REKLAMA

Dobré či zlé vlastnosti podľa dátumu narodenia sa rozoberajú v magazínoch pomerne často. Tiež sa napríklad analyzuje súhra či nesúlad medzi jednotlivými znameniami. Charakteristika znamení sa však skvele hodí aj na to, aby ste zistili, čím by chceli byť vaši blízki obdarovaní. Áno, čo podarovať, môže byť občas ťažký oriešok. A to nielen na Vianoce, ale aj na narodeniny, meniny či rôzne výročia. Darčeky podľa znamenia zverokruhu nájdete, a to ako pre ženy, tak aj pre mužov, na jednom mieste práve tu.

A pokiaľ tento článok čítate vo vianočnom období, keď už zútulňujete svoj príbytok  a zdobíte ho zimnými dekoráciami, ale darčeky vám ešte chýbajú, budete zaiste radi za inšpiráciu. A to či už horoskopom ako takým veríte, alebo aj nie. Myslíme si však osobne, že s týmito darčekmi podľa znamenia zverokruhu sa naozaj trafíte a obdarovanú či obdarovaného úprimne potešíte.

Prejdeme všetkých dvanásť znamení a vy zistíte, aký darček bude TOP pre vašu polovičku, mamu, starkého, sestru, brata či akéhokoľvek rodinného príslušníka, ba i šéfa alebo kolegyňu. Na výber máte z drahších i lacnejších možností.

Poďte teda na to! Zamerajte sa na najideálnejší darček. Darček, ktorý zoberie slová z úst a nadšenie z neho bude naozaj nefalšované.

To napokon prezradí aj fakt, že na darček od vás nebude sadať prach a či už jeho krása, úžitok či zážitok z neho bude trvalou súčasťou možno aj každodenného života obdarovaného či obdarovanej.

Pozri aj: Poznáš nevhodné darčeky? S týmito spôsobíš akurát sklamanie!

čo si priať na vianoce tipy nápady na darčeky

Darčeky podľa znamenia zverokruhu aj podľa srdca a rozumu

Na úvod však ešte malé doplnenie. V každom znamení sú dominantné isté črty, ktoré táto darčeková kategorizácia podľa znamení plne rešpektuje a vychádza z nich, no len vy sami viete aj o úplne individuálnych preferenciách danej osoby. Preto sa nenechajte limitovať a nasledujúce tipy berte ako inšpiráciu a východisko, ktoré vás môže doviesť k niečomu extra výnimočnému. 

Ideálny darček pre znamenie BARAN (21.03. – 20.4.)

Energické a dobrodružstvo vyhľadávajúce znamenie Barana potešíte najviac niečím, čo zdvihne jeho adrenalín v krvi. Z tohto dôvodu sú pre neho dokonalé zážitkové darčeky, z ktorých môžete do sýtosti vyberať podľa osobných preferencií dotyčného. Lístky na športové podujatie alebo koncert budú super voľbou.

Alebo čo tak popustiť uzdu a dopriať mu jazdu v aute snov? Zážitky, ktoré Barana naplňujú a dobíjajú pozitívnou energiou, mu doprajete aj vtedy, keď ho zoberiete na bowling, paintball či výlet teplovzdušným balónom. 

Zážitky môžete obdarovanému dať vo forme darčekovej poukážky, ktorú následne využije vo vhodnom momente a v čase, keď mu to bude zapadať aj do jeho plánov.

Vybrali sme: Darček na poslednú chvíľu: Môžeš zostať doma a nepotrebuješ ani kuriéra!

darček podľa znamenia

Nežnejšie pohlavie potešia okrem spomínaného aj extravagantné módne doplnky alebo doplnky do domácnosti. Nezabúdajte, že by mali mať červenú alebo inú výraznejšiu a žiarivú farbu. Manžel môže svojej žene v Baranovi kúpiť i luxusnú bielizeň, ktorú obdarovaná zaiste ocení.

Top podarúnok pre znamenie BÝK (21.04. – 21.05.)

