Prekvapil vás výklad snov, v ktorých sa vyskytuje alkohol? Povieme vám na rovinu, že ani ježko v sne nie je veľká výhra. Samozrejme, v závislosti od toho, v akom kontexte ho vidíte alebo s ním manipulujete. Čo možno očakávať, keď sa vám toto inak celkom milé zvieratko zjaví počas snívania?
Pozor na toto vtipné zvieratko pokryté pichliačmi! 

Interpretácia spojená s ježkom v sebe musí nevyhnutne zahŕňať protichodnosť. Na jednej strane ježko vyvoláva svojím výzorom a správaním úsmev na tvári, no na druhej strane jeho telo pokrývajú pichliače, ktoré sú symbolickými výkričníkmi. Preto aj inak príjemné činnosti v sne, pri ktorých zazriete ježka, v sebe ukrývajú isté riziko. Toto je však východisková interpretácia. Poďte sa teraz pozrieť na konkrétnejšie situácie.

Kedy je ježko v sne výstrahou a kedy oslobodením?

S ježkom sú spájané vlastnosti, ako je opatrnosť a múdrosť, no a presne takými by ste mali byť minimálne v dňoch po tom, ako sa vám o ňom snívalo. Prečo? Pretože sa s veľkou pravdepodobnosťou pred vami črtá netušené nebezpečenstvo. Podvedomie ho však už spracováva, takže by bolo dobré, aby ste chodili s otvorenými očami a dôkladne vnímali aj analyzovali všetky informácie okolo seba. Len tak sa vyhnete podrazom či zásadným omylom, ktoré vás môžu stáť nielen peniaze, ale napríklad aj zdravie. Nemali by ste teda nič prehliadnuť!

lapač snov výber 1

Interpretácia závisí aj od toho, ako ste ježka videli a čo robil

Len letmému zahliadnutiu ježka v sne nemusíte prikladať špeciálnejšiu pozornosť, i keď môže značiť isté komplikácie vo vašom snažení, prípadne vám niekto môže závidieť. Samozrejme, že ježka v sne nemusíte len náhodne uvidieť, ale môžete mať s ním nejakú interakciu, prípadne niekto iný.

Pokiaľ ježka kŕmite, môže to znamenať, že si takpovediac zarábate na budúce problémy alebo si ich priťahujete bližšie k sebe. Ak sa na ňom popicháte, niekto z vašej blízkosti, o kom by ste to s istotou nepovedali, vás plánuje podraziť. Očakávajte tiež spŕšku urážok či nepríjemných slov.

Pokiaľ si ježko v sne chystá či chytá obživu, dajte si špeciálny pozor na komunikáciu. Vyslovené slová môžu byť otočené proti vám či inak zneužité. Podobne, ak vidíte v sne človeka, ktorý drží ježka, možno očakávať zradu z jeho strany. Využitá bude vaša dobroprajnosť či naivita. Ak ježka držíte vy, je to lepšie a prezrádza to vašu odvahu a odhodlanie bojovať s budúcimi nepriaznivými okolnosťami.

sen o ježkovi

Pokiaľ sa vy sami v sne správate ako ježko, silou-mocou sa chcete dostať spod vplyvu niekoho. Na jednej strane túžite po nezávislosti, na druhej však môže byť prítomná aj potreba ochrany pred nepriateľským svetom.

Neprehliadni: Čo prináša peniaze tvojmu znameniu? Nájdi cestu k bohatstvu

Jediná vyslovene pozitívna interpretácia – zabitie ježka v sne

V podstate jediná naozaj pozitívna interpretácia ježka v sne je tá, keď ho v ňom zabijete. Znamená to, že sa oslobodzujete od negatívnych vplyvov druhých ľudí. Na druhej strane, pokiaľ v sne vidíte len samotného mŕtveho ježka, potrebujete nevyhnutne pomoc, keďže sa pravdepodobne z problémov nedokážete dostať vlastnými silami.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.