Školské lavice sa už zanedlho znova zaplnia a rána počas týždňa sa budú klasicky niesť v znamení hektiky a nestíhania. Nech už máte ráno času na svoju úpravu viac alebo menej, stále sa je potrebné učesať. A tak si malé školáčky alebo väčšie študentky môžu vybrať z nasledujúcich inšpirácií. Účesy do školy, ktoré nájdete nižšie, sú z väčšej časti jednoduché a na ich vytvorenie budete potrebovať len pár minút. Sú ideálne najmä pre dlhé a polodlhé vlasy. 

Jednoduché účesy do školy

Stačí chvíľka a na hlave si bleskurýchlo vytvoríte obyčajný cop alebo vrkoč. No keďže toto sú už „okukané“ klasiky, je dobré ich trošku pozmeniť a vylepšiť.

Niekedy postačia na oživenie výraznejšie sponky a inokedy extra efekt spraví aj minútka navyše, ktorú venujete tvorbe účesu, a trošku ho ozvláštnite. A čím častejšie si ho budete robiť, tým ľahšie a rýchlejšie vám pôjde. Ktorý si vyberiete?

jednoduché účesy do školy

Foto: Pinterest

Tieto účesy do školy nie sú samozrejme vhodné len pre žiačky a študentky. Ocení ich každá uponáhľaná žena, ktorá však chce vyzerať k svetu. Či už má namierené do práce, alebo ide o zaneprázdnenú mamičku na materskej „dovolenke“.

Pozri aj: Účesy z polodlhých vlasov: Skroť vlasy štýlovo

Cop si môžete vytvoriť nižšie či vyššie na hlave. Zvoľte si napríklad takzvaný bublinový chvostík, ktorý nie je vôbec náročný, prípadne si vytvorte zaujímavú kreáciu len na vrchu hlavy a ostatné vlasy si nechajte rozpustené. Pekne vyzerá, keď si necháte niekoľko pramienkov voľných aspoň okolo tváre, ktoré ju budú lemovať.

účesy do školy

Foto: Pinterest

Sofistikovanejšie účesy nielen do školy

Vlasy zapletané do vrkočov či vrkôčikov sú stále veľmi trendy,  a to špeciálne pre školáčky. Okrem klasického francúzskeho či rybieho chvosta skúste aj takzvaný nedokončený vrkoč, ktorý je zapletený len na vrchu hlavy a chvost zostáva nezapletený. Podstatou tohto účesu je dojem masívnosti. Pokojne si môžete vytvoriť nie jeden, ale dva vrkoče. Vyzerajú úchvatne, čo poviete? Zvyšok nezapletených vlasov si stačí len jemne zvlniť a konečný efekt je dokonalý.

vrkoče do školy

Foto: Pinterest

jednoduché účesy

Foto: Pinterest

Pokiaľ chcete len malé ozvláštnenie účesu do školy, urobte si aspoň jeden zapletený vrkôčik na boku hlavy. O trochu náročnejšou voľbou je otočený francúzsky vrkoč, ktorý vyzerá naozaj efektne. Robí sa nie zhora smerom dole, ale postupuje sa zospodu hore, pričom zakončiť ho môžete voľným copom alebo drdolom.

vrkoče do školy

Foto: Pinterest

Drdoly na mnoho spôsobov

Mimoriadne obľúbené sú stále aj drdoly. Tie možno vytvoriť taktiež s už zapletených vlasov, aby vyzerali ešte efektnejšie. Samozrejme, že aj klasický jeden či dva na vrchu hlavy či uložené nižšie vyzerajú super. Môžete si ich urobiť uhladené alebo tzv. „messy“. Čiže zámerne nedbalé, z povyťahovanými pramienkami a uvoľnenejšie, ktoré sú do školy ako stvorené.

Zaujme ťa: Zisti, ako skladovať kozmetiku prakticky a efektne

pekné účesy do školy

Foto: Pinterest

Ako vidíte, vyhnúť sa stereotypu v účesoch nemusí byť až také náročné. A to dokonca ani časovo. Stačí len hrebeň či kefa, niekoľko sponiek, gumičky a chuť vytvoriť si na hlave niečo výnimočné, čím sa trochu odlíšite z davu.

Tip od nás: TOP chutné vitamíny pre lesklé a zdravé vlasy

A aby sme nezostali len pri obrázkoch, nižšie máte aj videonávody na viaceré z týchto účesov (plus niečo navyše) od obľúbenej slovenskej influencerky.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.