Veľký pôžitkár a milovník kvality – to je Býk. Nenechá si ujsť dobré jedlo ani kvalitné víno. Myslíte si, že darček pre Býka musí byť nevyhnutne drahý? Nie, nemusí to tak byť. Niektoré kvalitné veci nestoja majetok, hoci Býk by rozhodne nepohrdol ani značkovými hodinkami, šperkom z bieleho zlata či luxusnou dovolenkou v exotickom rezorte. 

Ženy v tomto znamení však určite potešíte aj kozmetikou s hodnotnými zložkami či vonnými sviečkami. Bonboniéra s výberovou čokoládou je vhodným darčekom pre obe pohlavia a mužov Býkov dostane aj pozvanie do vychýrenej reštaurácie či do vinárne.

A keďže je Býk vo svojej podstate pokojné domácky založené znamenie, môžete mu vybrať aj nejaký pekný a praktický, no zároveň luxusne vyzerajúci doplnok do bytu. V tomto prípade však už musíte veľmi dobre poznať jeho vkus. S veľkou pravdepodobnosťou ho nenadchnete niečím prekombinovaným až gýčovým. Držte sa hesla – menej je viac. Pretože Býk stavia na kvalite a nie na kvantite.

Ďalšie inšpirácie: Vyber TOP darček pre starého otca na Vianoce, narodeniny či meniny

Ideálny darček pre znamenie BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Blíženci plní optimizmu dychtia po nových poznatkoch, takže zásahom vedľa určite nebude predplatné obľúbeného časopisu, novín alebo predplatné audiokníh, ktoré môže toto neposedné a hravé znamenie počúvať aj pri iných aktivitách.

Taktiež sa im bude veľmi rátať, keď ich vezmete von za dobrodružstvom. Nemusí ísť nevyhnutne o týždňovú dovolenku, stačí aj poznávací víkend v nejakej svetovej metropole či turistický výlet preverujúci ich kondíciu.

Blíženci milujú cestovanie, takže kvalitný kufor, fotoaparát či diár na zapisovanie zážitkov sú skvelé dary. Pokiaľ predsa len uvažujete nad niečím iným pre Blížencov, pokojne. Najviac u nich zabodujete, ak pôjde o netradičný dar a ideálne podnecujúci ich dobrodružnú povahu.

Doplnky do domácnosti radšej ako darček pre toto znamenie neriešte. Keď už chcete kúpiť niečo do bytu, tak musí ísť o praktickú záležitosť, na ktorú nebude len padať prach. To však už treba priamo prekonzultovať s vaším Blížencom, či sa mu hodí viac mixér alebo dizajnové obliečky na periny. Týmito vecami oslovíte však skôr Blížencov nežnejšieho pohlavia. 

Najlepší dar pre znamenie RAK (22.06. – 22.07.)

Keďže Rak je senzitívne vodné znamenie, ktoré myslí viac na druhých ako na seba, mali by ste mu darovať niečo, čo by si sám nekúpil, ale viete, že by to potreboval. No a čo to väčšinou je? Predsa relax a pokoj. Ideálne by teda boli relaxačné procedúry vo wellness či kúpeľoch.

Pokiaľ teda ide o zážitky, mali by sa niesť v pokojnom a oddychovom režime, žiadny zbytočný adrenalín. To Rak naozaj nemusí. V tomto duchu je dobrou voľbou napríklad aj návšteva divadla či úžasná večera pri sviečkach a príjemnej hudbe. 

Rak je ohromujúco kreatívne znamenie a vo svojom hobby nachádza taktiež pokoj a naplnenie. Urobíte mu zaiste radosť, ak podporíte jeho koníček vhodne vybratým darčekom. Pomerne často to býva fotenie, varenie, maľovanie, dizajn, záhrada a podobne. Vyberajte podľa konkrétneho záujmu toho vášho Raka, a to napríklad príslušenstvo k fotoaparátu, sadu na maľovanie, dizajnérske potreby, hobby knihy či vzdelávacie kurzy. No z kníh pokojne vyberajte pre Raka aj pútavú beletriu, s ktorou si spríjemní svoje večery.

Neprehliadni: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie, lásku i bohatstvo

Ideálny darček pre znamenie LEV (23.07. – 23.08.)

