REKLAMA

Niektoré ženy milujú trblietajúce sa doplnky v podobe šperkov či bižutérie v duchu: Čím viac, tým lepšie. Iné si vystačia s minimalistickejšou verziou, no a je tiež pár takých, ktoré si šperky doprajú len na výnimočné udalosti. Nech už je to akokoľvek, bižutéria či šperky pozdvihnú každý outfit o level vyššie a je škoda nevyužiť ich potenciál na zdôraznenie pôvabu a elegancie. Šperky podľa znamenia zverokruhu sú dnes našou hlavnou témou a vy sa dozviete, ktorým doplnkom by ste mali dať prednosť.

Vyber si: Šperk podľa znamenia zverokruhu

Ide o to, aby vám náušnice, náramky, prstene či retiazky nielen pristali, ale aj pocitovo sadli, podčiarkli vašu osobnosť a pozitívne na vás vplývali. Výber je pestrý – zlaté, strieborné, platinové doplnky či tie z ušľachtilej ocele.

Šperky podľa znamenia zverokruhu – zlatá, strieborná či oceľová klasika

Keď hovoríme o šperkoch podľa znamenia, stávkou na istotu sú rozhodne doplnky s vyobrazením konkrétneho znamenia. A to či už dokonalé strieborné, alebo zlaté prívesky na retiazku, no taktiež prstene, náramky alebo iné šperky z kategórie bižutérie, z ktorých je zrejmé znamenie nositeľa tohto doplnku.

Prívesky znamení zverokruhu patria aj k veľmi obľúbeným darčekom a nie je sa čomu diviť. Spájajú v sebe estetickú gráciu s jasne viditeľným symbolom, ktorý napovedá o povahových kvalitách človeka. Na šperky podľa znamenia zverokruhu sa však dá pozrieť aj z inej stránky. Nech sa páči, tu je.

Ako by sa mal zdobiť BARAN (21.03. – 20.04.)?

Ohňom nabitý Baran nie je veru pri doplnkoch žiadnym trochárom. Dámy v tomto znamení priam vyžadujú výrazné šperky. Len s obyčajnou retiazkou si žena v znamení Barana určite nevystačí. Pokiaľ nenosí výrazné šperky, tak ich má na sebe s veľkou pravdepodobnosťou aspoň väčšie množstvo. Hviezdy však odporúčajú staviť viac na kvalitu ako na kvantitu.

A keďže posilňujúcim kameňom znamenia Barana je diamant, nemal by v šperkovnici temperamentnej dámy chýbať ani takýto vzácny klenot. Šperky s diamantom sú TOP. 

Oplatí sa pozrieť: Striebro v kozmetike

Šperky podľa znamenia BÝK (21.04. – 21.05.)

Žena v znamení Býka je v prvom rade praktická, ale nedá dopustiť ani na decentné šperky. Keďže prstene či náramky jej niekedy pri činorodej aktivite vadia, siaha po nich do veľkej miery len vo výnimočnejších chvíľach.

Najideálnejšou a denne nositeľnou alternatívou tak pre ňu budú náušnice zo vzácnych kovov. Jemné náušnice navyše nebudú komplikovať ani ladenie celkového outfitu, čo táto žena „s nohami pevne na zemi“ zaiste ocení.

Ktorý polodrahokam by mal dominovať šperkom pre znamenie BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)?

Možno trochu komplikovane sa javí výber šperku pre Blížencov, ktorí sú veľmi dynamickí. Jeden deň sa im páči jedno, druhý deň iné. Veľmi často menia štýl, preto by mali mať aj v šperkovnici viac typov doplnkov, a to od tých minimalisticky pôsobiacich až po ornamentálne zdobené.

V každom prípade by v nej však nemali chýbať ani prsteň, náušnice či prívesok s citrínom. Tento polodrahokam totiž do života Blížencov prináša harmóniu.

Čo ulahodí znameniu RAK (22.06. – 22.07.)?

Citlivá dáma v znamení Raka dáva prednosť jednoduchým, ale v detailoch sofistikovaným šperkom. Svoju ženskosť a krehkosť môže podčiarknuť nielen doplnkami s kryštálikmi, ale aj perlami, ktoré sa k touto vodnému znameniu mimoriadne hodia. 

Nemusí ísť len o moderné dizajny, ale pokojne aj staršie cenné šperky, za ktorými je príbeh.

Za srdce Račicu chytí napríklad strieborný alebo zlatý medailón, prsteň či retiazka.

Zaujme ťa: Vyberáš prvé náušnice pre bábätko? Toto musíš vedieť!

perlové šperky

Aké šperky vybrať pre znamenie LEV (23.07. – 23.08.)?

Kráľ zverokruhu si pri šperkoch dopraje rád aj niečo špeciálnejšie, ale predovšetkým dobre viditeľné. Vôbec sa nebráni ani masívnym náhrdelníkom či náramkom.

Dáma v tomto znamení by však mala dávať pozor, aby to neprehnala s množstvom doplnkov na sebe, a to najmä v prípade, ak sú naozaj dominantné a blýskavé. Hviezdy však dávajú za pravdu, že nikto nevie nosiť lepšie žlté zlato ako Lev.

