REKLAMA

Sny nám vedia mnohé predpovedať, vystríhať nás a aj utešiť. Postupne si v našom snovom seriáli prechádzame najbežnejšie témy snov a objasňujeme ich hlbšiu podstatu. Dočítať ste sa už mohli napríklad o tom, či zuby v sne naozaj znamenajú takú veľkú pohromu, ako sa o nich hovorí. Čo nám však dáva najavo podvedomie, keď sa v objaví alkohol v sne alebo alkohol v ňom rovno pijeme? A možno vás skôr zaujíma výklad týkajúci sa alkoholizmu či opitosti v snoch. Náš snár odhalí, čo môže v budúcich dňoch priniesť do reálneho života snívanie o alkohole. 

Symbolika alkoholu v sne

Ako sme už spomínali, v snoch sa prezentuje náš strach, sklamanie, ale aj túžby. No a práve s túžbami je spájaný symbol alkoholu, resp. alkoholických nápojov pri snívaní. Túžby nás môžu povznášať, ale aj ubíjať dole. No a alkohol v sne má v sebe zahrnutú práve túto negatívnu konotáciu.

Oplatí sa prečítať: Snár: Dešifruj jedenie a jedlo v sne – špeciálny význam majú sladkosti aj sklo v ústach

V prvom rade znamená pitie alkoholu v sne túžbu po zakázaných radostiach. Tie však so sebou prinášajú skôr či neskôr nepríjemnosti. Podvedomie nás tak varuje pred nevhodnými krokmi, ktoré plánujeme urobiť. Jeho hlas je jednoznačný, teda zdrž sa pokušenia, lebo na to doplatíš. 

Je rozdiel, ak alkohol v sne pijete alebo vidíte, že ho niekto popíja

Pri sne o alkohole treba brať do úvahy, v akom kontexte alkohol vystupuje. Pokiaľ len vidíte, že ho popíja druhý človek, môže byť interpretácia predsa len viacznačná. A to podľa toho, aké emócie sa vám spájajú s konkrétnym človekom. 

Pokiaľ ide o vám sympatickú osobu, dá sa sen vykladať aj v tom zmysle, že túžite po uvoľnení a relaxácii.

Ak to je osoba, ktorá nevzbudzuje sympatie, ba dokonca ide o nepriateľa v bežnom živote, je možné, že práve z jeho strany môžete očakávať nejakú podpásovku.   

Tiež ťa zaujme: Snár: Aký had v sne nie je pohromou? Žltý, čierny alebo biely? 

snár alkohol

Čím viac ľudí však vidíte popíjať alkoholické nápoje, tým skôr berte sen ako varovanie. Možné je i to, že sami prepadáte tejto metle ľudstva. 

Ak alkohol pijete v sne vy, odkazujeme na interpretáciu vyššie. Ide o nevhodné túžby a slasti, ktorým sa treba zďaleka vyhýbať. Rovnako negatívnou interpretáciou je i tá, ak pálite tvrdý alkohol. Vtedy to dokonca môže znamenať i opletačky so zákonom. Pokiaľ vás dlhodobo trápia nočné mory, mali by ste staviť aj na lapač snov.

Špeciálny pozor na opitosť v sne

Zatiaľ neboli výklady alkoholu v sne extra pozitívne, čo však v prípade, keď už nejde len o popíjanie alkoholu? Čo keď máte sen o výsledku nadmerného požívania alkoholických nápojov, teda o opitosti?

Pokiaľ ste sami opití, je možné, že vás čakajú celkom príjemné a dokonca i zábavné chvíle. Veľa ale záleží od pocitov, s ktorými sa napokon zobudíte a na ktoré by ste sa mali spoľahnúť. Taká tá malátna a, povedzme že neškodná opitosť, býva väčšinou dobrým znamením. Čaká vás dovolenka, uvoľnenie, zábava s priateľmi.

Výklad však naberá hneď iný význam, ak ste si v stave opitosti pospevovali.
To totiž znamená, že ste s veľkou pravdepodobnosťou príliš úprimní k druhým, a to sa vám vôbec nemusí vyplatiť.

Vyber si: Kvalitný alholtester za rozumnú cenu, s ktorým budeš vedieť pravdu

Pozor aj na takzvanú hlučnú až agresívnu opitosť. Ak sa totiž takto v sne správate vy alebo niekto druhý, mali by ste v nasledujúcich dňoch klásť väčší dôraz na pokojné a trpezlivé riešenie situácií.

Jednoducho povedané, nenechajte sa prevalcovať emóciami a ani nereagujte na vyslovené provokácie zo strany druhých. Mimoriadne by ste si tým totiž sťažili svoju situáciu, či už na pracovisku alebo v rodine.

