Znamenie vie o človeku prezradiť mnohé, napríklad aj jeho najhoršie vlastnosti, ktorým sme sa už venovali. Čo však pozrieť sa na tú lepšiu stránku? Aké sú tie najlepšie vlastnosti znamení zverokruhu, to sa dozviete práve teraz.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Niektoré z vlastností cieľavedomého a dynamického Barana môžu byť podľa situácie pozitívne a zároveň aj negatívne. Dravosť, tvrdohlavosť a túžba byť prvý z tohto rohatého znamenia priam srší. Ak sa na to však pozrieme ružovejšou optikou, tak sa s jeho priamočiarou akčnosťou a húževnatosťou väčšinou dostane tam, kde chce byť. Nech už  je to vrchol Mount Everestu, alebo vedúca pozícia v pracovnom oddelení. A čo je isté rovnako, vždy vám povie pravdu do očí, nech už je akákoľvek.

BÝK (21.04. – 21.05.)

Serióznosť vyžarujúci Býk má väčšinou veľmi vyberaný vkus. Dá si záležať na vzhľade, či už na tom svojom alebo svojej domácnosti. Pre niekoho sa môže svojím upínaním na estetično zdať povrchný, no vo väčšine prípadov to tak nebýva. Je nositeľom konzervatívnych hodnôt a rodina pre neho reprezentuje vrcholnú prioritu. Pre svojich najbližších je v ťažkých situáciách významnou oporou a „záchranné koleso“ im dokáže hodiť aj v momentoch, keď už všetko zlyháva. Jeho najlepšími vlastnosťami sú stálosť, lojalita a rozvaha.

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vzdušní Blíženci sa neboja zmeny a pokroku, ktorý prichádza s rôznymi novinkami.

Ktoré sú ich najlepšie vlastnosti? Zaiste je to vynaliezavosť a flexibilita, ktoré ocenia najmä v pracovnej sfére. Majú úžasný inteligentný vhľad do vecí a podnetnú komunikatívnu povahu. Pre druhých sú studnicou inšpirácií, pričom nápady a inovácie produkujú ako na bežiacom páse. No a taktiež nepokazia žiadnu zábavu. 

Taktiež ťa zaujme: TOP vášnivé znamenia zverokruhu: Patríš medzi ne?

RAK (22.06. – 22.07.)

Najlepšie vlastnosti znamení vodného živlu, ku ktorým okrem Raka patrí aj Škorpión a Ryby, je citlivosť a autenticita v najbližších vzťahoch. Hoci sa Rak môže javiť navonok chladne, jeho srdce je vrelé a milujúce. Pre svojich najbližších, teda predovšetkým rodinu, by urobil prvé a posledné. Račia povestná senzitivita spôsobuje, že ľudia v tomto znamení majú skvelé senzory. S tým sa spája dobrý odhad na druhých ľudí. Ide taktiež o kreatívne duše s úžasnými nápadmi. Nezaostáva však ani ich vycibrené logické myslenie. Sú to stratégovia. I keď býva ich naladenie skôr pesimistické a k životu pristupujú v obrannom postoji, v zásade ich tak nič špeciálne negatívne neprekvapí a sú v tomto smere celkom odolní.

LEV (23.07. – 23.08.)

Vnútorný oheň Leva sa vie navonok pretaviť v dobrom a aj v zlom. Ak by sme však mali vyzdvihnúť jeho klady, určite treba spomenúť cieľavedomosť a vodcovské schopnosti. Najlepšie vlastnosti znamení, ktorým vládne oheň, čo je okrem Leva aj Strelec a Baran, sú energickosť a pripravenosť na akciu. Nezaspia na vavrínoch. Keď ide do tuhého, dokáže sa Lev neuveriteľne zmobilizovať, i keď by predtým vyzeral, že dokáže prevegetiť celý deň. Je známy svojou schopnosťou namotivovať nielen sám seba, ale rovnako aj ostatných k maximálnym výkonom. V zásade je optimistom s pozitívnym a otvoreným prístupom k druhým ľuďom. Zvládne mnoho a vydrží naozaj veľa.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Panny nie sú také krehké, ako sa môžu javiť navonok. Ide v podstate o veľmi pragmatické a praktické stvorenia. Nie je to nič podivuhodné, keďže im vládne živel zeme. Ich najlepšie vlastnosti spočívajú najmä v organizovaní, zachovávaní poriadku, a to nielen toho vonkajšieho a viditeľného. Poriadok si väčšinou chcú zachovať aj v duši a v mysli.  Zásadnou a pozitívnou vlastnosťou je aj ich spoľahlivosť. Inak sú Panny medzi ľuďmi obľúbené aj vďaka svojej milej miernej povahe a ochote pomôcť vždy, keď je treba. Pochvaľujú si ich aj zamestnávatelia.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Diplomatické Váhy dokážu urovnať spory, a to aj pomocou svojho nadhľadu, ale aj dávky humoru. Vládne im vzduch, ktorý smeruje ich najlepšie vlastnosti do sociálnej sféry. V spoločnosti sú to obľúbení zabávači, no zároveň si ich druhí vážia a cenia si aj ich rady. Ľudia v tomto znamení obľubujú výzvy a nezľaknú sa ani vysokých cieľov. Hoci sa v myšlienkach dokážu vznášať nad zemou, nohami sa držia pri zemi.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Toto pomerne komplikované vodné znamenie sa len tak hocičoho nezľakne a ide si za svojimi cieľmi, nech sú akékoľvek náročné a vysoké. Škorpión ale nejde do všetkého hlava-nehlava, i keď city u neho hrajú kľúčovú úlohu. Plány si dobre premyslí a zvolí vhodnú stratégiu. Prístavom pre pokoj jeho duše však nie je rozum, ale srdce. Je to nesmierne citlivé znamenie, ktoré dokáže v druhých takpovediac čítať.

