnú prioritu.

Pre svojich najbližších je Býk v ťažkých situáciách významnou oporou a „záchranné koleso“ im dokáže hodiť aj v momentoch, keď už všetko zlyháva a ostatní nad nešťastníkom lámu pomyselnú palicu. Jeho najlepšími vlastnosťami sú stálosť, lojalita a rozvaha.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vzdušní Blíženci sa neboja zmeny a pokroku, ktorý prichádza s rôznymi novinkami. Ktoré sú ich najlepšie vlastnosti? Zaiste je to vynaliezavosť a flexibilita, ktoré ocenia najmä v pracovnej sfére.

Blíženci majú úžasný inteligentný vhľad do vecí a podnetnú komunikatívnu povahu. Pre druhých sú studnicou inšpirácií, pričom nápady a inovácie produkujú ako na bežiacom páse. Neboja sa vrhnúť do nových výziev.

No taktiež nepokazia žiadnu zábavu. A napokon aj ich prah tolerancie voči nedostatkom druhých je pomerne vysoký. 

Taktiež ťa zaujme: TOP vášnivé znamenia zverokruhu: Patríš medzi ne?

RAK (22.06. – 22.07.)

Najlepšie vlastnosti znamení vodného živlu, ku ktorým okrem Raka patrí aj Škorpión a Ryby, je citlivosť a autenticita v najbližších vzťahoch. Hoci sa Rak môže javiť navonok chladne, jeho srdce je vrelé a milujúce. Pre svojich najbližších, teda predovšetkým rodinu, by urobil prvé a posledné.

Račia povestná senzitivita spôsobuje, že ľudia v tomto znamení majú skvelé senzory. S tým sa spája dobrý odhad na druhých ľudí.

Ide taktiež o kreatívne duše s úžasnými nápadmi. Nezaostáva však ani ich vycibrené logické myslenie. Sú to stratégovia. I keď býva ich naladenie skôr pesimistické a k životu pristupujú v obrannom postoji, v zásade ich tak nič špeciálne negatívne neprekvapí a sú v tomto smere celkom odolní.

LEV (23.07. – 23.08.)

Vnútorný oheň Leva sa vie navonok pretaviť v dobrom a aj v zlom. Ak by sme však mali vyzdvihnúť jeho klady, určite treba spomenúť cieľavedomosť a vodcovské schopnosti. Najlepšie vlastnosti znamení, ktorým vládne oheň, čo je okrem Leva aj Strelec a Baran, sú energickosť a pripravenosť na akciu.

Aj keď to tak nemusí vyzerať na prvý pohľad, Levi nezaspia na vavrínoch. Keď ide do tuhého, dokáže sa Lev neuveriteľne zmobilizovať, i keď by predtým vyzeral, že dokáže prevegetiť celý deň. Je známy svojou schopnosťou namotivovať nielen sám seba, ale rovnako aj ostatných k maximálnym výkonom.

V zásade je Lev optimistom s pozitívnym a otvoreným prístupom k druhým ľuďom. Zvládne mnoho a vydrží naozaj veľa.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Panny nie sú také krehké, ako sa môžu javiť navonok. Ide v podstate o veľmi pragmatické a praktické stvorenia. Nie je to nič podivuhodné, keďže im vládne živel zeme. Ich najlepšie vlastnosti spočívajú najmä v organizovaní, zachovávaní poriadku, a to nielen toho vonkajšieho a viditeľného. Poriadok si väčšinou chcú zachovať aj v duši a v mysli.

Zásadnou a pozitívnou vlastnosťou je aj ich spoľahlivosť. Inak sú Panny medzi ľuďmi obľúbené aj vďaka svojej milej miernej povahe a ochote pomôcť vždy, keď je treba. Pochvaľujú si ich aj zamestnávatelia.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Diplomatické Váhy dokážu urovnať spory, a to aj pomocou svojho nadhľadu, ale aj dávky humoru. Vládne im vzduch, ktorý smeruje ich najlepšie vlastnosti do sociálnej sféry. V spoločnosti sú to obľúbení zabávači, no zároveň si ich druhí vážia a cenia si aj ich rady.

