REKLAMA

Aj keď by sa mohlo zdať, že jedenie a jedlo v sne sa bude spájať len s pozitívnymi výkladmi, nie vždy je to tak. Závisí od toho, čo ste v sne konzumovali. No a samozrejme, ako vždy pripomíname, tak aj od toho, ako ste sa cítili počas snívania i tesne po zobudení.

Potraviny v sne totiž môžu byť nielen lákavé a chutné, ale aj pokazené a odpudivé. Prípadne môžete mať jedla v sne nedostatok. Snívať sa vám môže aj o nepožívateľných predmetoch, napríklad o nebezpečnom skle v ústach. Nasledujúci snár predstaví to najpodstatnejšie zo snov o jedle a jedení.

Jedenie a jedlo v sne – základná symbolika

Základnou symbolikou jedla je prijímanie, keďže potravu do seba prijímame. Vo všeobecnosti vzaté nás potrava posilňuje a na tejto vlne sa nesie aj výklad jedla v sne. Môže ísť o prijímanie matérie, teda hmotných vecí či peňazí, ale rozhodne sem môžeme zaradiť aj nové vedomosti, skúsenosti či kontakty a vzťahy.

Nezabudnite, že jedlo hryzieme, premieľame a vychutnávame si v ústach. Veľký význam tak nesú aj samotné zuby v sne, ktoré sú súčasťou ústnej dutiny a tiež im treba v takomto kontexte venovať špeciálnu pozornosť. A to teda v prípadoch, pokiaľ boli viditeľné a hlavne niečím špecifické. 

jedenie v sne jablko

Zahryznutie sa s chuťou do niečoho s tuhšou konzistenciou môže znamenať pripravenosť popasovať sa so všetkým, čo život prináša, a to ako dobrým, tak aj zlým.

Pociťovali ste hojnosť jedla alebo striedmu stravu?

Úplne prvým javom, ktorý si treba pri snoch o jedle všímať, je množstvo potravy. Čo znamená, keď jej bolo málo alebo bola nedostupná? Túžba po jedle a jedení v sne naznačuje nenaplnené potreby. Tiež je prítomná snaha vymaniť sa zo stereotypu a dokázať sebe i druhým, čo je vo vás.

Malé množstvo jedla sa sne sa taktiež spája s problematickou socializáciou, nezapadnutím do kolektívu. Teda je v záujme dotyčného naplnenie práve tejto potreby zdieľania, empatickej komunikácie, komfortného spolužitia a spolupráce.

Na druhej strane sa vám môže snívať o hostine, množstve rôznorodého jedla, keď neviete, do čoho sa pustiť skôr. Samozrejme, v takomto prípade ide o pozitívny signál. 

Je pravdepodobné, že spolunáležitosť, ochota a prívetivosť k druhým sa vám vráti. A čo je hlavné, vy ste v takejto situácii aj všetko to, čo vám osud z bohatého priehrštia ponúka, v nastavení naplno prijať.

Neprehliadni: Ako vyzerajú ideálne zdravé raňajky?

veľa jedla na výber snár

Sladkosti v sne

Vo všeobecnosti súvisia sladkosti a sladké jedlo v sne s peniazmi. Či už pôjde o nepríjemné výdavky alebo povzbudzujúce príjmy, to závisí aj od konkrétneho sna a jeho kontextu. Vo väčšej miere však sladkosti navádzajú na „sladký život“ a hojnosť.

...

No napríklad sladké môže byť aj víno, ktoré ste v sne popíjali, avšak sny o alkohole sú zas v niečom iné a špecifické. Zamerajme sa teda na klasické sladkosti. Užívanie si sladkej chuti koláčov, sladkého pečiva, cukroviniek či kakaa znamená naozaj prosperitu v materiálnom zmysle slova.

Samotný rafinovaný cukor, či už v podobe kociek alebo prášku, však vo svojej interpretácii skrýva istú stratu. Rozhodne je teda lepšie, ak sa vám sníva o dobrotách, ktoré sú z cukru a nie o cukre ako takom.

Veľa sladkostí na jednom mieste, predovšetkým na stole, znamená predzvesť pozoruhodnej udalosti väčšinou pozitívneho charakteru.

REKLAMA

A vychutnávanie si sladkostí v sne, v ktorom ste zároveň aj na večierku či v kruhu mnohých ľudí možno vyložiť ako prichádzajúce mimoriadne príležitosti či podporu vplyvnej osoby. A zas to smeruje k matérii a hlavne k peniazom.

Pozri tiež: Snár: Kedy sú peniaze v sne vynikajúcim znamením? Bankovky či mince – všetko má svoj význam

sladkosti v sne

Čo prezrádza snár o mäse?

