REKLAMA

Vianoce sa nám pomaly ale isto blížia, preto vám znova prinášame rôzne vianočné tipy. Na krasaastyl.sk vám pravidelne okrem inšpirácie na výzdobu domácnosti radíme aj s výberom vhodných darčekov pre rodinu a blízkych. Dnes sa špeciálne zameriame na to, ako vybrať najlepší darček pre starého otca.

Pravdou je, že darček pre dedka býva pomerne často kameňom úrazu. Vyberá sa problematickejšie. Teda najmä v prípade, ak si na ňom naozaj dávate záležať a chcete, aby bol praktický i pekný.

Nasledujúce tipy na darčeky pre starého otca sa však hodia nielen na Vianoce. Pripravili sme si pre vás kategórie, ako darčeky na výročia, meniny či narodeniny. Samozrejme, že sa môžete inšpirovať všetkými, nech už ide o akýkoľvek sviatok, ktorý váš starý otec oslavuje. Veríme, že si vyberiete.

Aké kritérium má spĺňať darček pre starého otca na Vianoce, narodeniny i meniny?

Aj pri darčeku pre starého otca platí jedno základné darčekové kritérium. Obdarujúci by mal vychádzať z toho, čo sa obdarovanému páči, čo preferuje.

Inšpirujte sa dedkovými záľubami. To, čo mu prináša do života energiu a radosť, bude tým najlepším vodítkom. Samozrejme, že vynechať nemožno aj praktické veci, ktoré zas život uľahčia, skvalitnia a spríjemnia.

Zíde sa ti: SMS k meninám: TOP blahoželania pre ženy, mužov aj deti

darček pre dedka na vianoce prekvapenie

Inšpirácia na darček pre starého otca na Vianoce a špeciálne výročia – TOP 7

Medzi darčeky pre dedka na Vianoce či na špeciálnejšie výročia patria aj tie finančne náročnejšie. Úžasné podarúnky, samozrejme, nájdete aj v nižších cenových reláciách. Majte však na pamäti, že kvalita by mala predbehnúť kvantitu. Takže jeden poriadny darček na úkor viacerých menších býva spravidla strelou do čierneho.  

Inšpirácia na darček pre starého otca na narodeniny – TOP 7

Narodeniny starého otca sú taktiež príležitosťou, aby ste mu dali to, čo by aj chcel, po čom túži, ale sám by si to možno ani nekúpil. Špeciálne by ste si mali dať záležať pri okrúhlinách.

REKLAMA

Inšpirácia na darček pre dedka na meniny – TOP 7

Darček pre starého otca na meniny nemusí byť najdrahší, zato si však zaslúži originálnejší prístup. A keď už naozaj neviete čo, tak aj pri meninových darčekoch nájdu skvelé uplatnenie rôzne darčekové poukážky. Vedeli ste, že poukážkami nedisponujú len obchody s elektronikou, oblečením či drogériou, ale nájdete aj menej tradičné poukážky, napríklad na skrášlenie u barbera?

Ako správne vybrať?

Hlavné kritérium na výber darčeka pre dedka sme už spomínali. Skúsime sa však na problematiku pozrieť ešte detailnejšie. Hobby výbavy, ako tie na hubárčenie, turistiku, záhradkárčenie či rybárčenie, sú klasikou.

Dalo by sa povedať, že starý otec s jasne vyhranenou záľubou nie je ťažko obdarovateľný. Len si musíte pred kúpou konkrétneho produktu dobre prelustrovať jeho výbavu, aby ste náhodou nekúpili niečo, čo už v nej má.

Ďalšia inšpirácia: Tip na vianočný darček pre muža športovca, domáceho majstra aj motoristu

ako vybrať darček pre starého otca rybára hubára pivkára

Je však zrejmé, že nie každý dedko je akčný a vyhľadáva na pohyb náročnejšiu aktivitu. Možno mu to už neumožňuje zdravie a má v starobe pomerne bežné problémy s kĺbmi. Vtedy nie je na škodu, prihodiť k darčekom pre dedka výživový doplnok na kĺby, ktorý mu s pohyblivosťou pomôže a navráti tak aj radosť do života.

Skvelou a v súčasnosti obľúbenou vychytávkou je zo spomínaného aspektu elektrobicykel. Elektromotor zaručí, že sa starý otec nebude vysiľovať. Pre seniorov je elektrobicykel vynikajúci aj preto, lebo má konštrukciu upravenú tak, aby sa na neho dalo jednoduchšie nasadnúť aj zosadnúť. 

No pokiaľ je starý otec zo zdravotného hľadiska v poriadku, ale radosť mu robia viac aktivity, ako je napríklad šach, karty, pozeranie televízie či rozhovor s blízkymi v pohodlí domova a jeho maximom je poprechádzanie sa na čerstvom vzduchu po obede, mali by ste ísť na výber darčeka z inej strany. 

Sady krížoviek a všakovakých hlavolamov si nechajte na meniny. Na špeciálnejšie výročie alebo Vianoce stavte na jeden väčší dar, ktorým nič nepokazíte a určite potešíte aj ostatných členov domácnosti. Takej kvalitnej televízii nepovie nikto nie. Ešte k nej úchvatnú relaxáciu poskytujúce masážne kreslo a váš starý otec bude mať o maximálne pohodlie postarané.

Na záver

Vyššie spomínané tipy sú len niektorými z možných darčekov pre dedka, ktoré mu môžete darovať. Nenechajte sa obmedzovať. Pokiaľ má váš starý otec špeciálne záľuby, ktoré sme nespomínali či netradičnejší vkus, stále máte aj iné možnosti. Pokiaľ budete vychádzať z jeho osobnosti, záujmov a potrieb, nemali by ste urobiť krok vedľa. A nezabúdajte, pre starých rodičov býva najdôležitejší čas, ktorý im venujete a strávite s nimi. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.