REKLAMA

Ľudia v tomto znamení obľubujú výzvy a nezľaknú sa ani vysokých cieľov. Táto kvalita patrí medzi najlepšie vlastnosti znamení predovšetkým ohnivého živlu. Váham vládne vzduch, no i tak sú podobne priebojné. Hoci sa v myšlienkach dokážu vznášať nad zemou, nohami sa držia pri zemi.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Toto pomerne komplikované vodné znamenie sa len tak hocičoho nezľakne a ide si za svojimi cieľmi, nech sú akékoľvek náročné a vysoké. Škorpión ale nejde do všetkého hlava-nehlava, i keď city u neho hrajú kľúčovú úlohu. Plány si dobre premyslí a zvolí vhodnú stratégiu.

Prístavom pre pokoj jeho duše však nie je rozum, ale srdce. Je to nesmierne citlivé znamenie, ktoré dokáže v druhých takpovediac čítať. Jeho slabou i silnou stránkou zároveň je jeho vášnivosť.

STRELEC (23.11. – 21.12)

Optimistické a ohnivé znamenie Strelca si neohrozene vykračuje životom a dokáže si z neho pre seba povyberať len to najlepšie.

Zväčša je Strelec v správny čas na správnom mieste a nebojí sa chopiť ponúkaných príležitostí.

Do veľkej miery ide o perfekcionistu, čo sa hodí v kariérnej sfére, v ktorej je jeho prioritou stúpať neustále vyššie a vyššie.

Oplatí sa prečítať: Spoznaj svoj šťastný deň na výhru aj úspešné činy podľa horoskopu

vlastnosti znamenia lev škorpión strelec býk kozorožec

Okrem spomínaného Strelec vyniká darom reči a jeho argumentačné schopnosti sú na vysokej úrovni. No a na záver treba pripomenúť, že najlepšie vlastnosti využíva najmä pre seba a svoj osobný prospech.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Možno trochu introvertnejší, ale zato nesmierne praktický a uvážlivý Kozorožec dokáže byť pre svojich blízkych veľkou oporou. Sociálny okruh máva zvyčajne menší, o to viac sú však tieto vzťahy kvalitnejšie. O povrchnosť v žiadnom smere nemá záujem.

Kozorožec, ktorému vládne živel zeme, má mimoriadne vyvinutý zmysel pre spravodlivosť, pracovitosť a zodpovednosť. Nakladá na seba tie najvyššie nároky a neustále napreduje. Spravidla toho v živote aj dosiahne veľa. Vlastne všetko, čo si zaumieni.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Toto znamenie vás dostane svojou bezprostrednosťou, spontánnosťou a tak trochu iným než štandardným pohľadom na svet.

Vodnár je nesmierne inšpiratívny pre svoje okolie a trefnými postrehmi dokáže ohúriť aj nadchnúť. Je to tak trochu rebelantský filozof s umeleckou dušou. Buď ho milujete, alebo ho nenávidíte, no určite ho neprehliadnete.

Rád sa pohybuje v spoločnosti, v ktorej má tendenciu hviezdiť. A veru právom na seba strháva pozornosť, i keď nie vždy to robí cielene.

Vybrali sme: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí ku Škorpiónovi?

vlastnosti znamení baran blíženci rak ryby vodnár váhy

Vodnárova myseľ je nielen bezstarostná, ale aj celkom analytická a iskrí v nej inteligencia. V zásade je človek narodený v tomto vzdušnom znamení minimálne svojím vnútorným svetom mimoriadne príťažlivou osobnosťou.

RYBY (20.02. – 20.03)

Najlepšie vlastnosti znamení zverokruhu uzatvárame Rybami. Kreatívna a v zásade romanticky ladená osobnosť Rýb je okrem iného citlivá, čo jej umožňuje jej empatický prístup k druhým.

Títo ľudia pod vplyvom živlu vody s radosťou priložia ruku k dielu, ba dokonca sa dokážu za väčšie ciele až obetovať. Sú to skvelí pracovníci, ktorí bez problémov zapadnú do kolektívu.

Od cudzích si držia odstup a do svojho najvnútornejšieho sveta púšťajú len pár vyvolených. No i keď okruh priateľov a známych nemusia mať Ryby veľmi široký, sú ich vzťahy o to pevnejšie a vrelejšie. Tiež treba dodať, že nech sa deje, čo sa deje – Ryby sa vždy držia svojich zásad.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.