Školské lavice sa už zanedlho znova zaplnia a rána počas týždňa sa budú klasicky niesť v znamení hektiky a nestíhania. Nech už máte ráno času na svoju úpravu viac alebo menej, stále sa je potrebné učesať. Rozpustené vlasy či obyčajný cop však skúste vymeniť za niečo zaujímavejšie. Chýbajú vám nápady na roztopašné či uhladenejšie účesy do školy? Nech sa páči. Veselý či formálny look si vytvoríte hravo sami, prípade s pomocou vašich rodičov aj v rýchlom rannom dianí a k tomu ešte stihnete aj zdravé raňajky

Malé školáčky alebo väčšie študentky si môžu vybrať z nasledujúcich inšpirácií. Účesy do školy, ktoré nájdete nižšie, sú z väčšej časti naozaj jednoduché a na ich vytvorenie budete potrebovať len pár minút. Sú ideálne najmä pre dlhé a polodlhé vlasy. 

Jednoduché účesy do školy

Stačí chvíľka a na hlave si bleskurýchlo vytvoríte obyčajný cop alebo vrkoč. No keďže toto sú už „okukané“ klasiky, je dobré ich trošku pozmeniť a vylepšiť.

Niekedy postačia na oživenie výraznejšie sponky a inokedy extra efekt spraví aj minútka navyše, ktorú venujete tvorbe účesu, a trošku ho ozvláštnite. A čím častejšie si ho budete robiť, tým ľahšie a rýchlejšie vám pôjde. Ktorý účes si vyberiete?

Pozri aj: Účesy z polodlhých vlasov: Skroť vlasy štýlovo

jednoduché účesy do školy

Foto: Pinterest

Tieto účesy do školy nie sú samozrejme vhodné len pre žiačky a študentky. Ocení ich každá uponáhľaná žena, ktorá však chce vyzerať k svetu. Či už má namierené do práce, alebo ide o zaneprázdnenú mamičku na materskej „dovolenke“.

Cop si môžete vytvoriť nižšie či vyššie na hlave. Zvoľte si napríklad takzvaný bublinový chvostík, ktorý nie je vôbec náročný, prípadne si vytvorte zaujímavú kreáciu len z vrchných vlasov a ostatné vlasy si nechajte rozpustené. 

účesy do školy

Foto: Pinterest

Pri falošných aj pravých copoch vyzerá pekne, keď si necháte niekoľko pramienkov voľných aspoň okolo tváre. Budú ju jemne lemovať a aj pri relatívne uhladenom účese nebude celkový výzor pôsobiť príliš ostro.

Sofistikovanejšie účesy nielen do školy

Vlasy zapletané do vrkočov či vrkôčikov sú stále veľmi trendy,  a to špeciálne pre školáčky. Ich výhodou je, že vydržia naozaj dlho bez chyby. Okrem klasického francúzskeho či rybieho chvosta skúste aj takzvaný nedokončený vrkoč, ktorý je zapletený len na vrchu hlavy a chvost zostáva nezapletený. Podstatou tohto účesu je dojem masívnosti. Pokojne si môžete vytvoriť nie jeden, ale dva vrkoče. Vyzerajú úchvatne, čo poviete? Zvyšok nezapletených vlasov si stačí len jemne zvlniť a konečný efekt je dokonalý.

vrkoče do školy

Foto: Pinterest

jednoduché účesy

Foto: Pinterest

Pokiaľ chcete len malé ozvláštnenie účesu do školy, urobte si aspoň jeden zapletený vrkôčik na boku hlavy. O trochu náročnejšou voľbou je otočený francúzsky vrkoč, ktorý vyzerá naozaj efektne. Robí sa nie zhora smerom dole, ale postupuje sa zospodu hore, pričom zakončiť ho môžete voľným copom alebo drdolom.

vrkoče do školy

Foto: Pinterest

Drdoly na mnoho spôsobov

Mimoriadne obľúbené sú stále aj drdoly. Tie možno vytvoriť taktiež z už zapletených vlasov, aby vyzerali ešte efektnejšie. Samozrejme, že aj klasický jeden či dva drdolčeky na vrchu hlavy či uložené nižšie vyzerajú super. Môžete si ich urobiť uhladené alebo tzv. „messy“. Čiže zámerne nedbalé, s povyťahovanými pramienkami a uvoľnenejšie, ktoré sú do školy ako stvorené.

Zaujme ťa: Zisti, ako skladovať kozmetiku prakticky a efektne

pekné účesy do školy

Foto: Pinterest

Ako vidíte, vyhnúť sa stereotypu v účesoch nemusí byť až také náročné. A to dokonca ani časovo. Stačí len hrebeň či kefa, niekoľko sponiek, gumičky a chuť vytvoriť si na hlave niečo výnimočné, čím sa trochu odlíšite z davu. A pokiaľ by ste ráno i tak nestíhali, stále môžete siahnuť po efektnej čelenke či gumičke.

Tip od nás: TOP chutné vitamíny pre lesklé a zdravé vlasy

A aby sme nezostali len pri obrázkoch, nižšie máte aj videonávody na viaceré z týchto účesov (plus niečo navyše) od obľúbenej slovenskej influencerky.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.