REKLAMA

Jednoduché recepty na domácu kozmetiku sú stále populárnejšie. V minulosti spôsobil veľký boom domáci peeling z kávy a aj tento nasledujúci rozhodne stojí za to. Ponúkame vám super recept na normálnu až mastnú pleť so sklonom k akné. Škoricový peeling, ktorý si bez problémov vyrobíte z dostupných ingrediencií, vám pleť hĺbkovo vyčistí, vyhladí, zjemní i rozjasní.

Je to zaiste skvelé riešenie mechanického peelingu, pokiaľ nemáte citlivú pleť, k tomu ste na takéto čistenie zvyknuté, no a napríklad vám doma došiel obľúbený peelingový produkt.

Čo dokáže škorica?

Hlavnou ingredienciou tohto domáceho receptu je pomletá škorica. Škorica je silným antioxidantom a taktiež má antibakteriálne účinky, čo ocení najmä problematická pleť so sklonom k akné. Zrejmý protizápalový efekt pôsobí redukujúco na pupienky a drobné začervenania.

REKLAMA

Okrem toho škorica obsahuje i kalcium, železo, magnézium, vitamín A, B i C. Zbavuje pleť odumretých buniek, ktoré majú potenciál upchávať póry. Pozor však, pred výrobou a použitím nasledujúceho peelingu si najskôr zistite, či nemáte na škoricu alergickú reakciu.

Čo sa týka dávkovania, ingrediencie v nasledujúcom recepte na peeling zo škorice sú uvedené zhruba na jednu aplikáciu. Vždy je lepšie urobiť si peeling nový a zbytočne ho neskladovať. Pokiaľ ho chcete použiť na telo, urobte si aspoň dvojnásobnú dávku.

Neprehliadni: Vyrob si domáci krém na tvár a na telo: Recepty pre suchú, citlivú a namáhanú pleť

Ingrediencie na škoricový peeling

Ingrediencie na škoricový peeling:

  • 1/2 ČL mletej škorice
  • 1 PL kokosového za studena lisovaného oleja
  • trstinový alebo aj obyčajný krupicový cukor na zahustenie a peelingový efekt
  • mandľová múka (voliteľná ingrediencia) pôsobí upokojujúco

Ďalšia inšpirácia: Pleťová voda z ovsených vločiek: Lacná domáca výroba a TOP účinky 

Postup prípravy

Pokiaľ máte kokosový olej veľmi stuhnutý, mierne ho ohrejte, aby ste do neho mohli ostatné ingrediencie jednoducho zapracovať. Vmiešajte do neho mletú škoricu a prípadne i mandľovú múku. Na záver predajte cukor tak, aby ste vedeli dosiahnuť požadovanú konzistenciu peelingu. Tá by nemala byť ani príliš riedka, ale ani veľmi hustá.

Následne domáci škoricový peeling už len aplikujete na pokožku tela alebo tváre krúživými pohybmi. Pozor však na okolie očí, ktorému sa vyhnite. Môžete nechať minútu – dve pôsobiť a následne spláchnite vodou.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.