Jar je už v plnom prúde a vy sa stále necítite vo forme? Máte pocit, že vám chýba energia, šaty sú vám nejaké tesné, náladu máte pod psa? Toto všetko ovplyvňuje aj vaše vzťahy. Nastal čas zmeniť to! Tu sú tipy na dobitie životnej energie, ktoré nie je až také ťažké dodržať a rozhodne sa to oplatí.

Kde je problém?

Je veľmi pravdepodobné, že hlavným problémom je dlhodobé zaťaženie vášho organizmu toxínmi. Zistíte to, ak na sebe pozorujete aspoň 4 z nasledujúcich príznakov:

  • kvasinkové ochorenia,
  • ťažkosti s koncentráciou,
  • únava, ktorú nezaženie ani dostatok spánku,
  • nadúvanie a zápcha,
  • zadržiavanie tekutín alebo zapchaté dutiny,
  • kožné problémy – akné, vyrážky, svrbenie pokožky,
  • bolesti hlavy z neznámych príčin,
  • znížená odolnosť proti infekciám,
  • nespavosť,
  • jazyk najčastejšie s bielym povlakom, ktorý indikuje toxicitu v tráviacom trakte.

Chcete dosiahnuť prílev energie, posilniť svoju imunitu, naštartovať myslenie, zharmonizovať cholesterol či podporiť správnu funkciu srdca a ciev? Stavte na komplexný výživový doplnok Trimyco. Obsahuje unikátnu kombináciu extraktov reishi, cordycepsu a hlivy ustricovej.

Toxíny sa do organizmu dostávajú znečisteným vzduchom, potravou a vodou. Organizmus je zanesený škodlivými odpadovými látkami, ktoré sa hromadia hlavne v hrubom čreve a orgány, ktoré majú na starosti čistenie, sú preťažené. Preto musíte podporiť  činnosť pečene, obličiek, čriev a lymfatického systému. Detoxikácia  je odstránenie toxínov z tela a jeho neutralizácia. Základom je zmena stravovania a úprava životného štýlu. A to čo najskôr, aby si to natrvalo neodnieslo vaše zdravie. 

Ako sa dobiť? Tu sú tipy na získanie energie 

> Konzumujte  veľa potravín s vlákninou, pôsobí to ako „črevná metla“ .

> Nemusíte sa pustiť do extrémnej hladovky, nekonzumujte  biele pečivo, sladkosti, údeniny, červené mäso, instantné výrobky, vynechajte z jedálnička potraviny, ktoré obsahujú konzervačné látky, umelé sladidlá, ochucovadlá, farbivá.

 Neprehliadni: Účinky chrenu ťa dostanú: Vyrob si chrenový med nielen proti jarnej únave

> Vaša strava by mala obsahovať aspoň 50 percent zeleniny a ovocia. Očisťujúce účinky má brokolica, cesnak, cvikla, hrášok, kapusta, kel, špenát, mrkva, stonkový zeler, uhorka, brusnice, čučoriedky.

> Jedálniček dopĺňajte kyslomliečnymi výrobkami – bielymi jogurtami so živou kultúrou, kefírom, syrmi, orechami a semienkami, čerstvými bylinkami. Používajte panenské rastlinné oleje – repkový, olivový.

ovocie na detoxikáciu

> Nepite sladené nápoje, alkohol, vynechajte kávu.

> Dbajte o dostatočný pitný režim, dehydratácia spôsobuje únavu, nevoľnosť, prípadne migrénu. Vhodné sú nesladené bylinkové čaje a čistá voda. Z bylinkových čajov pomáha medovkový  na upokojenie a žalúdočné problémy alebo harmančekový, ktorý pôsobí uvoľňujúco a je protizápalový. Detoxikujú čaje zo žihľavy, echinacey, pestreca mariánskeho, vilcacory, rebríčka obyčajného. Neodporúča sa dlhší čas piť čaj len z jednej bylinky. Striedajte ich. Vhodné sú čerstvé  zeleninové a ovocné šťavy riedené vodou v pomere 1:1.

> Telu doprajte antioxidačné vitamíny A, E, C, selén, ale aj B-komplex, vápnik, horčík a zinok.

> Pohyb je dôležitý. Aj keď sa nevenujete nejakému športu, hýbte sa pravidelne, prechádzajte sa na čerstvom vzduchu, ponaťahujte si telo a dostatočne zhlboka dýchajte. Pravidelný pohyb so správnym dýchaním zásobuje telo kyslíkom, lepšie pracuje pečeň a obličky, aktivizuje sa lymfatický systém.

Prečítaj si tiež: Žihľava a jej účinky pre zdravie aj krásu

relax

> Nemožno zabúdať na to, že telo a myseľ tvoria jednotu. O energiu vás pripravujú konfliktné vzťahy, komunikačné nedorozumenia a stres. To všetko spôsobuje psychické a fyzické vyčerpanie. Veľa energie musíte vynaložiť aj vtedy, ak potlačujete v sebe hnev a žijete s negatívnymi myšlienkami na niekoho alebo niečo. Najväčšou chybou by bolo riešiť to alkoholom alebo liekmi. Skúste zrušiť alebo obmedziť kontakt s ľuďmi, ktorí vo vás vyvolávajú negatívnu energiu, povzniesť  sa nad tým, čo nedokážete zmeniť a sústreďte sa na seba, venujte sa relaxu, záľubám… Jednoducho tomu, čo vás teší.

Foto: redakcia krasaastyl.sk/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.