REKLAMA

Snívate o dokonalej manikúre na jar? Zozbierali sme pre vás najkrajšiu inšpiráciu na jarné nechty 2024, pričom nezabúdame ani na horúce trendy, ktoré si môžete zobrať za svoje. Vyberte si z množstva farieb a nechtových dizajnov presne ten, ktorý vás možno bude sprevádzať teplými jarnými dňami a príjemne doplní váš zjav.

nechtový dizajn kvety motýľ

Zdroj: Instagram/blessed_nails3

Na začiatok len malé upozornenie, väčšina z nasledujúcich nechtových kreácií nie je výsledkom domácej manikúry. Takže ideálne by bolo, keby ste sa inšpirovali a svoju predstavu následne ukázali svojej manikérke/nechtárke. Samozrejme, tie z vás, ktoré si robíte nechty samé a ste vyzbrojené nechtovými súpravami a ozdobami od výmyslu sveta, choďte do toho. Len si možno zvoľte menšiu obtiažnosť vyhotovenia.

jarné nechty pastelové

Zdroj: Instagram/manitosdediosa

Jarné nechty väčšinou na seba pútajú pozornosť pastelovými farbami a živými kvetinovými dekormi, plus kde-tu aj nejaký kamienok či trblietky. Aj v tomto roku sa uplatní či už farebná francúzska manikúra, ale aj ombé, pričom červené obré nechty sú víziou tohtoročného letného trendu. Medzi trendy farbami na jar sú aj levanduľová a krikľavejšie odtiene ružovej a červenej.

Ďalšia inšpirácia: Manikúra na leto: Páči sa ti s kvetmi alebo ovocím?

levanduľová ružová manikúra

Zdroj: Instagram/manitosdediosa

Menej bežný nail art sú takzvané atramentové nechty či porcelánové nechty, ktoré vystupujú do popredia svojou špecifickosťou a tiež tým, že ich nevídame úplne bežne.

Takzvané atramentové nechty spočívajú v tom, že sa pri zdobení na nechty strieka lak rôznych odtieňov, pričom sa vrstvy prelínajú. Takže konečný výsledok pripomína také veľmi pekné machule. Niekedy sa stretneme aj s termínom mramorové či mramorované nechty.

mramorové jarné nechty

Zdroj: Instagram/shearsandlaque

REKLAMA

Porcelánové nechty sú variáciou atramentových, pričom sú inšpirované čínskym porcelánom. Na bielom podklade je väčšinou tmavomodrá výzdoba pripomínajúca zdobený porcelán. 

Okrem týchto noviniek sú pre moderné jarné nechty typické aj zdobenia vlnkami a pečiatky či nálepky v tvare kvietkov, motýľov či iných jarných prvkov.

spring nail decor

Zdroj: Instagram/amortentia.nailart

Jarná manikúra má veľa podôb – aké sú trendy 2024?

Prejdime si postupne ďalšie trendy nail artu, ktoré sa viažu na jar 2024, no v mnohých aspektoch prejdú aj do leta 2024. Výber jarnej manikúry by v zásade nemal byť problémom, keďže možností, ako zažiariť, a to aj z módneho aspektu, je naozaj mnoho.

Neprehliadni: Účesy na rok 2024: Horúce trendy, z ktorých si vyberieš svoj TOP strih

zvieracie vzory na nechtoch

Zdroj: Instagram/yasmi.nailart

Okrem porcelánových nechtov je trendy aj takzvaný mliečny dizajn a ako novinka vystupuje znovuzavedenie zvieracích dekorov v zmysle charakteristického zafarbenia, teda napr. zebrie či leopardie a tigrie vzory. Všetko ale v jarných vibráciách, doplnené žiarivými farbami. 

jarné nechty podľa blessed nails3

Zdroj: Instagram/blessed_nails3

Pokiaľ vám všetko vyššie spomínané príde ako príliš, stále môžete staviť na klasiku, akou je francúzska manikúra. Nezostávajte ale pri bielom zakončení, ale na okraj nechtov zvoľte výraznejšiu jarnú farbu. Alebo jarnú francúzsku manikúru dolaďte kvietkom či iným jarným elementom.

Nezabúdajte tiež, že listy rastlín v rôznych vyhotoveniach si našli svoje pomerne stabilné miesto v nail arte posledných rokov. Pokiaľ sa vám na jarných nechtoch javia margarétky či iné kvety v rozpuku príliš, listy ich môžu pokojne nahradiť, a to aj so svojím zeleným jarným elementom, no prípadne aj v minimalistickej čiernej. Vyniknú najlepšie na neutrálnom nude podklade.

jarná manikúra inšpirácia

Zdroj: Instagram/yasmi.nailart

Tipy na trendy jarné nechty 2024 máme za sebou, avšak pripomíname, že vybrať by ste si mali nielen podľa aktuálnej módnej vlny v nechtovom dizajne, ale hlavne podľa seba a svojho štýlu, aby vás každý jeden pohľad na vašu jarnú manikúru zahrial tak ako slniečko.

Foto: Instagramoví tvorcovia – manitosdediosa/blessed_nails3/yasmi.nailart/amortentia.nailart/shearsandlaque

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.