STRELEC (23.11. – 21.12)

Optimistické a ohnivé znamenie Strelca si neohrozene vykračuje životom a dokáže si z neho pre seba povyberať len to najlepšie. Zväčša je v správny čas na správnom mieste a nebojí sa chopiť ponúkaných príležitostí. Do veľkej miery ide o perfekcionistu, čo sa hodí v kariérnej sfére, v ktorej je jeho prioritou stúpať neustále vyššie a vyššie.

Oplatí sa prečítať: Spoznaj svoj šťastný deň na výhru aj úspešné činy podľa horoskopu

vlastnosti znamenia lev škorpión strelec býk kozorožec

Okrem spomínaného Strelec vyniká darom reči a jeho argumentačné schopnosti sú na vysokej úrovni. No a na záver treba pripomenúť, že najlepšie vlastnosti využíva najmä pre seba a svoj osobný prospech

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Možno trochu introvertnejší, ale zato nesmierne praktický a uvážlivý Kozorožec dokáže byť pre svojich blízkych veľkou oporou. Sociálny okruh máva zvyčajne menší, o to viac sú však tieto vzťahy kvalitnejšie. O povrchnosť v žiadnom smere nemá záujem. Kozorožec, ktorému vládne živel zeme, má mimoriadne vyvinutý zmysel pre spravodlivosť, pracovitosť a zodpovednosť. Nakladá na seba tie najvyššie nároky. Spravidla toho v živote aj dosiahne veľa. Vlastne všetko, čo si zaumieni.

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Toto znamenie vás dostane svojou bezprostrednosťou, spontánnosťou a tak trochu iným než štandardným pohľadom na svet.

Vodnár je nesmierne inšpiratívny pre svoje okolie a trefnými postrehmi dokáže ohúriť aj nadchnúť. Je to tak trochu rebelantský filozof. Buď ho milujete, alebo ho nenávidíte, no určite ho neprehliadnete. Rád sa pohybuje v spoločnosti, v ktorej má tendenciu hviezdiť. A veru právom na seba strháva pozornosť, i keď nie vždy to robí cielene.

Vybrali sme: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa hodí ku Škorpiónovi?

vlastnosti znamení baran blíženci rak ryby vodnár váhy

Vodnárova myseľ je nielen bezstarostná, ale aj celkom analytická a iskrí v nej inteligencia. V zásade je človek narodený v tomto vzdušnom znamení minimálne svojím vnútorným svetom mimoriadne príťažlivou osobnosťou.

RYBY (20.02. – 20.03)

Najlepšie vlastnosti znamení uzatvárame Rybami. Kreatívna osobnosť Rýb je okrem iného citlivá, čo jej umožňuje jej empatický prístup k druhým. Títo ľudia pod vplyvom živlu vody s radosťou priložia ruku k dielu, ba dokonca sa dokážu za väčšie ciele až obetovať. Sú to skvelí pracovníci, ktorí bez problémov zapadnú do kolektívu. Od cudzích si držia odstup a do svojho najvnútornejšieho sveta púšťajú len pár vyvolených. No i keď okruh priateľov a známych nemusia mať Ryby veľmi široký, sú ich vzťahy o to pevnejšie a vrelejšie. Tiež treba dodať, že nech sa deje, čo sa deje – Ryby sa vždy držia svojich zásad.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.