REKLAMA

Či už sa líčite denne na „full face glam“ alebo využívate make-up len sporadicky, pravdepodobne sa u každej ženy v kozmetickej taštičke nájde minimálne jeden rúž na pery. Neviete, či vám ten váš pasuje? Pýtate sa, aký rúž sa mi hodí k mojim vlasom, podtónu pokožky či k očiam? My vám na to zodpovieme v nasledujúcom článku.

Už budete vedieť, po akej farbe rúžu siahnuť, aby ste maximálne podčiarkli svoj šarm a štýl. V obchodoch je široká ponuka rúžov, farieb na pery, tzv. tintov aj farebných leskov, takže už sa budete vedieť zamerať na ten svoj TOP farebný okruh. A to nie je všetko, ako bonus máme pre vás na záver aj tip, aký zvoliť rúž k červeným šatám.

Aký rúž sa mi hodí, keď som blondína?

Ste prirodzená alebo nafarbená blondína? Klasická červená je pre vás top voľbou! No pokiaľ je to na vás príliš, stále máte k dispozícií aj jemnejšie červené odtiene a neuveriteľné množstvo odtieňov ružovej farby, ktoré sa dajú nosiť na bežný deň. Spomínané farby dodajú sviežosť a živosť.

Ďalej by ste sa mali riadiť podľa podtónu pokožky. Studená červená je pre tie so snehovo bielou pleťou, teplé tóny červenej, s oranžovým a medeným nádychom, si môžu dovoliť blondínky s odtieňom pokožky do žlta. 

Tiež ťa zaujme: Osobnosť človeka podľa pier: Čo prekvapujúce odhalí tvar a veľkosť úst?

aký rúž sa mi hodí blond ryšavé vlasy hnedé čierne

No a všetkým blondínam a na všetky príležitosti sa hodí aj jemná nude farba na pery s neutrálnym podtónom.

Blondínky by sa na druhej strane mali vyvarovať príliš tmavých odtieňov rúžu, ako je napríklad tmavohnedá či tmavšia oranžová. Tieto farby na perách by mohli pôsobiť príliš tvrdo, prípadne nudne a mdlo.

Aký rúž sa mi hodí, keď mám hnedé vlasy?

Výber rúžu pre dámy s hnedými vlasmi by naozaj nemal byť problémom. Ostrieľanou voľbou je pravá ružová a následne všetky tmavšie verzie ružovej, ktoré sú dokonalé najmä pre hnedoočky.

Keď nechcete vytŕčať, prispôsobte intenzitu ružovej podľa svetlosti vašej kože. Pokiaľ patríte medzi snedšie typy hnedovlások, chybu neurobíte ani s výraznejšou hnedou farbou do čokoládova. Jemná marhuľová a béžová zas patrí bledším dámam s modrými očami a hnedými kaderami, pokojne aj na bežný deň.

Hnedovlásky by sa mali vyhnúť neónovým odtieňom rúžu a nie každej sa tiež hodia úplne jemnučké odtiene.

REKLAMA

Aký rúž sa mi hodí, keď som ryšavá?

Červená farba vlasov ich majiteľky predurčuje k tomu, aby si dopriali z bohatej farebnej škály. S klasickými hrdzavými vlasmi sa pekne kombinuje malinová červená, ale aj živé koralové odtiene. Ostatné tmavšie odtiene červených vlasov harmonizujú s oranžovočervenými rúžmi, a to až smerom do tehlova.

Typická ryšavka so zelenými očami zažiari, keď si vyberie kontrastný rúž bledoružovej farby. Určite však neurobí chybu, keď si zvolí aj jemnejšiu fuchsiovú farbu a smelo môže preberať zo všetkých odtieňov do oranžova. Svetlá až priesvitná pleť, ktorou väčšinou disponujú dámy s ryšavými vlasmi, nahráva aj jemnej marhuľovej.

akú farbu rúžu zvoliť

Ryšavky by sa mali vyvarovať príliš hnedých, sivých alebo modrých odtieňov rúžu, ktoré by mohli pôsobiť príliš tvrdo, smutne alebo nevýrazne.

Aký rúž sa mi hodí, keď mám čierne vlasy?

Vo všeobecnosti brunetky s olivovým nádychom pleti vyzerajú najlepšie s rúžmi koralovej farby, ktorá im dodá šťavu. Čiernovlásky s tmavšou pleťou si môžu dovoliť aj naozaj výrazné rúže tmavých odtieňov, a to nielen červených či hnedých. Tu sa rozhodne oplatí experimentovať.

No a pre tie, ktoré nechcú vytŕčať a sú skôr bledule s havraními vlasmi, je na bežný deň skvelá telová neutrálna, chladnejšia nude farba na pery alebo nude farba s jemným ružovým podtónom.

Čiernovlásky by sa mali vyhnúť neónovým farbám a strieborným odleskom, ktoré by mohli pôsobiť disharmonicky a lacno. 

Aký rúž k červeným šatám?

V podstate máte dve cesty. Buď si vyberiete farbu k šatám tón v tóne, alebo sa dáte na cestu výrazného kontrastu a trochu zarebelujete.

Pokiaľ ste ale modrooké blondíny, odporúčame využiť pravú červenú, ktorá na nikom inom nevynikne tak dokonale a bola by škoda premárniť takúto príležitosť, hlavne ak by bola slávnostnejšieho rázu.

Mimoriadne sofistikovane pôsobí chladná červená na perách brunetiek.

Vybrali sme: Komu sa hodia hnedé vlasy? Pozri sa na tie pôvabné odtiene

aký rúž k červeným šatám

Červenovlásky si zas môžu červený rúž k šatám vybrať ideálne medzi oranžovo-červenými odtieňmi. No a keďže kombinácia červenej na šatách a aj na perách je naozaj silná, v tomto prípade by ste mali brzdiť experimentovanie s očnými tieňmi. Ideálne je vzdať sa ich v tejto kombinácii úplne, aby výsledný efekt nepôsobil lacným dojmom.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.