Sny o jedle mäsitého charakteru môžu byť podobne ako v snoch o sladkostiach spojené skôr s matériou. No nielen to. Mäso v sne, predovšetkým jeho jedenie znamená, že by ste mali vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, aby ste dosiahli maximum. Jednoducho skúsiť robiť veci inak. Je to tak najmä v prípadoch, keď v sne konzumujete typ mäsa, ktoré inak bežne nemávate na tanieri. Niečo špeciálne.

Špeciality na tanieri za skvelé ceny TU >>>

Sny o surovom mäse poväčšinou odhaľujú úplný základ povahy snívajúceho. Môže ísť až o živočíšne správanie sa a surové emócie. Mäso v sne môže byť aj krvavé, nehotové na konzumáciu. Krv v sne má osobitný význam. Keď je spomínané mäso na tanieri nedopečené, vnútri krvavé, vtedy treba dať svojím snahám čas a neunáhľovať sa v rozhodovaní a aktivitách.

Na druhej strane pečené mäso či mäso vyprážané v sne poukazuje na kultivované prepracovanie sa k podstate toho, o čo vám momentálne v živote ide. Celkovo varenie mäsa, jeho príprava na rôzne spôsoby v sne dáva na známosť, že sa môžete tešiť. Pritiahnete si šťastie i osobné ciele máte na dosah ruky.

Ktoré mäso v sne nie je až takou veľkou výhrou? Ide o mäso kuracie. Keď toto mäso vidíte či konzumujete počas snívania, neprinesie so sebou až také benefity, ako by ste mali pred sebou hovädzie či divinu.

Chcete chrániť svoje bunky pred voľnými radikálmi? Je vaším cieľom normalizovať hladinu cukru v krvi, podporiť imunitu i správne trávenie? Nielen s tým pomôže prémiový doplnok výživy 100 % šťava z aloe vera – Aloe ADVANCE.

A napokon špeciálne miesto vo výkladoch snárov má klobása v sne. Tá totiž môže symbolizovať rozmnožovacie orgány a odkazovať na sexuálne problémy a sexuálne napätie, ktoré by bolo vhodné uvoľniť.

Jedli ste v sne pokazené jedlo či jedlo studené? Pozor na to!

Ako už asi tušíte, tak jedlo nevábne vyzerajúce, pokazené, zhnité či spálené neznamená nič dobré. Ak sa vám o takomto zlom jedle snívalo a dokonca ste aj jedli, očakávajte nepríjemné správy.

A to nie je všetko. V dňoch po takomto sne môžete pokaziť aj veci, ktoré by ste si mysleli, že ani pokaziť nejdú. Čo môžete robiť, je dávať si pozor na každý svoj krok, aby nedošlo k fatálnemu zlyhaniu, ktoré hrozí.

Pomôže ti: Ako sa lepšie sústrediť a naštartovať svoj mozog na plné obrátky?

pokazené jedlo v sne

Je tu však prítomná aj možnosť, že zhnité pokazené mäso v sne poukazuje na potrebu liečenia. Možno ide o chorobu, ktorá ešte o sebe veľmi nedáva vedieť, ale čoskoro sa rozvinie. Lepšie pozorovanie sa a preventívka u lekára určite nezaškodí. 

Aj nepríjemne studené jedlo v sne, ako vychladnutá mastná polievka, omáčka či iné pokrmy, ktoré sa bežne jedia horúce, býva zlým znamením. Možno pôjde o sklamanú dôveru či celkovo sklamanie sa v druhom človeku. Pozor na naivitu a prílišné otváranie sa druhým.

Čo znamená nebezpečné sklo v ústach a iné nepožívateľné predmety?

Sny o nepožívateľných ostrých alebo bodavých predmetoch v ústach môžu mať viac variácií, no v zásade ukazujú na jeden problém. 

Čo teda očakávať, keď ste mali počas snívania sklo v ústach a jeho kúsky sa vám zraňovali ústnu dutinu a báli ste sa, že ho prehltnete? Prezradíme. No pamätajte, že okrem skla platí to isté aj o žiletkách, ostrých kamienkoch či bodavom hmyze v ústach.

Kľúčovým výkladom takéhoto typu sna je hádka, ktorá vás s vysokou pravdepodobnosťou očakáva. Vyostrenie konfliktu v rodine či práci však v takomto prípade musíte brať s chladnou hlavou a vážiť slová. Tie pomyselné kúsky skla, žiletky či včely sú totiž silné slová, ktoré by mohli všetko, o čo ste sa doposiaľ snažili, zničiť. Keď sa bude dať, radšej sa hádky nezúčastňujte a ak budete jej súčasťou, starostlivo vážte slová a nenechajte sa strhnúť emóciami.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.