REKLAMA

Ani sa to nezdá, no Vianoce sú takmer za dverami. Už ste si vybavili darčeky pre celú rodinu? Asi nám dáte za pravdu, že darček pre ženu – mamu, babku či dcéru – sa vyberá o čosi ľahšie ako vianočný darček pre muža. Chýba vám darček pre otca, brata, priateľa, frajera alebo manžela? Nevadí, ešte všetko s prehľadom stíhate. 

Pozri aj: Darček pre bábätko? Inšpiruj sa a podaruj úsmev nielen na Vianoce

My vám dáme za priehrštie inšpirácie, z ktorej si určite vyberiete a napokon aj obdarovaný bude pod vianočným stromčekom úprimne nadšený. Ktorý tip na vianočný darček pre muža športovca, domáceho majstra či motoristu z nasledujúcich riadkov bude pre toho vášho tým NAJ?

Na čo myslieť pri výbere vianočného darčeka pre muža?

Nielen pri výbere darčeka na Vianoce, ale napríklad aj darčeka na narodeniny či výročie, by ste mali vychádzať zo záľub konkrétneho muža. Čo mu robí radosť? Šport, majstrovanie v domácnosti alebo sa najlepšie zrelaxuje jazdou v aute? No možno nie je príliš aktívny typ a poteší ho skôr niečo TAKÉTO.

Taktiež zohráva svoju úlohu pri výbere darčeka aj vek obdarovávaného. Nie je totiž jedno, či je darček pre chlapca, mladého muža, muža v strednom veku so záväzkami alebo ide o dar pre starého otca. Ich potreby a záujmy totiž bývajú značne odlišné.

darček pre muža na vianoce alebo na narodeniny

Nenechajte si výber na poslednú chvíľu!

Vyberať darček, či už pre otca, brata, priateľa či svojho muža, nemusí byť ľahké, preto si to určite nenechajte na poslednú možnú chvíľku. A to sa týka nielen vianočných darčekov. Zháňanie na poslednú chvíľu vás môže vrhnúť do nie úplne najlepšej voľby. Predsa len, dar treba premyslieť z viacerých stránok.

Bojíte sa, že pri výbere darčeka urobíte krok vedľa? Nemajte obavy. Len sa nechajte viesť tým, pri čom daný muž dokáže zabudnúť na čas. Čo ho dokáže absolútne pohltiť v pozitívnom zmysle slova.

Pamätajte však na jedno. V čom sú vianočné darčeky špecifické, je to, že sa na ne úplne nehodia vtipné veci, ktorými si z obdarovaného vystrelíte. Aj keď aj v tomto prípade zaiste existujú určité výnimky. Vo všeobecnosti však nie je tento typ darčekov na Vianoce najvhodnejší.

Keď už máte vybranú oblasť záujmu toho vášho chlapa, potom by ste mali nenápadne (prípadne aj otvorene, ak si nepotrpíte na prekvapenie pod stromčekom) zistiť, čo mu v rámci nej chýba. Aby ste sa náhodou nesekli a nekúpili vec, ktorú už vlastní. 

Oblečenie pre malých aj veľkých za bezkonkurenčné ceny TU >>>

darčeky pre muža

Síce existujú výnimky (vhodné do rezervy), ale väčšinou sa dva rovnaké kusy či už výstroja alebo nástroja v sade, prípadne niečoho iného, nehodia.

Nemá hobby?

Začneme azda najťažším prípadom pre obdarovanie. Originálny vianočný darček pre muža môže byť naozaj tvrdým orieškom, pokiaľ dotyčný nemá vyšpecifikovaný nejaký konkrétny koníček.

A samozrejme, že aj týchto prípadov je celkom dosť. Pritom vôbec nemusí ísť o typy, ktoré nájdete len tak „pohodené“ na gauči či na pive v krčme. Sú to často časovo vyťažení muži s prácou a povinnosťami, ktoré im nedovolia rozvíjať hobby sféru. Tí zvyčajne ocenia darčekové klasiky. A čo medzi ne patrí? Na to si špeciálne posvietime.

...

Darčekové klasiky, s ktorými nič nepokazíte

Samozrejme, že jedinečnosť sa počíta dvojnásobne, no ak nechcete stúpiť vedľa, stále sú tu darčekové istoty.

Sú to napríklad pánske ponožky, spodná bielizeň, pyžamo alebo kozmetika, v rámci ktorej sú skvelými darčekmi najmä vody po holení alebo luxusné mužské parfumy. Na meniny či narodeniny je pre muža skvelou voľbou i kvalitný alkohol, pokojne aj zberateľský. 

...
REKLAMA

Darček pre muža, ktorý potrebuje trochu zmeny

No a pokiaľ uvažujete nad niečím originálnejším, môžete vytrhnúť toho svojho chlapa z bežného kolobehu zážitkovým darčekom, či už adrenalínovým, alebo niečím pokojnejším. Verte tomu, že i muži si vedia vychutnať wellness.

