REKLAMA

Čierna je farba, ktorá nikdy nevyjde z módy a lodičky zase patria medzi najobľúbenejšie topánky. Preto je kombinácia čiernych lodičiek s rôznymi outfitmi veľmi populárna medzi ženami. Ako ale doplniť tento look čiernymi lodičkami, aby to nevyzeralo stereotypne a nudne? Existuje niekoľko trikov a tipov, ktoré vám pomôžu vylepšiť tento outfit a pridať mu štipku elegancie a štýlu. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších spôsobov, ako nosiť čierne lodičky, aby ste vyzerali úžasne a sebavedomo pri každej príležitosti!

História a vývoj čiernych lodičiek: Od prvých modelov po moderné trendy

História a vývoj čiernych lodičiek siahajú až do 18. storočia, kedy sa stali populárnymi v Anglicku a Francúzsku. Zo začiatku ich nosili ženy z aristokracie, kedy sa vyrábali najmä z kože. V priebehu 20. storočia sa čierne lodičky stali bežným a nenahraditeľným kúskom v šatníkoch mnohých žien.

V 50. rokoch ich urobila slávnymi herečka Audrey Hepburn v prevedení francúzskej značky Repetto. Neskôr sa k nim pridali iné značky, a tak dnes máme dokonalú paletu štýlov, tvarov a materiálov, z ktorých si každá žena môže vybrať podľa svojho chuti a štýlu. Od klasických lodičiek na vysokých podpätkoch, po nízke opätky, oblé a hranaté špičky či ozdobené kamienkami.

Tiež ťa zaujme: Štýlové dámske poltopánky

Trendy čiernych lodičiek sa neustále menia a inovujú súbežne s preferenciami žien a ich vkusu, ich základ však ostáva nemenný. Takže ak hľadáte obuv, ktorá doslova nikdy nevyjde z módy, čierne lodičky sú tým prvým kúskom, ktorý by ste mali vlastniť. Poslúžia ako nosný pilier vášho šatníka a dajú sa kombinovať s každým typom oblečenia, dokonca aj tým ležérnym a casual.

REKLAMA

Ako správne kombinovať čierne lodičky s rôznymi typmi oblečenia

Čierne lodičky sú univerzálne topánky, ktoré sa dajú kombinovať s množstvom typov oblečenia. Ak chcete dosiahnuť štýlový a vyvážený outfit, mali by ste dbať na pár jednoduchých zásad. Pri kombinovaní čiernych lodičiek s oblečením je dôležité zohľadniť farbu a štýl celého outfitu. Čierna farba je vhodná najmä pre formálne a elegantné outfity, ako sú napríklad zvonové a široké nohavice alebo sukne. Patria tu aj biznis outfity a celkovo lodičky vyniknú najmä v elegantnejších lookoch. Nezabudnite na pančuchy, najlepšie čierne a nie telové, ktoré pôsobia omnoho viac delikátne. Jednoliaty outfit oživia aj sofistikované vzory či ornamenty na pančuškách.

Tip: Čo pomáha mnohým pri domácom ošetrení nôh? Skús a neoľutuješ

Ak máte na sebe tmavšiu farbu a chcete svoj outfit rozbiť, zvoľte lodičky s niečím výrazným ako napríklad strieborné remienky, ozdoby alebo zlaté detaily. Ak nosíte ľahké a vzdušné kúsky so vzormi, čierne lodičky zvýraznia váš zjav a dodajú mu sofistikovanosť. Pri kombinovaní čiernych lodičiek s inými kúskami oblečenia je dôležité, aby farby harmonicky ladili a vzájomne sa dopĺňali. Pestrý výber lodičiek a dámskej obuvi nájdete v predajniach CCC alebo online. Vyberte si zo širokej ponuky sortimentu a kráčajte s gráciou pri každej príležitosti. Ozvláštnite výsledný look aj o trendové doplnky a staňte sa hlavnou aktérkou svojho vlastného filmu.

– PR článok – 

Foto: ccc.eu

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.