Pokiaľ patríte medzi ženy, ktorých kozmetickí pomocníci presiahli rozmery taštičky na uskladnenie make-upu, ba dokonca i jednej poličky v kúpeľni, nasledujúce tipy sa vám istotne hodia. Poďte sa inšpirovať a vyvarujete sa chaosu v kúpeľni či v kozmetickom kútiku. Získajte prehľad a poriadok. No a s poriadkom prichádza aj upokojenie a koncentrácia. Takže poďte na to. Budete nadšené z toho, ako skladovať kozmetiku prakticky aj efektne.

ako skladujem kozmetiku
Foto: Pinterest
Niekedy netreba ani veľa peňazí, aby ste si vytvorili úložné priestory na kozmetiku spĺňajúce najvyššie očakávania. Postačí trochu fantázie. Mnohé vychytávky si dokážete vyrobiť svojpomocne, iné si nie draho kúpite a napokon možno aj máte doma veci, ktoré stačí len trochu poupraviť a viete si tak zorganizovať kozmetiku raz-dva.  No a ráno pri svojej bežnej rutine už nebudete panikáriť a hľadať, ale vždy s istotou siahnete na produkt, ktorý potrebujete. Nech sa páči, toto sú najlepšie tipy, ako skladovať kozmetiku, ktoré sú zozbierané zo sociálnej siete Pinterest.
ako skladovať dekoratívnu kozmetiku
Foto: Pinterest

Máte kozmetický stolík či zásuvkovú komodu? Využite ich naplno

Možno ste hrdými majiteľkami kozmetického stolíka so zrkadlom alebo máte vhodné úložné priestory na kozmetiku v kúpeľni v podobe šuplíkov. No i tak, keď ich ráno vytiahnete, zježia sa vám vlasy a vy začínate pátrať, kde čo máte. V tomto prípade postačí, keď si kúpite priehradky do zásuviek. Nemusia byť ani nutne určené na kozmetiku, pokojne to môže byť aj priestrannejší príborník z domácich potrieb alebo menšie plastové boxy, kde si kozmetiku naukladáte podľa logického systému.

skladovanie kozmetiky v zásuvkách
Foto: Pinterest
Taktiež nie je problém vyrobiť si priehradky do zásuviek na mieru z kartónu a s pomocou lepiacej pištole. Tie si následne môžete prestriekať obľúbenou farbou alebo ich aj inak vyzdobiť, aby sa vám hodili do vášho štýlu. To si vyžaduje síce trochu šikovnosti a času, no ušetríte peniaze a konečný efekt môže byť ešte lepší.

Zaujme ťa: Ako vyčistiť kozmetiku? Tu je jednoduchý návod nielen na kozmetické štetce

boxy na skladovanie kozmetiky
Foto: Pinterest

Tipy, ako skladovať kozmetiku do výšky a ušetriť priestor?

Nemáte luxus v podobe kozmetického stolíka či zásuvky určené na kozmetiku? Nevadí. Stačí vám aj malý priestor v kúpeľni alebo na komode a šikovné plastové úložné boxy dizajnované do výšky. Ušetria priestor a priehľadný plast zabezpečí, aby ste mali vo svojej kozmetickej zbierke vždy prehľad.

uskladnenie kozmetiky
Foto: Pinterest
A čo tak vertikálne umiestnenie kozmetických pomocníkov na stenu? Postačí kovový panel s modulmi, prípadne nástenka s pripevnenými nádobkami či minipoličkami alebo aj prerobený starý rám zo zrkadla či obrazu. Nič komplikované pre šikovné ruky. No a k tomu už len trochu organizačného ducha a každý kúsok kozmetiky si nájde svoje zaslúžené miestečko.
uskladnenie kozmetiky v skle
Foto: Pinterest

Skladovanie kozmetických štetcov a iných pomôcok

V kúpeľni si môžete urobiť lepší prehľad a krajšie umiestniť aj odličovacie tampóny alebo vatové tyčinky na čistenie uší. Ako skladovať kozmetických pomocníkov? Sklenené poháre s vrchnákom sú pre ne ideálnou voľbou. Určite sa budú vynímať lepšie ako ich pôvodné obaly len tak nedbalo pohodené na poličke.

Pozri tiež: Priniesli ti umelé mihalnice len zlé skúsenosti? Toto riešenie si zamiluješ!

uskladnenie kozmetických štetcov
Foto: Pinterest
Štýlový pohár, váza alebo kvetináč sa zas môžu stať pekným domovom pre vaše kozmetické štetce. Budete ich tak mať po ruke. No a ak chcete, aby sa na seba v nádobke netlačili, naplňte ju pieskom alebo dekoratívnym štrkom či guľôčkami. Pekne ich pozapichujete a štetce si zachovajú odstup.
organizácia paletiek
Foto: Pinterest

Super tip pre paletkové maniačky

Nestačia vám na líčenie očí dva mono tiene, ale sa vám už nazhromaždila pekná kôpka paletiek? Majte v nich prehľad. Keď ich budete mať niekde zapadnuté vzadu v zásuvke, nesiahnete po nich často a nevyužijete tak ani ich potenciál. To by naozaj bola škoda. Okrem toho majú luxusnejšie palety tieňov či líceniek krásne obaly, ktoré je škoda skrývať. Vystavte ich na obdiv a majte ich na očiach, a to hoci aj s pomocou kancelárskych potrieb. Zožeňte si štýlové zakladače či košíky, do ktorých si ich prehľadne naukladáte.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.