Silné znamenie Leva je spokojné vtedy, keď mu je zrejmé, že vás darček pre neho stál veľa. A buď teda veľa peňazí, alebo premýšľania nad originálnym prekvapením, prípadne veľa času pri jeho zháňaní. Keď vie, že ste si pri jeho výbere dali naozaj záležať a k tomu je i nápadito a pekne zabalený, ide o ideálny darček, ktorý rozbúši veľké srdce Leva.

Pre toto znamenie je typické, že je k svojim blízkym štedré, no podobnú štedrosť taktiež očakáva. Na darčeky na poslednú chvíľku, ako sú napríklad papuče, ponožky či drobnosť kúpená niekde na pumpe, radšej hneď zabudnite a vyberajte s citom.

O Levoch je známe, a to ako o mužoch, tak aj o ženách, že si potrpia na svoju hrivu. Ideálnymi darčekmi sú tak pre ne všetky vlasové škrášľovače, a to počínajúc ozdobnými sponami cez kulmy s rôznymi funkciami a fény až po výživové doplnky podporujúce lesk, pevnosť a rast vlasov.

Pokiaľ pre vás peniaze nie sú problém, zadovážte Levovi šperk zo žltého či bieleho zlata, najlepšie krásny a oku lahodiaci set. To je voľba predovšetkým pre dámy, i keď šperk v podobe masívnej zlatej retiazky či náramku poteší aj muža.

Spoznaj význam: Snár: Aký had v sne nie je pohromou? Žltý, čierny alebo biely?

REKLAMA
vianočný aj narodeninový darček podľa znamenia

Pre pánov vyberajte pokojne i luxusné hodinky, mobily, prípadne kožené doplnky. Samozrejme, že darček pre Leva nemusí zničiť váš rozpočet. Dôležité však je, aby mal aspoň znaky luxusu. Nezabúdajte, že všetko s farbou zlata a ligotavé, ale decentné je top. 

S vtipnými darčekmi to radšej neskúšajte. Skôr sa popozerajte po kvalitnom parfume či zberateľskom kúsku do zbierky, ktorú má mnoho Levov. Či už ide o starožitnosti, zbierku kabeliek, zbierku topánok…

Ideálny darček pre znamenie PANNA (24.08. – 23.09.)

Pragmaticky uvažujúce Panny sú síce skromné a nečakajú opulentné dary, no vo vami vybratom  darčeku by ste mali reflektovať to, čo má pre ne veľkú cenu a zmysel. Darčeky podľa znamenia by mali byť vo všeobecnosti práve o tom.

Zaujme ťa: Toto sú najšetrnejšie znamenia zverokruhu: Inšpiruješ sa nimi?

A čo má pre Pannu zásadný zmysel? Aj keď sa to tak nemusí pri každej javiť na prvý pohľad, Panny milujú systém a poriadok. Potrebujú zorganizovať všetko okolo seba, ale taktiež majú potrebu upratať si nielen byt, ale i svoje vnútro. Niektorým Pannám sa to darí lepšie, iným horšie. Takže darček motivujúci k vnútornej harmonizácii bude pre každú Pannu tým TOP, i keď by sa mohlo javiť, že ju obohatí viac niečo mimoriadne praktické do domácnosti. 

Pokiaľ ide o vnútorný rozvoj, môže ísť o lekcie meditácie, ale i vzdelávacie kurzy, ktoré posilnia vlohy a dodajú pravé sebavedomie. Máloktorá Panna investuje do niečoho takéhoto, takže ideálnym riešením je práve dar. 

Pokiaľ však Panne vyslovene nechcete darovať kurz, ktorý by ju v nejakom smere rozvíjal vnútorne, tak teda siahnite práve po praktických veciach do domácnosti. Ešte lepším riešením je darovanie poukážky, aby si mohla Panna vybrať presne to, čo potrebuje. V jej očiach sú darčekové poukážky hneď po peniazoch asi tým najlepším darčekom.

Najlepší dar pre znamenie VÁHY (24.09. – 23.10.)

Ak ste niekedy hľadali odpoveď na otázku, ktoré znamenie je najťažšie obdarovať, tak vedzte, že ide o Váhy. Toto vzdušné znamenie má v sebe občas taký zmätok, že ani samo nevie, čo vlastne chce. A taktiež veľmi rýchlo prehodnocuje priority, takže je veľký problém zavďačiť sa mu.

