Jednoduché recepty na domácu kozmetiku sú stále populárnejšie. Len nedávno spôsobil veľký boom domáci peeling z kávy a aj tento nasledujúci rozhodne stojí za to. Ponúkame vám super recept na normálnu až mastnú pleť so sklonom k akné. Škoricový peeling, ktorý si bez problémov  vyrobíte z dostupných ingrediencií, vám pleť hĺbkovo vyčistí, vyhladí, zjemní i rozjasní.

Čo dokáže škorica?

Hlavnou ingredienciou tohto domáceho receptu je pomletá škorica. Škorica je silným antioxidantom a taktiež má antibakteriálne účinky, čo ocení najmä problematická pleť so sklonom k akné. Zrejmý protizápalový efekt pôsobí redukujúco na pupienky a drobné začervenania.

Neprehliadni: Vyrob si domáci krém na tvár a na telo: Recepty pre suchú, citlivú a namáhanú pleť

Okrem toho škorica obsahuje i kalcium, železo, magnézium, vitamín A, B i C. Zbavuje pleť odumretých buniek, ktoré majú potenciál upchávať póry. Pozor však, pred výrobou a použitím nasledujúceho peelingu  si najskôr zistite, či nemáte na škoricu alergickú reakciu.

Ingrediencie v nasledujúcom recepte na peeling zo škorice sú uvedené zhruba na jednu dávku. Vždy je lepšie urobiť si peeling nový a zbytočne ho neskladovať. Pokiaľ ho chcete použiť na telo, urobte si aspoň dvojnásobnú dávku.

Ingrediencie na škoricový peeling:

  • 1/2 ČL mletej škorice
  • 1 PL kokosového za studena lisovaného oleja
  • trstinový alebo aj obyčajný krupicový cukor na zahustenie a peelingový efekt
  • mandľová múka (voliteľná ingrediencia) pôsobí upokojujúco

Ďalšia inšpirácia: Pleťová voda z ovsených vločiek: Lacná domáca výroba a TOP účinky 

Postup prípravy

Pokiaľ máte kokosový olej veľmi stuhnutý, mierne ho ohrejte, aby ste do neho mohli ostatné ingrediencie jednoducho zapracovať. Vmiešajte do neho mletú škoricu a prípadne i mandľovú múku. Na záver predajte cukor tak, aby ste vedeli dosiahnuť požadovanú konzistenciu peelingu. Tá by nemala byť ani príliš riedka, ale ani veľmi hustá.

Ingrediencie na škoricový peeling

Následne domáci škoricový peeling už len aplikujete na pokožku tela alebo tváre krúživými pohybmi. Pozor však na okolie očí, ktorému sa vyhnite. Môžete nechať minútu – dve pôsobiť a následne spláchnite vodou.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.