REKLAMA

Necítite sa vo forme? Máte pocit, že vám chýba energia, šaty sú vám nejaké tesné, náladu máte pod psa? Toto všetko ovplyvňuje aj vaše vzťahy. Nastal čas zmeniť to! Tu sú tipy na dobitie životnej energie, ktoré nie je až také ťažké dodržať a rozhodne sa to oplatí. Prečítajte si jednoduché, ale účinné tipy, ako reštartovať svoju životnú energiu a cítiť sviežo celý deň.

Aké sú prejavy nedostatku životnej energie

Je veľmi pravdepodobné, že hlavným problémom je dlhodobé zaťaženie vášho organizmu toxínmi. Zistíte to, ak na sebe pozorujete aspoň 4 z nasledujúcich príznakov:

 • kvasinkové ochorenia,
 • ťažkosti s koncentráciou,
 • únava, ktorú nezaženie ani dostatok spánku,
 • nadúvanie a zápcha,
 • zadržiavanie tekutín alebo zapchaté dutiny,
 • kožné problémy – akné, vyrážky, svrbenie pokožky,
 • bolesti hlavy z neznámych príčin,
 • znížená odolnosť proti infekciám,
 • nespavosť,
 • jazyk najčastejšie s bielym povlakom, ktorý indikuje toxicitu v tráviacom trakte.

Chcete dosiahnuť prílev energie, posilniť svoju imunitu, naštartovať myslenie, zharmonizovať cholesterol či podporiť správnu funkciu srdca a ciev? Stavte na komplexný výživový doplnok Trimyco. Obsahuje unikátnu kombináciu extraktov reishi, cordycepsu a hlivy ustricovej.

Toxíny sa do organizmu dostávajú znečisteným vzduchom, potravou a vodou. Organizmus je zanesený škodlivými odpadovými látkami, ktoré sa hromadia hlavne v hrubom čreve a orgány, ktoré majú na starosti čistenie, sú preťažené. Preto musíte podporiť činnosť pečene, obličiek, čriev a lymfatického systému.

Detoxikácia je odstránenie toxínov z tela a jeho neutralizácia. Základom je zmena stravovania a úprava životného štýlu. A to čo najskôr, aby si to natrvalo neodnieslo vaše zdravie. 

Ako sa dobiť? Tu sú tipy na získanie energie 

Aj keď je v dnešnej dobe energetický príjem dostatočný, predsa nám energia chýba. Je to preto, že potrava, ktorú jeme, obsahuje dostatok, ba až nadbytok kalórií, ale málo vitamínov, minerálov a dôležitých živín. Ako to zlepšiť? Aká strava vplýva pozitívne na dobitie životnej energie a na čo si dávať v jedálničku pozor?

 •  Konzumujte veľa potravín s vlákninou, pôsobí to ako „črevná metla“. V tomto pomôžu aj niektoré výživové doplnky.
 •  Nemusíte sa pustiť do extrémnej hladovky, vynechajte biele pečivo, sladkosti, údeniny, červené mäso, instantné výrobky, vynechajte z jedálnička potraviny, ktoré obsahujú konzervačné látky, umelé sladidlá, ochucovadlá, farbivá.
 • Vaša strava by mala obsahovať aspoň 50 percent zeleniny a ovocia. Očisťujúce účinky má brokolica, cesnak, cvikla, hrášok, kapusta, kel, špenát, mrkva, stonkový zeler, uhorka, brusnice, čučoriedky.

