REKLAMA

Poznáte význam jednotlivých farieb očí? S konkrétnou farbou očí sa rodíme. Nie je to niečo, ako keď si podľa vkusu volíte ráno farbu šiat. I keď, samozrejme, aj takáto vec je možná, ak máte v talóne farebné kontaktné šošovky. No poďme k veci, teda k základne farbe očí, ktorú máme od narodenia. 

Hovorí sa, že modré oči sú falošné a zelené napovedajú o silných emóciách a sexappeale. Spätosťou medzi povahou človeka a farbou dúhovky sa zaoberali aj naši predkovia. Dokonca už v staroveku vznikla náuka fyziognómia, ktorá mala identifikovať povahu aj vlohy človeka na základe jeho vzhľadu.

Aj v súčasnosti sa týmto súvislostiam medzi zovňajškom a charakterom prikladá význam – niekedy väčší, inokedy menší. Farba očí a charakteristika osobnosti je v každom prípade zaujímavou témou. Podobne ako tá minulá, ktorej sme sa taktiež venovali, a to, čo prezrádzajú pery o človeku.

Naozaj možno na prvý pohľad do očí odhaliť silné i slabé stránky človeka? Je na vás, či nasledujúcej kategorizácii budete veriť, lebo nie je vedecky podložená a aj samotná fyziognómia vlastne nemá reálny vedecký základ. Samozrejme, nemusíte tomu veriť. No je až neuveriteľné, ako nasledujúca charakteristika pasuje.

Pozri tiež: Vieš, ako si zmeniť farbu očí? Vyber si a vylepši si pohľad 

Čo si myslíte vy? Veď napokon, môžete si to hneď overiť. A to na vás samotných, keďže seba poznáte najlepšie. Tak ako? Pýšite sa nebesky modrými, iskrivými orieškovými alebo nebodaj netradičnými zelenomodrými či hnedozelenými očami? Aký majú hlbší význam? Čo o vás prezradia?

Hnedá farba očí a charakteristika osobnosti

Slabohnedá, oriešková až strednehnedá farba dúhovky je v populácii pomerne častá a na druhých, ako bolo zistené, pôsobí najsympatickejšie.

TU nájdete hnedé kontaktné šošovky >>> 

Dokonca sa ľudia s hnedými očami považujú za najdôveryhodnejších. Hnedé oči majú signalizovať úprimnú asertívnu aj spoločenskú povahu so silným sebavedomím. 

Pozri aj: Vieš o tom, že typy chôdze dokážu o ľuďoch prezradiť šokujúce veci?

farba očí a charakteristika

Osoby s hnedými očami by tiež mali vynikať v logickom myslení.

A čo kombinované farby očí?

Určite treba hneď zo začiatku pripomenúť, že hnedá, tak aj ostatné farby očí, nemusia byť ostro vyhranené, teda môžu byť kombinované. Ako napríklad hnedozelené alebo modrozelené, prípadne i hnedomodré dúhovky.

TU nájdete farebne kombinované kontaktné šošovky >>> 

V tomto prípade by ste mali charakteristiku zakladať na dominantnej farbe, ale zároveň brať do úvahy aj druhú farebnú prímes. Takže niektoré znaky osobnosti sa budú pravdepodobne prelínať. Pri menej dominantnej farbe, samozrejme, v menšom rozsahu.

REKLAMA

Tmavohnedá až hlboká čierna farba očí a charakteristika osobnosti

A postúpime k ďalšej podmanivej farbe očí. Tmavšie odtiene hnedej až čierne zafarbenie patrí v populácii medzi tie vzácnejšie. Už na prvý pohľad pôsobia takéto „zrkadlá duše“ tajomne a ich vlastníci bývajú duchovne založení. No vedeli ste, že tento farebný typ očí dokáže fakticky lepšie skrývať emócie, pretože je u nich ťažšie rozlíšiť zúženie či rozšírenie zreničiek, ktoré zohrávajú významnú úlohu pri neverbálnej komunikácii? Svetlé oči sú v tomto prípade oveľa čitateľnejšie.

TU nájdete čierne kontaktné šošovky >>> 

Taktiež pôsobia tmavookí ľudia sympaticky až uhrančivo. Vedia si ostatných ľudí podmaniť a nadchnúť pre hodnoty, ktoré sú pre nich kľúčové. Napriek veľkému vplyvu, ktorý dokážu mať na druhých, nepatria medzi príliš extrovertné povahy, práve naopak. Výhody introverta sú však nepopierateľné, ako sme už písali v jednom z našich článkov. 

Čo prezrádza modrá farba očí? Modrookí prikladajú význam tomuto

Najviac modrookých ľudí nájdeme v severských krajinách. Vedeli ste, že analýzy sedemtisícročnej DNA dokazujú, že modré oči sa vyvinuli až pred 10 000 rokmi po opustení Afriky? Spôsobuje ju mutácia génu HERC2. 

Modré oči môžu na prvý pohľad pôsobiť chladne a u druhých nevyvolávajú takú dôveru ako oči hnedé či tmavohnedé. No i keď modrooký človek nedáva navonok explicitne svoje pocity, v jeho vnútri sa môžu diať veľké veci.

Pozitívnou vlastnosťou je práve vnútorná sila, odhodlanosť a vytrvalosť. Naozaj silné benefity inak pomerne miernej povahy. Sú taktiež pravdovravní a nechajú sa viesť svojou intuíciou. 

TU nájdete modré kontaktné šošovky >>> 

charakter podľa očí

Osobnosť s očami farby oblohy, ale aj tmavších odtieňov modrej je takou tou typickou „tichou vodou, ktorá brehy myje“.

Zaujímavosťou je to, že vzťahy medzi ženou a mužom s modrými očami nemajú zvyčajne dlhé trvanie. Úplným opakom je v tomto zmysle vzťah, v ktorom jeden z partnerov má oči modré a druhý hnedé. Takéto spojenie má veľké predpoklady na trvácnosť a oddanosť.

Sexi zelená farba očí a charakteristika osobnosti

Mimoriadne zvodne pôsobiaci zelený odtieň dúhovky sa spája predovšetkým s kreativitou a citlivou dušou. Ešte takéto dlhé riasy k tomu a z krásneho pohľadu sa podlomia kolená. Treba dodať, že zvodnosť a atraktivitu pripisujú zeleným očiam skôr muži, zatiaľ čo ženy si ich spájajú s falošnosťou. Pravda je však niekde v strede.

TU nájdete zelené kontaktné šošovky >>> 

Pri bledozelenom až smaragdovom odtieni ide väčšinou o dobroprajného človeka, ktorý však môže na svoju dobrotu i doplatiť. Nenávidí konflikty a miluje slobodu. Je to originálna osobnosť, ktorá sa nebojí vybočiť z hlavného prúdu.

Zriedkavé sivé zafarbenie očí skrýva poklad

Sivá dúhovka patrí medzi zriedkavejšie. Majitelia sivých očí väčšinou musia vynaložiť veľké úsilie, aby ich druhí brali vážne. Je to vlastne protiklad tmavohnedej až čiernej farby očí, ktoré na druhých pôsobia autoritatívne a presvedčivo.

TU nájdete sivé kontaktné šošovky >>> 

Napriek problematickejšiemu presadeniu sa v spoločnosti ľudia so sivými očami bývajú pokojní, uvážliví a vynikajú pri riešení krízových situácií. Patria medzi najharmonickejšie osobnosti s veľkou empatiou.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.