REKLAMA

Dobré pocity zo sna o alkohole môžu byť zradné

Ako sme už spomínali, dobrý pocit po prebudení ovplyvňuje aj samotný výklad, ktorý býva v tomto zmysle pozitívny. Pozor však na to, ak sa cítite dobre, lebo ste sa v sne „vybúrili“ a dovolili si niečo, čo by ste si v bežnom živote nedovolili. Napríklad sa opili a niekoho v tomto stave pourážali alebo nebodaj zbili. Môže to signalizovať to, že vo vás bublajú silné emócie. A tie nemusíte mať za chvíľku ani reálne pod kontrolou.

Alkoholizmus v snoch

V zásade platí, že vidieť muža v alkoholickom opojení je stále lepšie, ako tak vidieť ženu. No a napokon pravidelné sny o alkohole môžu mať čo do činenia so samotným alkoholizmom snívajúceho, čo ale nemusí byť pravidlom.

Pravdou však je, že alkohol, podobne ako aj iné predmety či osoby v sne, nemusia byť vždy len symbolom či metaforou, ale realitou, s ktorou sa pasujete aj v čase, keď by ste mali čerpať nové sily. Zamyslite sa teda nad tým, či v tejto oblasti naozaj nepotrebujete pomoc.

Neprehliadni: Ako si dať do poriadku pečeň vďaka prírodným zložkám?

snár opitý človek opitosť v sne

Čo hovorí snár o vylievaní alkoholu?

Pozitívnych výkladov doteraz nebolo veľa, snár o alkohole však uzavrieme jedným z nich. Sen, v ktorom vylievate alkohol z fliaš či pohárov je totiž predzvesťou toho, že sa vzdávate dobrovoľne ťaživých pokušení a oslobodzujete sa od ich nadvlády nad vami samotnými. Čím drahší a vzácnejší alkohol vylievate, tým lepšie pre vás.

Alkohol v sne podľa jednotlivých druhov

Špeciálne podfarbenie a dovykladanie snov ponúka analýza jednotlivých druhov alkoholu, ktorý ste v sne videli a predovšetkým pili.

 

  • Pivo v sne sa spája väčšinou s pozitívnymi interpretáciami. Tie sa podľa snárov týkajú finančných záležitostí. Piť v sne čierne pivo je asi tou najlepšou možnosťou, keďže do života prináša aj najzásadnejší zisk. A je zaujímavé, že zatiaľ čo sme o vylievaní alkoholu v sne hovorili v kontexte dobrých životných prognóz, tak akurát pri pive toto neplatí. V tomto prípade treba čakať nepríjemnosti.
  • Víno v sne, najmä ak sa pije s mierou, možno spájať so spokojnosťou a dobrou náladou. Červené víno má niekedy aj erotický podtext, záleží od konkrétnych okolností sna. Ojedinele sa v snároch objavuje, že aj vylievanie vína nie je dobrým znamením.
víno v sne oslava štrnganie
  • Likér v sne reprezentuje akési tajomstvo. Buď máte voči ostatným skryté zámery, ak ho pijete vy, alebo naopak, keď vidíte, že ho pijú druhí. Nenechajte sa lichôtkami a lákavými návrhmi vtiahnuť do pasce.
  • Miešané drinky, resp. coctaily vynikajú pestrosťou a zaujímavými farbami i chuťami. Takéto alkoholické drinky v sne poukazujú na nové možnosti snívajúceho, ba možno aj skryté fantázie o napredovaní, ktoré sa oplatí počúvať.
  • Vo všeobecnosti je tvrdý alkohol v sne varovným výkričníkom. Niektoré interpretácie snárov sa týkajú vyslovene bitiek, no možno hovoriť aj jemnejšie o konfliktoch. Borovička v sne sa týka najmä trecích plôch na pracovisku vo vzťahu nadriadený a podriadený. Rum v sne dáva do pozornosti telesnú silu, a teda aj konflikty v tomto spojení môžu nabrať fyzický rozmer. No a napokon vodka v sne môže do života priniesť sváry ohľadom peňazí. Je totiž predpoklad, že ak vodku v sne pijete, budete neuvážene míňať.

Foto: Freepik

Chcete svoj detox podporiť prírodnou formou? Pocítiť novú energiu, urobiť krok vpred pre svoju pečeň? Odbremeniť organizmus od toxínov? DetoxActive je v tomto ideálnym doplnkom výživy. Prepája zelené super potraviny, ako je SPIRULINA, ZELENÝ JAČMEŇ, MLADÁ PŠENICA a CHLORELLA s extraktmi ďalších účinných zložiek, ako je ACAI, MAQUI BERRY, ALOE VERA a PESTREC MARIÁNSKY. To je TOP zloženie pre zdravšie telo nielen v rámci krátkodobých detoxov!

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.