Pokiaľ chcete ísť na istotu, stavte na značkové oblečenie. S týmto darom istotne uspejete ako u dám, tak aj u pánov. Samozrejme, že niekedy môžete mať strach z toho, či bude Váhe z oblečenia sedieť všetko tak, ako má. V tom prípade sú taktiež overenou voľbou kvalitné kožené tašky, či už kabelky, alebo aktovky. 

Pre partnera či partnerku Váh bude tiež mimoriadne prínosným spoločný darček, ktorý upevní ich puto a dá vzťahu romantický šmrnc. Napríklad taký predĺžený víkend v Paríži, dovolenka v obľúbenej destinácii či spoločný wellness pobyt a celkovo spoločné zážitky, ktoré vzťah vytrhnú zo stereotypu a šedi všedných dní. To dá Váhe viac ako mobil, tablet či drahý parfum. Spomienky na krásne spoločné chvíle môžete dostať aj do TEJTO podoby a Váhy budú nadšené.

Ideálny darček pre znamenie ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Nepredvídateľnému znameniu Škorpióna je taktiež niekedy problém vybrať darček. O to viac, keď títo ľudia zvyčajne ani sami neprezradia, čo chcú. Sú to veľkí tajnostkári milujúci záhady. To znamená, že neurobíte krok vedľa, ak ich obdarujete nejakou mysterióznou knihou alebo detektívkouBavia ich tiež knihy o rôznych kultúrach a náboženstvách.

Prípadne ich môžete zobrať na miesta, ktoré sú spojené so záhadami. Pekným darčekom je aj pozvánka do kina na horor. Vážne! Napríklad ako darček na meniny je to úplne dokonalé riešenie. Škorpiónovi sa veľmi nezavďačíte doplnkami do bytu a kozmetiku kupujte len nežnejšiemu pohlaviu. Viac ako značka bude ženu v znamení škorpióna zaujímať zloženie, ktoré by malo byť k pleti maximálne šetrné a s blahodarnými účinkami. Ideálne keď pôjde o kozmetické produkty prírodného charakteru

No a keďže mimoriadne vášnivý Škorpión je ideálny kandidát na obdarovanie aj trochu pikantnejšími darčekmi, ktoré k jeho povahe naozaj pasujú, partner či partnerka môže vyberať aj z TOHTO sortimentu.

Ak uvažujete aj nad nejakým iným darčekom pre Škorpióna, majte na pamäti, že by mal byť určite nápaditý. Nudné a bežné darčeky veľmi rád štipľavo okomentuje, keďže „branie si servítky pred ústa“ nie je veľmi jeho doména.

Top podarúnok pre znamenie STRELEC (23.11. – 21.12.)

Optimistický Strelec, ktorý je neustále v pohybe a niečo rieši, potrebuje pre svoju regeneráciu zmysluplné rozptýlenie a zábavu. Možno i čosi bláznivejšie na vybitie nahromadenej ohnivej energie, ako napríklad Escape Room či tandemový zoskok padákom. A pre niektorých Strelcov je super nielen dar bláznivý, ale i značne šteklivý darček.

Darčeky podľa znamenia Strelec by mohli smerovať najmä do oblasti cestovania, kultúry či športu. Darovanie relaxu a odpútania sa od pracovných povinností je pre Strelca úplne ideálne. Nech by už malo ísť o výlet či dovolenku alebo vstupenky na kultúrne podujatia a podobne.

Kozmetiku i doplnky do domácnosti si najradšej vyberá sám. Dámy majú citlivý nos, takže trafiť sa mi do vkusu môže byť problém. Hrncami, mixérom či sadou príborov Strelca zaručene nenadchnete. Bude to skôr vnímať ako pokus o prerobenie ho na domaseda alebo gazdinku, čo mu nerobí dobre a skôr ako radosti sa dočkáte výčitiek. 

Pokiaľ uvažujete nad niečím materiálnym a nie zážitkovými darčekmi, zamerajte sa na hobby Strelca a pohybujte sa v tomto okruhu. Možno potrebuje športové vybavenie alebo rybárske potreby. Pouvažujte nad tým.

