Ako ste si mohli všimnúť, v snovej ríši prevažujú nad pozitívnymi snami skôr tie negatívne. To však nevyhnutne neznamená, že sen o niečom zlom znamená pri jeho výklade aj zlú budúcnosť. Dnes sa pozrieme na pomerne traumatizujúce sny o zuboch. Teda predovšetkým o tých, ktoré nie sú v dobrom stave. Napríklad sa kývajú, vypadávajú, sú pokazené či trhané. Zuby v sne možno zaradiť do rovnakého kontextu, ako keď snívame o vlasoch alebo nechtoch.

Je naozaj pravda, že sa po snoch o zuboch treba pripraviť na zlé časy a kritické situácie? A čo zuby mliečne alebo ukážkové silné biele zuby? Odhaľte s nami ďalšie zákutia tajomna. Zuby v sne možno interpretovať nasledovne.

Symbolika zubov v sne

Zuby vo všeobecnosti odrážajú stav nášho zdravia a tak ich možno vnímať aj v snoch.

Za vypadnutými, pokazenými až zhnitými či kývajúcimi sa zubami tak majú podľa všetkého stáť choroby a nebodaj i smrť. 

Na sen o vypadnutých zuboch sa však možno pozerať aj z hľadiska medziľudských vzťahov. V tomto ohľade znamenajú stratu, pretŕhanie pút, koniec vzťahu.

Je takmer istotou, že sa ľudia s takto ladenými snami nezobudia s úsmevom na perách. A veru, treba sa bližšie pozrieť na to, prečo podvedomie zdvíha varovný prst. 

Zaujme ťa taktiež: Snár: Vystrašil ťa mŕtvy v sne? Zisti, čo môžeš očakávať

Pokazené, zhnité až rozpadávajúce sa zuby v sne?

Nočné mory, v ktorých vypadávajú zuby alebo je chrup v strašnom stave naozaj neveštia nič dobré. Výklad však nie je jednoznačný a do úvahy treba brať aj to, aké je množstvo pokazených, vytrhnutých či vypadnutých zubov.

Pozri tiež: Čo je to múmio a aké sú jeho blahodarné účinky?

Východiskovou interpretáciou je zvýšenie strachu či úzkosti v živote. Konkrétne je to najmä strach o zdravie či vzťahy. Vytrácanie vitality a príchod choroby si môže človek uvedomovať aj počas dňa, ale bez toho, aby si to vedome pripúšťal. V noci však podvedomie dodá k zlému pocitu niekoľko výkričníkov a pripomenie to, čo chce človek v bdelom stave „ututlať“.

Štrbavosť = naštrbené vzťahy

Okrem indikácie zdravotného problému vypadnuté zuby v sne môžu naznačovať naštrbené vzťahy. Do popredia vystupuje najmä myšlienka straty kontroly nad situáciou.

Napríklad keď druhý človek netúži po zmieri a urovnaní vzťahov alebo sa správa nepredvídateľne. Typický je práve pocit paralyzujúcej bezmocnosti. Keď sa jednoducho nemôžete do problému, metaforicky povedané, zahryznúť, lebo to nie je vo vašej moci. Je teda zrejmé, že kartami osudu miešajú ako samotné zuby v sne, tak aj bezzubosť. 

Vybrali sme: Veštenie z kávy: Ktoré symboly a obrazce predpovedajú úžasnú a ktoré strašnú budúcnosť?

Štrbavý mliečny chrup však naznačuje nedostatočnú zrelosť. Nemusí to byť pravdou, človek sa však môže cítiť nedostatočne zrelý na nejaké životné kroky, ale túži po tom, aby ich urobil.

Ostatné výklady sna o zube, zuboch či bezzubosti

Bezzubosť okrem vyššie spomínaného napovedá aj o iných problémoch v živote, nielen o tých zdravotných alebo medziľudských. Hovorí sa, že pokiaľ je v sne o zuboch aj krv, teda človek o ne prišiel kvôli pádu či nehode, značí to aj nedosiahnutie či nedotiahnutie dôležitých cieľov. Človek bez zubov sa jednoducho cíti bezmocný, nedarí sa mu tak zahryznúť do úloh a tento neúspech prežíva aj v sne. No a krvavý chrup sa spája aj s náhlou stratou priateľa a blízkej duše.

Neprehliadni: Patríš medzi naivné znamenia zverokruhu? Dôverčivosť zrádza tieto 3!

Krehké a ľahko sa lámajúce zuby môžu napovedať o precitlivelosti a citovom prepade dotyčného snívajúceho, ktorý túži podpore a pomoci. 

Krivé zuby sa dajú interpretovať aj ako neúprimnosť a neschopnosť vyjadriť navonok svoje túžby. Podobne si možno vykladať aj falošné umelé zuby, ktoré okrem iného značia aj neschopnosť dobrého odhadu. Vizuálne nepekné žlté povlaky na zuboch znamenajú veľkú dávku stresu a nepokoja.

Silné biele zuby – výklad, ktorý poteší

Kým sa vypadávajúce zuby v sne a nepekný chrup spája s negatívnymi výkladmi, tak biele silné zuby značia naozaj pozitívne signály do budúcnosti. Aké? Zuby biele ako perličky predpovedajú veľmi pozitívnu zmenu v nadchádzajúcich dňoch. Situácia sa vyvinie vo váš prospech. Je veľmi pravdepodobné, že pôjde o materiálne veci, o ich nadobúdanie a vlastníctvo.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.