REKLAMA

Napriek vtipom o blondínkach je táto farba vlasov mimoriadne populárna. Vždy sú však IN nejaké iné odtiene blond, či už tie viac dozlata alebo skôr studena a popolava. V posledných rokoch konkrétne strieborná blond, ktorá tvorí akýsi prechod k sivej farbe. Jej originálny názov je – Mushroom Blonde, čiže v preklade hríbová blond. Vidíte ju na obrázkoch nižšie.

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

Teplé podtóny blond sú vo všeobecnosti momentálne vo vlasových trendoch na ústupe. Pokiaľ sa však neriadite trendmi, ale tým, čo vám svedčí, čítajte ďalej. Komu sa hodia blond vlasy? Teraz zistíte, či ste ten pravý typ na plavú hrivu.

mushroom blond
Foto: Pinterest

Veľký benefit – blond farba vlasov omladzuje tvár

Odhodlávate sa na zmenu, chcete si nafarbiť vlasy a očarila vás práve blond farba? Z viacerých aspektov majú svetlé vlasy na hlavách žien isté výhody. Plavovlásky vraj pôsobia na mužov atraktívnejšie a tiež sa hovorí, že svetlá farba vlasov má potenciál tvár oživiť a omladiť.

Áno, treba uznať, že je to farba vlasov, ktorá omladzuje, pokiaľ ale zvolíte správny odtieň. Aj keď sa to tak nemusí javiť, spektrum plavých tónov je naozaj široké a treba si vedieť správne vybrať.

druhy blond vlasov
Foto: Pinterest

Vzácna farba

Prirodzené blond vlasy sú v dospelom veku pomerne vzácne, hoci malé deti mávajú celkom často túto farbu vlasov, časom z nej „vyrastú“ a získajú svoj definitívny tmavší odtieň.

V dospelej svetovej populácii je ľudí s prirodzenými blond vlasmi len 2 %. Väčšinou ide o ľudí s bledým typom pokožky a najviac sa ich sústredí v severských krajinách. Platí teda, že ak uvidíte blond dospelého človeka, s vysokou pravdepodobnosťou má svoje kadere farbené.

Komu pristane blond?

Nie je blond ako blond. A keďže existuje množstvo plavých odtieňov, v zásade sa tvrdí, že si z nich môže vybrať k svojmu typu pokožky takmer každý. Takmer! Lebo pochybnosť, či blond naozaj pasuje každému, je oprávnená.

Pozri tiež: Najlepšia výživa pre vlasy: Takto dosiahneš lesk, pružnosť a celkové ozdravenie koruny krásy

Výnimkou sú v tomto prípade južanské typy, ktoré majú výrazne tmavú pokožku a k tomu silne čierne obočie. Práve oni by sa mali radšej popozerať po inej farbe na vlasy, ktorá bude pôsobiť prirodzenejšie a nezanechá disharmonický konečný efekt. 

REKLAMA
Foto: Pinterest

Pri výbere odtieňa blond sa riaďte prirodzeným sfarbením svojej pokožky. A toto je nápoveda, ktorej by sta sa mali držať.  

S pokožkou prirodzene sfarbenou doružova voľte skôr chladné odtiene blond. Práve vám sa bude skvele hodiť spomínaná TOP plavá farba tohto roka, teda strieborná blond. Všetky popolavé odtiene budú pôsobiť s vaším typom pokožky harmonicky a súladne.  

  • Pokiaľ je vaša pokožka viac dožlta či prípadne olivova, budú sa jej hodiť skôr teplejšie odtiene blond. Vyberajte si z farieb, ako sú maslová, vanilková, medová až karamelová.
  • Takmer priesvitná bledá pokožka ryšavých ľudí s množstvom pieh bude ladiť viac s plavou farbou smerujúcou do medených odtieňov. Studená blond by na nich vyznela maximálne neprirodzene.
  • A čo spomínané tmavé južanské typy, ktoré sa nechcú vzdať blond stoj čo stoj? Jednou z možností, ako s dopriať plavú farbu tak, aby pôsobila čo najprirodzenejšie, hoci máte svoje vlasy i pokožku tmavú, je melír alebo v súčasnosti ešte o čosi viac obľúbenejšia balejáž (Balayage).
komu sa hodí blond
Foto: Pinterest

Pri experimentovaní s farbením vlasov, a to nielen do blond, nezabúdajte na ich vnútornú výživu. Tú vám zabezpečí aj špeciálny komplexný výživový doplnok Renovix. Zanecháva vlasy krásne a zdravé, a to vďaka unikátnemu zloženiu, v ktorom nájdete napríklad také blahodarné ingrediencie, ako sú pivovarské kvasnice, praslička, rakytník, biotín, niacín, zinok, koenzým Q10. 

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.