Pokiaľ je make-up vašou dennou rutinou a na pravidelnej báze používate aj očné tiene, mali by ste vedieť čo najpresnejšie, ktoré odtiene sa najlepšie hodia k vašej očnej dúhovke. Teda také, čo najideálnejšie dotvoria nielen celé líčenie, ale podčiarknu samotnú krásu vašich „okien duše“. Ako vieme, nude líčenie sa hodí ku každej farbe oka či podtónu pleti, čo však v prípade, keď chceme niečo farebnejšie? Dnes sa špeciálne zameriame na podmanivé hnedé oči. Aké očné tiene sa hodia k hnedým očiam? Vyniknú najlepšie v kontrastných farbách? Ktorých? Pri akej príležitosti siahnuť po tom-ktorom odtieni? Skúste si vybrať očné tiene pre hnedé oči podľa našich tipov.
REKLAMA

Najkrajšie očné tiene pre hnedé oči

Skôr, než si povieme, aké tiene na oči sa hodia k hnedej farbe dúhovky, len malé pristavenie sa k jednotlivým odtieňom hnedých očí. Hnedé oči má v populácii najviac ľudí. To ale neznamená, že sú tuctové. Každé sú výnimočné. Na farebnej škále môžu siahať od tmavohnedých (ktoré niekedy zvykneme považovať za čierne) cez orieškové, zelenohnedé až po bledohnedé. Jedinečnosť svojich hnedých očí viete navyše podčiarknuť správne zvoleným make-upom.

Ako si správne vybrať očné tiene pre hnedé oči? Vodítkom je aj podtón pokožky a príležitosť, na ktorú sa líčite. Make-up pre hnedé oči môže byť inak úžasne variabilný. K tejto farbe dúhovky sa hodí veľmi veľa odtieňov.

Tiež môže zaujať: Aký rúž sa mi hodí? Odpoveď nájdeš v článku

vhodné tiene na oči pre hnedooké

Make-up pre hnedé oči podľa príležitosti

V zásade platí, že sa k hnedým očiam hodia skôr sýtejšie farby ako farby pastelové. Pre denné jemnejšie líčenie hnedých očí môžete s pokojom využiť staroružový odtieň a všetky teplé tóny hnedé i oranžové, ktoré podčiarknu krásu hnedých očí, ale nepôsobia príliš kontrastne. 

REKLAMA
...

Kontrastné fialové či zelené očné tiene voľte skôr na slávnostnejšie príležitosti. Na večer je skvelé aj dymové líčenie. Do stratena sa aplikujú sýta hnedá či čierna. A čerešničkou k dymovému líčeniu môžu byť bronzové či zlaté odlesky.

Očné tiene k hnedým očiam podľa podtónu pleti

Aj keď už v súčasnosti neplatí, že by ste mali nasilu kombinovať očný make-up so zvyškom outfitu, predsa len sa oplatí lepšie pouvažovať pred výberom očných tieňov k hnedým očiam, ktorý bude reflektovať podtón pleti.

Pokiaľ je vaša pleť príliš bledá, vyhnite sa tmavohnedej, nugátovej a podobným tmavým odtieňom. A to preto, aby v konečnom dôsledku nepôsobili vaše oči príliš unavene. 

Pozri tiež: Farba očí a charakteristika osobnosti: Čo prezradia modré, zelené alebo hnedé?

aké očné tiene sa hodia k hnedým očiam

Dámy s teplým typom pokožky, zlatistým nádychom či opálením si môžu dovoliť všetky výrazné a intenzívne odtiene, ktoré sme spomínali vyššie.

Nech už ste bleduľa alebo snedá osôbka, vyvarujte sa nesúladnej kombinácie teplých a studených farieb. Ako hnedooké ženy by ste mali siahnuť radšej po teplejších odtieňoch. A keď už naozaj neviete, čo za očný make-up si zvoliť, najjednoduchším riešením je (už vyššie uvádzané) nude líčenie. To sa hodí naozaj každej.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.