REKLAMA

Zásahom vedľa však nebude ani biele či ružové zlato. Podobne ako Baran mal by mať aj Lev aspoň jeden šperk s diamantom, ktorý posilní žiarivú auru jeho nositeľky.

Dokonalé šperky pre znamenie PANNA (24.08. – 23.09.)

Ide o znamenie, ktoré sa drží pri zemi, čo znamená, že ani nekladie príliš veľký dôraz na šperky. Skôr si vyberie bižutériu, ako nejaký drahší kúsok.

Svoju eleganciu by však dáma v znamení Panny nemala váhať podčiarknuť aspoň jemnou retiazkou či minimalistickým prsteňom. Prípadne by mohla na jej dokonalom outfite zažiariť aj subtílnejšia brošňa s drobnými kryštálikmi.

Pokiaľ ju chcete obdarovať, harmonizujúcim drahým kameňom, ktorý krásne vynikne na prsteni či náhrdelníku, je pre Pannu smaragd.

Aké šperky pre znamenie VÁHY (24.09. – 23.10.)?

Toto vzdušné znamenie má určite v rámci doplnkov svoje stálice, ktoré dokola nosí a má ich odskúšané s mnohými outfitmi.

Pre ženu v znamení Váh je mimoriadne dôležité, aby všetko so všetkým ladilo. Nemá ale rada prezdobenosť, radšej siahne po jednoduchšom, ale zároveň dizajnovom šperku. Určite by mala pouvažovať aj o menej tradičných materiáloch. Prstene zo živice aj dreva, prípadne keramické šperky istotne pohladia jej umelecky založenú dušu.

Výber dizajnových kúskov pre znamenie ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Emóciami nabitý Škorpión potrebuje svoju jedinečnosť potvrdiť aj navonok nejakým výrazným kusom šperku.

Nemusí ísť pritom nevyhnutne o nič mohutné, ale zároveň by to nemalo byť ľahko prehliadnuteľné.

Ideálnymi kandidátmi sú šperky s ostrými hranami, netypickými tvarmi alebo napríklad výraznými kameňmi či kryštálmi tmavej tajomnej farby. 

Neprehliadni: Darčeky podľa znamenia: S týmito zaboduješ na narodeniny i na Vianoce

výrazné šperky

A keďže je Škorpión veľký experimentátor, možno by sa dal aj na tetovaný prsteň. Vytetované obrúčky už vo svete nie sú žiadnou novinkou a svojou „nezložiteľnosťou“ dokumentujú silné city.

Čo sa hodí pre znamenie STRELEC (23.11. – 21.12.)?

Hoci si Strelci nežnejšieho pohlavia dokážu svoj život predstaviť bez ozdobovania sa a ani nejakému výraznému skrášľovaniu sa veľmi neholdujú, predsa len sa nájdu aj medzi nimi výnimky. Šperky v ich podaní však určite nie sú okázalé.

Svoju energickú krásu dokonale podčiarknu náušnicami či príveskom s červenými kryštálikmi alebo tiež s českým granátom. Prstene si Strelci pri svojom aktívnom životnom štýle nezvyknú skladať, preto treba staviť na jednoduchosť, praktickosť a materiál, ktorý veľa vydrží.

Akému kovu by malo dať prednosť znamenie KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)?

Zemské znamenie Kozorožca miluje strohú eleganciu a presne také sa mu hodia aj šperky. Jednoduché tvary bez zbytočných ozdôb či kamienkov.

Potrpí si však na drahé kovy. Najlepšou voľbou tak pre dámu v znamení Kozorožca budú platinové alebo zlaté retiazky, prstene či náušnice. Niekedy by však mohla vyjsť zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať aj niečo ligotavejšie. Napríklad náušnice s farebnými kryštálikmi. 

Vybrali sme: Nezabudni na Deň matiek: Potešia kvety, malý darček, básnička aj SMS

Správny výber šperku pre znamenie VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Tak toto znamenie sa dokáže pri šperkoch naozaj odviazať. Najväčšej obľube sa u ženy v tomto znamení tešia náhrdelníky a retiazky, ktoré dokáže neuveriteľne nakombinovať. Vodnár je jednoducho inovátor a originálna duša v jednom.

Na nikom inom nevynikne mix rôznych druhov šperkov tak dobre. Pokiaľ chcete Vodnárku trochu „uzemniť“, darujte jej ametystový šperk. Tento fialový kameň ju ukotvuje v realite, ale necháva i priestor na fantáziu.

Bižutéria pre znamenie RYBY (20.02. – 20.03.)?

Šperky podľa znamenia zverokruhu zavŕšime klasicky Rybami. Toto vodné znamenie má k šperkom i bižutérii veľmi kladný vzťah. A je to zároveň aj najideálnejší darček pre dámy v tomto rodinne založenom znamení.

Nemusí ísť vyslovene o zlato, pokojne to môže byť i rhodiovaný klenotnícky kov či chirurgická oceľ. Nostalgické Ryby sa asi najviac potešia personalizovaným šperkom. Strelou do čierneho budú najmä prstene alebo set, v ktorom však nesmie chýbať i prsteň.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.