REKLAMA

Pokiaľ neviete, ako zaspať rýchlo a bez liekov, prípadne má problém so spánkom vaše dieťa, teraz sa dozviete okrem známych rád aj super tip, ktorý má veľký potenciál všetko zmeniť.

Problémy so spánkom má množstvo ľudí. Je paradoxné, že telo aj môže byť unavené a spánok očakáva, no často myseľ je tým narušiteľom, ktorý plnohodnotný odpočinok zaháňa. A vy sa len prevaľujete v posteli  a pohľad na hodiny vás len viac a viac znervózňuje.

Prečo si dať záležať na spánku?

Bez dostatočného spánku sa nedá koncentrovať na dennodenné úlohy i učenie, slabne pamäť a celkovo kognitívne funkcie.

Človek má zlú nápadu až depresie, bolí ho hlava, zvyšuje sa náchylnosť na kardiovaskulárne obtiaže. Dokonca sa nedostatok odpočinku nepriaznivo podpisuje na imunite, váhe, tlaku, ale aj hormonálnej rovnováhe.

ako zaspať rýchlo bez liekov

Nič z tohto zoznamu vám na rýchle zaspávanie nefunguje?

Ešte skôr, ako sa dostaneme k TOP tipu na zaspávanie pre malých aj veľkých, pozrite sa, aké iné možnosti na privolanie spánku vo všeobecnosti máte.

 

  • Absolútnym základom, ako zaspať rýchlo, je vyvetraná miestnosť, v ktorej spíte . Jedno zo zlatých pravidiel kvalitného spánku hovorí o tom, že nohy majú byť v teple a hlava v chlade. Samozrejmosťou by mala byť i vhodná teplota, pod ktorou sa rozumie rozmedzie medzi 15 až 22 stupňov Celzia. Počas horúcich letných nocí vám s tým pomôžu rôzne klimatizačné zariadenia.
  • Podľa babských rád, ale aj názoru vybraných odborníkov, vám spánok rýchlejšie navodí pohár mlieka s trochou medu pred uložením sa do postele.
  • K rýchlemu zaspávaniu, no predovšetkým kvalitnému spánku dopomôže pohodlná posteľ a naozaj kvalitný matrac.
  • Jednou z možností, ako zaspať rýchlo, je využitie pomoci z prírody, a to najlepších byliniek na upokojenie a zaspávanie. Pomôže napríklad čaj z ľubovníka, valeriány lekárskej či medovky. Spoľahnúť sa môžete aj na aromaterapiu s upokojujúcou levanduľou, harmančekom, santalovým drevom alebo bergamotom.

A napokon prírodného charakteru je aj doplnok výživy Calmin s mnohými ďalšími overenými bylinkovými extraktmi, ktoré spánok nielen privodia, ale aj skvalitnia.

Pozri aj: Multifunkčná levanduľová voda: Pre tieto účinky na pleť i vlasy si ju zamiluješ!

REKLAMA
tipy na rýchle zaspávanie
  • Pre spánok je vhodné počas večerných hodín postupne prejsť do relaxačného režimu, a to napríklad vďaka čítaniu kníh. Skvelým tipom na bezproblémové zaspávanie je tiež dodržiavanie upokojujúcich rituálov a istého časového harmonogramu, ktorý zahŕňa i presnú hodinu ukladania sa na spánok a tiež vstávania.

Skvelý tip, ako zaspať rýchlo do niekoľkých minút – vhodný pre dospelých aj malé deti

TOP tipom, ako zaspať rýchlo, a to ako pre dospelých, tak aj úplne najmenšie detičky, je biely šum. Pokiaľ ste si teda doteraz mysleli, že k spánku sa prepracujete vďaka absolútnemu tichu, veru, nebýva to tak.

Niektorým ľuďom ticho počas zaspávania vôbec nevyhovuje (i keď si to nemusia uvedomovať) a špeciálne malým dojčatám, ktoré sú ešte z prenatálneho obdobia zvyknuté na množstvo zvukov (ako z tela matky, tak aj vonkajšieho prostredia).

Preto dostanete napríklad biely šum imitujúci tlkot srdca či iné upokojujúce zvuky aj v podobe hračiek do postieľky. Mnohí rodičia uplakaných a nervóznejších detí si ho nevedia vynachváliť.

Môže zaujať: Čo so sebou prináša rastový špurt? Vieš, aké sú jeho príznaky?

biely šum pre deti hračky zvuky

Biely šum je teda, v skrate povedané, monotónny zvuk, ktorého typickými reprezentantmi sú okrem spomínaného tlkotu srdca aj bubnovanie dažďa, šum mora, ruch vzdialenej premávky, pravidelné zvuky idúceho vlaku, šumenie pokazenej televízie či zvuk spusteného fénu, vysávača, práčky, digestora atď.

Vyskúšať môžete zvukové prístroje, ktoré budú vydávať biely šum počas noci, no postačí vám aj youtube či mobilná aplikácia. Nájdite si ten svoj najupokojúcejšie pôsobiaci zvuk a vyskúšajte túto skvelú spánkovú vychytávku.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.