REKLAMA

Ruky sú našou vizitkou, preto je nevyhnutné venovať im pravidelnú starostlivosť. Pestované nechty spoločne s korunou krásy dodávajú vizáži tú povestnú čerešničku. Ako sa staráte o svoje nechty vy? Dnes si posvietime na svojpomocnú manikúru v domácich podmienkach. Domáca manikúra je protipólom pomerne drahých úprav robených v nechtových salónoch. Návod na ňu nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Najlacnejšia profesionálna manikúra i pedikúra TU >>>

Samozrejme, že ak túžite po náročnejšej manikúre na nejakú špeciálnu príležitosť, je lepšie zveriť sa do rúk odborníčky. No pokiaľ patríte medzi tie šikovnejšie, s pomocou profesionálnych a cenovo dostupných sád na nechty docielite naozaj rôzne kreácie. Základnú domácu manikúru však zvládne naozaj každá dáma. Ponúkame vám na ňu postup v zrozumiteľných a jednoduchých krokoch.

Domáca manikúra – prvý krok

Pred tým, ako sa pustíte do pilníkovania či lakovania nechtov, treba nechty najskôr zbaviť prípadného predošlého laku a tiež ich ošetriť. Pri odstraňovaní starého laku dajte prednosť odlakovaču bez acetónu, ktorý je pre nechty šetrnejší.

Veľmi dôležitá pre výsledný efekt domácej manikúry je i vhodná starostlivosť o nechtovú kožičku, tzv. kutikulu. Na ňu a tiež na nechty (najmä na tie krehké a lámavé) sa odporúča nanášať výživné olejčeky. Vyberajte podľa konkrétnych potrieb vašich nechtov. Každopádne však tento krok nevynechávajte.

Nechtová inšpirácia: Trendy v manikúre, z ktorých si budeš vedieť vybrať

ako si urobiť domácu manikúru

Oleje alebo gély určené na výživu zároveň po niekoľkých minútach pôsobenia urobia kožu okolo nechtov poddajnou. A tak ju ľahko pozatláčate drevenou špachtličkou z pomarančovníka.

Pozor! Nikdy nechtovú kožtičku nestrihajte ani neodstraňujte ostrými predmetmi. Mala by totiž tendenciu zhrubnúť a tiež by bola náchylnejšia na zádery. Poškodená kutikula má za následok aj pomalší rast nechtov. Buďte teda aj pri manipulácii so špachtličkou opatrné.

REKLAMA

Tvarovanie nechtov ako druhý krok domácej manikúry

Na zostrihnutie nechtov sú ideálne klieštiky na nechty, s ktorými sa narába jednoduchšie ako s klasickými manikúrovými nožničkami. No a do dokonalého tvaru nechty dostanete vďaka pilníku.

Treba mať na pamäti, že sa pilníkuje len v jednom smere. Pilníkovanie zo strany na stranu a hore dole môže totiž prispieť k štiepeniu a lámaniu nechtov. Taktiež dbajte na to, aby ste pilníkovali len suché nechty.

Tretí krok – lakovanie

Lakovanie priesvitným alebo spevňujúcim lakom je ideálne i pre tie, ktoré nechcú používať farebné laky či obyčajnú francúzsku manikúru.

Aby vám však na nechtoch držal akýkoľvek lak, je dôležité, aby ste ich zbavili povrchovej mastnoty špeciálnym prípravkom.

Pokiaľ pokračujete v lakovaní, pretože chcete dodať nechtom farebný šmrnc, myslite na to, že pri silných tmavších lakoch je taktiež potrebná spodná vrstva, aby vám vaše vlastné nechty nezažltli. Podkladový lak sa ale oplatí vo všeobecnosti, pretože zároveň predlžuje výdrž manikúry.

Tip na starostlivosť o ruky: Domáca maska na suché ruky: Lacná a jednoducho skvelá

domáca manikúra postup

Vyhnite sa neželanému efektu prúžkov na nechtoch. Dosiahnete to tak, že si nabratú farbu na štetčeku najskôr otriete o kraj fľastičky a nechty nalakujete bez opakovaného namáčania štetčeka. 

Štetček s lakom priložte doprostred lôžka tesne nad kožičku a veďte ho ku špičke nechtu. V ďalších ťahoch roztiahnite lak do strán. Druhú vrstvu laku naneste, až keď je prvá vrstva poriadne zaschnutá.

Na záver použite top coat, čo je vrchný lak. S ním bude vaša manikúra odolnejšia, tým pádom vydrží v super stave dlhšiu dobu. Niektoré vrchné laky majú navyše špeciálne funkcie a okrem spevnenia a výdrže ponúkajú napríklad aj rýchlejšie zaschnutie laku na nechtoch, zmatnenie povrchu alebo naopak extra lesk.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.