REKLAMA

Prekvapil vás výklad snov, v ktorých sa vyskytuje alkohol? Povieme vám na rovinu, že ani ježko v sne nie je veľká výhra. Samozrejme, v závislosti od toho, v akom kontexte ho vidíte alebo s ním manipulujete. Čo možno očakávať, keď sa vám toto inak celkom milé zvieratko zjaví počas snívania? Náš komplexný snár vám to odhalí.

Pozor na toto zvieratko pokryté pichliačmi! 

Interpretácia spojená s ježkom v sebe musí nevyhnutne zahŕňať protichodnosť. Prečo? Je to zrejmé.

Na jednej strane ježko vyvoláva svojím výzorom a správaním úsmev na tvári, no na druhej strane jeho telo pokrývajú pichliače, ktoré sú symbolickými výkričníkmi. Ostré predmety v snoch väčšinou neveštia nič dobré.

Ďalšia interpretácia: Snár: Vojna v sne – bitka či zápas prezradí veľa o vnútornom svete snívajúceho

A tak vtipné zvieratko s pichliačmi vypovedá často o skrytom probléme. Preto aj inak príjemné činnosti v sne, pri ktorých zazriete ježka, v sebe ukrývajú isté riziko. Nehovoriac o tom, ak je ježko v sne nielen letmo videný, ale je detailnejšie zachytený pri nejakej činnosti. Snár v tomto kontexte snívajúceho vyzýva k ostražitosti.

Východisková interpretácia je zrejmá, čo ale ďalej? Poďte sa teraz pozrieť na konkrétnejšie situácie, keď hrá ježko v sne kľúčovú úlohu.

Kedy je ježko v sne výstrahou a kedy oslobodením?

S ježkom sú spájané vlastnosti, ako je opatrnosť a múdrosť, no a presne takými by ste mali byť minimálne v dňoch po tom, ako sa vám o ňom snívalo. Prečo? Pretože sa s veľkou pravdepodobnosťou pred vami črtá netušené nebezpečenstvo.

Podvedomie ho už hrozbu nebezpečenstva spracováva, takže by bolo dobré, aby ste chodili s otvorenými očami a dôkladne vnímali aj analyzovali všetky informácie okolo seba. Len tak sa vyhnete podrazom či zásadným omylom, ktoré vás môžu stáť nielen peniaze, ale napríklad aj zdravie. Nemali by ste teda nič prehliadnuť!

Interpretácia závisí aj od toho, ako ste ježka videli a čo robil

Len letmému videniu ježka v sne nemusíte prikladať špeciálnejšiu pozornosť, i keď môže značiť isté komplikácie vo vašom snažení, prípadne vám niekto môže závidieť. Samozrejme, že ježka v sne nemusíte len náhodne uvidieť, ale môžete mať s ním nejakú interakciu, prípadne niekto iný.

Pokiaľ ježka kŕmite, môže to znamenať, že si takpovediac zarábate na budúce problémy alebo si ich priťahujete bližšie k sebe.

Ak sa na ježkovi popicháte, niekto z vašej blízkosti, o kom by ste to s istotou nepovedali, vás plánuje podraziť. Očakávajte tiež spŕšku urážok či nepríjemných slov.

Pokiaľ si ježko v sne chystá či chytá obživu, dajte si špeciálny pozor na komunikáciu. Vyslovené slová môžu byť otočené proti vám či inak zneužité. 

Podobne, ak vidíte v sne človeka, ktorý drží ježka, možno očakávať zradu z jeho strany. Využitá bude vaša dobroprajnosť či naivita.

Ak ježka držíte vy, je to lepšie a prezrádza to vašu odvahu a odhodlanie bojovať s budúcimi nepriaznivými okolnosťami.

Vybrali sme: Snár: Čo znamená myš v sne? Spoznaj situácie, keď ani potkan nemusí byť zlým znamením 

sen o ježkovi
REKLAMA

Pokiaľ sa vy sami v sne správate ako ježko, silou-mocou sa chcete dostať spod vplyvu niekoho. Na jednej strane túžite po nezávislosti, na druhej však môže byť prítomná aj potreba ochrany pred nepriateľským svetom.

Je lepší ježko v klbku alebo útočný ježko?

Či už ježko v klbku, alebo ježko útočiaci spod kríka, obe interpretácie sú negatívne a poukazujú na skrytú hrozbu. Obranná pozícia ježka, keď je z neho len gulička s pichliačmi, napovedá o silnom strachu alebo úzkosti, ktoré majú tendenciu človeka až paralyzovať. Nie je tak schopný dostať sa k rozhodnému činu, pričom rýchla akcia môže byť jediným správnym východiskom z danej situácie.

Samozrejme, že ježko, ktorý je pripravený útočiť alebo nebodaj v sne zaútočí a pohryzie, je ešte závažnejším signálom. Viac ako medziľudské problémy však očakávajte tie zdravotné. Pokiaľ pohryzie snívajúceho končatiny, môže ochorieť niekto z jeho rodiny.

Popichali ste sa na ježkovi?

Už sme spomínali situáciu, keď sa v sne popicháte na pichliačoch ježka, čo metaforicky predpovedá zradu. Pokiaľ je výsledkom rana alebo ranky, ktoré krvácajú, bude mať zrada vyeskalovanú podobu. Jej dôsledky budú veľmi nepríjemné a dlhodobé. Najhoršie na tom je, že zrada príde od človeka alebo ľudí, od ktorých to snívajúci vôbec neočakáva. Ani neviete ako a môžete byť oklamaní, vtiahnutí do podvodu alebo aj obratí o značnú sumu peňazí.

Bolestivé šliapnutie na ježka je taktiež varovaním. Týka sa predovšetkým hodnôt a cieľov, ktorým je prikladaná zásadná váha. Pokiaľ však nedôjde v tejto sfére k závažnejšej zmene, vypomstí sa to.

Pomôže ti: Ako sa lepšie sústrediť a naštartovať svoj mozog na plné obrátky?

jež agresívny v snoch

Biely alebo čierny ježko?

Biela farba v snoch je väčšinou znamením niečoho pozitívneho, no v rámci snívania, v ktorom sa objaví ježko, to tak nie je.

Zatiaľ čo biely ježko v sne ukazuje skôr na pretvárku zradcu, ktorý sa pohybuje vo vašej blízkosti a hrá sa na neviniatko, čierny ježko signalizuje problémy, ktoré vychádzajú z vás samotných. Teda opakujúce sa omyly, z ktorých ste sa nepoučili, naivitu, nerozhodnosť či komplexy.

Ženské a mužské sny o ježkoch vykladajú snáre nasledovne

Sny mužov o ježkoch sa do veľkej miery spájajú s negatívnymi udalosťami v pracovnej a kariérnej sfére. Samozrejme, môže to tak byť aj u žien, no v ich snoch o ježkoch býva prítomný i element odstupu od intuície, ktorá by mohla mnohé situácie pozitívne zvrátiť. Práve preto ju treba začať počúvať vo zvýšenej miere a držať sa jej.

Jediná vyslovene pozitívna interpretácia – zabitie ježka v sne

V podstate jediná naozaj pozitívna interpretácia ježka v sne je tá, keď ho v ňom zabijete. Znamená to, že sa oslobodzujete od negatívnych vplyvov druhých ľudí. Na druhej strane, pokiaľ v sne vidíte len samotného mŕtveho ježka, potrebujete vy sami nevyhnutne pomoc, keďže sa pravdepodobne z problémov nedokážete dostať vlastnými silami.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.