Napríklad aj manažér s vysokým pracovným tempom a boľavou chrbticou si zaiste rád odbehne na kvalitnú masáž, ktorá ho doslova vzkriesi a naberie druhý dych. Takouto špecialitou či inou procedúrou však chytíte za srdce aj seniora, ktorý sa musí o blaho svojho tela i ducha starať ešte s väčším odhodlaním. Sú chlapi, ktorí sa možno zo začiatku budú zdráhať, no keď skúsia raz, je vysoké riziko, že sa stanú závislými, a to v dobrom slova zmysle.

...

Tipy na vianočný darček pre športovca

A dostávame sa k darčekom pre mužov, ktorí majú vyhranené záujmy. Aj keď vášnivý lyžiar má istotne svoje obľúbené lyže, cyklista zas bicykel a rybár udice, stále existuje množstvo doplnkov, ktoré sú ideálnym darčekom pre muža športovca. Teda také, ktoré pri svojej záľube využije na 100 %.

Rybára poteší napríklad špeciálne rybárske oblečenie, cyklistu široká ponuka príslušenstva na bicykel, aktívneho lyžiara vyhrievané rukavice, čiapky či vložky do topánok. Vyhrievané oblečenie sa však zaiste hodí aj všetkým zimomrivcom, a to nielen mužského pokolenia. Pouvažujte nad tým. Je to zaiste originálny a zároveň praktický darček. 

Vo všeobecnosti platí, že pre športovcov sa nachádza darček pomerne ľahko, len treba vedieť, do akých obchodov nahliadnuť. No a zabudnúť netreba ani na jednu z obľúbených aktivít, ktorá je blízka i ľuďom nie úplne športovo zdatným. Ide o kolobežkovanie na elektrokolobežke. Pokiaľ ju váš muž, frajer či brat vlastní, nevešajte hlavu, k moderným elektrokolobežkám môžete totiž dokúpiť užitočné doplnky.

Určite sa nájde niečo, čo ešte ten váš športovec vo výbave nemá. Len sa treba vybrať na menší prieskum do jeho výbavy.

No a pokiaľ by ste i tak boli s výberom v koncoch, pamätajte, že vo všeobecnosti je pre športovcov vhodné a neustále využiteľné aj funkčné oblečenie či športová obuv.

Neprehliadni: Black Friday a Cyber Monday na Slovensku 💣: Ktoré obchody so zľavami stoja za to?

darček na vianoce pre domáceho majstra

Nápady na darček pre muža, ktorý rád majstruje

Pokiaľ je pre vášho obdarovávaného útočiskom dielnička či garáž, v ktorej majstruje rôzne vylepšováky alebo opravuje pokazené veci, zíde sa mu kvalitné ručné alebo elektrické náradie, prípadne organizéry, ktoré mu pomôžu udržať vo veciach systém a poriadok.

Niekedy stačí lepšie počúvať a dozviete sa informácie, ktoré vás navedú na ten najsprávnejší tip. Napríklad ponosy, keď sa domácemu majstrovi zlomí vrták, chýba mu konkrétny typ pílky alebo stratil nejakú zo súčiastok sady náradia. Majte otvorené oči a uši a hneď  budete vedieť, akou cestou sa pri výbere darčeka pre domáceho majstra vybrať.

Darček na Vianoce pre vášnivého motoristu

Máte doma motoristu, ktorého srdce plesá pri vysadnutí na svojho tátoša s dvoma kolesami? Alebo ten váš chlap nie je motorkár, ale miluje pocit, keď nasadne do svojho štvorkolesového miláčika a vyberie sa na cesty-necesty? Načerpajte tematickú inšpiráciu na vianočný darček pre muža motorkára či blázna do áut.

Okrem užitočných pomocníkov, ako je napríklad navigácia či držiak na mobilný telefón, môžete pre muža motoristu prichystať výnimočný zážitok.

A čo také špeciálne by to malo byť? Darček pre muža motoristu na Vianoce či výročie je skvelou príležitosťou, venovať mu jazdu v jeho najobľúbenejšom a možno aj extra luxusnom type auta. Zážitkové darčeky sú mimoriadne populárne u mužov, ktorí majú radi adrenalín. Viac ich nájdete na stránke darcekovy-raj.sk.

Ďalšia inšpirácia: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

Tip na vianočný darček pre muža motoristu

Z tých lacnejších darčekov pre motoristu spomenieme vyhrievaný poťah na sedadlá, ktorý bude v zime top voľbou. Prípadne mu môžete zakúpiť obyčajnú, no pre čistotu auta nevyhnutnú gumovú rohož, ktorá interiér ochráni pred blatom a vlhkosťou. 

Ďalším tipom na praktický darček z tejto kategórie je stojan na pneumatiky, pokiaľ muž skladuje doma v pivnici či v garáži. Muž motorista ocení zaiste i servis vozidla, profesionálne prezutie pneumatík či dôsledné umytie jeho autíčka.

A čo pre motorkára? Okrem typických dizajnových doplnkov či motorkárskej bundy mu môžete podarovať modely motoriek, ktoré si zaiste rád vystaví. No a napokon kompletnú výbavu pre zanieteného motorkára nájdete TU.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.