Nosili ste dlho krátke vlasy, teraz vám vyrastajú a vy neviete, čo s nimi? Alebo je to naopak a polodlhé vlasy ste si zvolili po dobe, keď ste si užívali dlhé vlasy? Nech už je to akokoľvek, vedzte, že polodlhé vlasy sú nesmierne praktické, hodia sa každej vekovej kategórii a my vám teraz prinášame veľa inšpirácií zo sociánej siete Pinterest. Tieto účesy z polodlhých vlasov si budete chcieť hneď vyskúšať. 

Polodlhé vlasy sú podľa mnohých žien top dĺžkou. Prečo? Nie sú to strohejšie celkom krátke vlasy, ktorým môže chýbať ženskosť, a nie sú to ani na údržbu náročnejšie dlhé vlasy. Je pri nich zrejmý aj omladzujúci efekt, ktorý dodávajú tvári.

Tip od nás: TOP chutné vitamíny pre lesklé a zdravé vlasy

Pri vlasoch so strednou dĺžkou stačí troška úsilia a budú vyzerať božsky. Či už túžite po nedbalej elegancii alebo chcete vykúzliť aj čosi komplikovanejšie. A okrem iného ide o účesy praktické aj počas sparných letných dní. Pozrite sa na náš výber. Každá si nájde ten svoj top účes. 

Foto: Pinterest

Vyhrajte sa so sponkami

Posledné roky sa na scénu s účesmi znova vo veľkom vrátili pukačky. A to pre všetky dámy, nielen malé dievčatká. Ozdoby do vlasov z 90-tych rokov oceníte aj dnes, no nemusí ísť len o pukačky. Vlasy si po stranách hlavy môžete vypnúť rôznymi typmi sponiek. Pokiaľ však siahnete po pukačkách a naozaj túžite byť trendy, stavte na mega veľkosť – čím výraznejšie, tým lepšie.

Zaujme ťa: Účesy do školy: Jednoduché aj špeciálne kreácie

Ale aj z obyčajných či zdobenejších kovových sponiek, resp. vláseniek si môžete vyrobiť originálne dielo, ako môžete vidieť na fotkách nižšie. Sponky zachytia neposedné vlasy a sú zároveň skvelým dizajnovým doplnkom k celkovému outfitu.

Foto: Pinterest

Zapleťte si vrkôčiky a vrkoče

Hravé aj elegantné – vrkoče môžu mať veľa podôb a urobiť si ich bez problémov dokážete aj z vlasov strednej dĺžky. Napríklad jeden malý doplnkový vrkôčik na boku hlavy alebo rovno dva zo všetkých vlasov, francúzsky alebo nedbalý… Okrem fotiek vám ako skvelý názorný návod poslúži aj priložené video.

Pozri tiež: Komu sa hodia blond vlasy? A ktorý odtieň je TOP?

Foto: Pinterest

Dva hravé drdoly

Urobiť si môžete klasicky jeden drdol na vrchu hlavy. Vysoký drdol alebo inak uzol je stále IN, ale čo tak rovno dva? Pre polodlhé vlasy ideálne riešenie. Tento hravý účes môžete variovať, ako vidíte nižšie. Môžete si urobiť malé drdolčeky a ostatné vlasy si nechať rozpustené alebo si urobiť drdoly zo všetkých vlasov a do toho nakombinovať  vrkôčiky. A čo tak messy drdoly nie vedľa seba, ale za sebou? 

Foto: Pinterest

Účesy z polodlhých vlasov so šatkou– tip na jarné a letné oživenie

Pokiaľ chcete svoje polodlhé vlasy niečím oživiť a dodať im svieži jarný či uvoľnenejší letný look, použite šatku. Účesy so šatkou sú stále trendom. Pozrite si video nižšie. Vyčariť si na hlave takýto účes nie je až tak komplikované, ako by sa mohlo javiť na prvý pohľad. Kombinácií polodlhých prameňov so šatkou je naozaj mnoho. Je na vás, či si zvolíte elegantný drdol či nezbedné zapletané vrkôčiky so šatkou.

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.