Neprehliadni: Účinky chrenu ťa dostanú: Vyrob si chrenový med nielen proti jarnej únave

ovocie na detoxikáciu
REKLAMA
 • Jedálniček dopĺňajte kyslomliečnymi výrobkami – bielymi jogurtami so živou kultúrou, kefírom, syrmi, orechami a semienkami, čerstvými bylinkami. Používajte panenské rastlinné oleje – repkový, olivový.
 • Nepite sladené nápoje, alkohol, vynechajte kávu, resp. aspoň si doprajte jej zdravšie alternatívy.
 •  Dbajte o dostatočný pitný režim, dehydratácia spôsobuje únavu, nevoľnosť, prípadne migrénu. Vhodné sú nesladené bylinkové čaje a čistá voda. Z bylinkových čajov pomáha medovkový  na upokojenie a žalúdočné problémy alebo harmančekový, ktorý pôsobí uvoľňujúco a je protizápalový. Detoxikujú čaje zo žihľavy, echinacey, pestreca mariánskeho, vilcacory, rebríčka obyčajného. Neodporúča sa dlhší čas piť čaj len z jednej bylinky. Striedajte ich. Vhodné sú čerstvé zeleninové a ovocné šťavy riedené vodou v pomere 1:1.
 •  Telu doprajte antioxidačné vitamíny A, E, C, selén, ale aj B-komplex, vápnik, horčík a zinok.

Nezabudnite na work – life balance

Work – life balance je po správnom stravovaní ďalšou úlohou, s ktorou sa musíte popasovať, ak si chcete zachovať alebo obnoviť životnú energiu. Ide o rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, teda časom, ktorý trávite v práci a časom pre váš osobný život. Dobitie životnej energie je s dodržiavaním tejto rovnováhy v tesnom spojení

Odborníci na  work – life balance tvrdia, že pre spokojný život potrebujeme 6 hodín voľného času denne. Je zrejmé, že pri pracovnom nasadení to počas pracovného týždňa vo väčšine prípadov nie je nereálne a v lepšom prípade to doháňame cez víkend.

work life balance

Je dôležité, aby ste sa mali na čo tešiť, na záľubu, koníček alebo inú aktivitu, ktorej by ste sa mohli venovať častejšie ako cez víkendy alebo dovolenky. A nemáme na mysli nakupovanie, seriály alebo sociálne siete.

Hľadajte činnosti, ktoré si vyžadujú aktívnejší prístup a zároveň vám budú prinášať pocit uspokojenia. Je to individuálne, ale mohlo by to byť maľovanie, záhradkárčenie, starostlivosť o domácich miláčikov, koncerty, divadlo, fotografovanie a je toho ešte oveľa viac.

Mnohým prináša radosť pohyb. Pohyb je dôležitý. Aj keď sa nevenujete nejakému športu, hýbte sa pravidelne, prechádzajte sa na čerstvom vzduchu, ponaťahujte si telo a dostatočne zhlboka dýchajte.

Pravidelný pohyb so správnym dýchaním zásobuje telo kyslíkom, lepšie pracuje pečeň a obličky, aktivizuje sa lymfatický systém.

Prečítaj si tiež: Žihľava a jej účinky pre zdravie aj krásu

relax

Psychika je dôležitá

Nemožno zabúdať na to, že telo a myseľ tvoria jednotu. O energiu vás pripravujú konfliktné vzťahy, komunikačné nedorozumenia a stres. To všetko spôsobuje psychické a fyzické vyčerpanie. Veľa energie musíte vynaložiť aj vtedy, ak potlačujete v sebe hnev a žijete s negatívnymi myšlienkami na niekoho alebo niečo.

Prírodná cesta k duševnej rovnováhe a emočnej vyrovnanosti – to je prípravok MODIN s unikátnym zložením. V základe obsahuje extrakt ľubovníka bodkovaného, ktorý je najviac užívanou prírodnou látkou pri podpore psychického zdravia. A okrem toho komplex účinných látok, ako L-tryptofan, fenylalanín, vitamíny B3, B5 a B6.

Najväčšou chybou by bolo riešiť to alkoholom alebo liekmi. Skúste zrušiť alebo obmedziť kontakt s ľuďmi, ktorí vo vás vyvolávajú negatívnu energiu, povzniesť  sa nad tým, čo nedokážete zmeniť a sústreďte sa na seba, venujte sa relaxu, záľubám… Jednoducho tomu, čo vás teší.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.