Ideálny darček pre znamenie KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Kozorožci sa držia pri zemi a sú to väčšinou klasickí workoholici. Práve preto im urobíte radosť všetkým, čo nejakým spôsobom korešponduje s ich prácou a pracovným zaradením. Cena darčeka pre Kozorožca nie je až taká kľúčová, veľký dôraz však kladie na kvalitu. Môže ísť napríklad o kožené dosky na dokumenty, kvalitný pracovný kufrík či tašku na notebook, prípadne dizajnový obal na mobil alebo iné príslušenstvo k mobilu.

Pokiaľ vaša voľba padne na oblečenie, vyberajte značkové a konzervatívnejšie kúsky tlmenejších farieb.

Samostatnou kapitolou darčekov pre toto znamenie sú rôzne technologické vychytávky. Radosť im určite spôsobí aj notebook či tablet, no skúste pre Kozorožca pripraviť ešte niečo o kúsok špeciálnejšie.

darček pre znamenie

Napríklad smart hodinky s kompasom a meračom tepu, dron alebo okuliare na virtuálnu realitu, prípadne pre zdravie očí skvelé okuliare proti modrému svetlu. Menej vhodné sú darčeky kozmetického charakteru. Keď už chcete potešiť ženu v tomto znamení, skúste napríklad novodobú technologickú špecialitu, akou je led maska na tvár.

Vyskúšať však môžete aj zážitkový darček, ktorý Kozorožca vyvedie z jeho pracovného stereotypu. V tomto prípade ale hrozí riziko, že zo začiatku nemusí byť obdarovaný príliš nadšený.

Ideálny darček pre znamenie VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Nekonvenčného Vodnára máte šancu naozaj zaujať a potešiť len originálnym darčekom. Môže byť aj trochu bláznivý. Napríklad toaletný papier s potlačou bankoviek, pestrofarebné ponožky či hrnček alebo tričko s vtipným nápisom. Vodnár nikdy nejde s davom, potrebuje sa odlíšiť, takže zabodujete nielen vtipným tričkom, ale pokojne mu zaplaťte i to tetovanie, po ktorom už dlhú dobu túžil.

Pokiaľ však pre neho chcete niečo vyslovene užitočné, vyberajte z technologických hračiek. V tomto segmente nájdete v zásade darčeky podľa znamenia pre všetkých. Veď kto by sa už nepotešil novému mobilu, smart hodinkám či tabletu?

Z knižného segmentu Vodnárov zaujme pravdepodobne motivačná literatúra alebo i tá vyslovene odborná. Len si musíte urobiť prehľad, čo už ten váš Vodnár má a čo nemá vo svojej knižnici, či už tej reálnej alebo elektronickej.

Z doplnkov do domácnosti mu doprajte netradičné dizajnové kúsky, ktoré podčiarknu charakter bývania tohto vzdušného znamenia. Ideálne by bolo, keby išlo o prírodné materiály.

Top dar pre znamenie RYBY (20.02. – 20.3.)

Darčeky podľa znamenia uzavrieme Rybami. Tieto sentimentálne bytosti si nepotrpia na drahé dary, väčší význam má pre ne citová hodnota darčeka. Pokojne teda popustite uzdu kreativite a vytvorte pre toto vodné znamenie niečo pekné do domácnosti alebo nejakú praktickú drobnosť.

Ryby kladú veľký dôraz na rodinu a domácnosť. Čo z toho vyplýva? Všetko, čo zútulní bývanie, je u nich vítané a úprimne sa darčeku potešia. Máte tak naozaj veľmi široké možnosti výberu. 

Treba povedať, že vhodnejší je pre nich materiálny darček ako zážitkový, i keď existujú výnimky. Napríklad pobyt pri mori alebo zábavu v aquaparku by si tento vodný živel užil istotne naplno.

Z kníh obľubujú najmä tie ezoterické alebo romantické romány pre ženy. Darčekmi, ktorými určite nič nepokazíte, sú i veci z drogérie, ako napríklad jemný originálny parfum, pre mužov napríklad sada na ošetrovanie brady, ktorú mu môžete pekne sami vyskladať a zabaliť, alebo holiaci strojček. Fotokalendár alebo rámčeky s fotkami rodinných príslušníkov sú však v prípade Rýb žien top darčekom.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.