Napriek vtipom o blondínkach je táto farba vlasov mimoriadne populárna. Vždy sú však IN nejaké iné odtiene blond, či už tie viac dozlata alebo skôr studena a popolava. V tomto roku je to konkrétne strieborná blond, ktorá tvorí akýsi prechod k sivej farbe. Jej originálny názov je – Mushroom Blonde, čiže v preklade hríbová blond. Vidíte ju na obrázkoch nižšie. Teplé podtóny blond sú vo všeobecnosti momentálne vo vlasových trendoch na ústupe. Pokiaľ sa však neriadite trendmi, ale tým, čo vám svedčí, čítajte ďalej. Komu sa hodia blond vlasy? Teraz zistíte, či ste ten pravý typ na plavú hrivu.

mushroom blond
Foto: Pinterest

Odhodlávate sa na zmenu, chcete si nafarbiť vlasy a očarila vás práve blond farba? Plavovlásky vraj pôsobia na mužov atraktívnejšie a tiež sa hovorí, že svetlá farba vlasov má potenciál tvár oživiť a omladiť. Aj keď sa to tak nemusí javiť, spektrum plavých tónov je naozaj široké a treba si vedieť správne vybrať.

druhy blond vlasov
Foto: Pinterest

Vzácna farba

Prirodzené blond vlasy sú v dospelom veku pomerne vzácne, hoci malé deti mávajú celkom často túto farbu vlasov, časom z nej „vyrastú“ a získajú svoj definitívny tmavší odtieň. V dospelej svetovej populácii je ľudí s prirodzenými blond vlasmi len 2 %. Väčšinou ide o ľudí s bledým typom pokožky a najviac sa ich sústredí v severských krajinách.  

Foto: Pinterest

Komu pristane blond?

Nie je blond ako blond. A keďže existuje množstvo odtieňov, v zásade si z nich môže vybrať k svojmu typu pokožky takmer každý. Asi jedinou výnimkou sú v tomto prípade južanské typy, ktoré majú výrazne tmavú pokožku a k tomu silne čierne obočie. Práve oni by sa mali radšej popozerať po inej farbe na vlasy, ktorá bude pôsobiť prirodzenejšie a nezanechá disharmonický konečný efekt. 

Pozri tiež: Najlepšia výživa pre vlasy: Takto dosiahneš lesk, pružnosť a celkové ozdravenie koruny krásy

Pri výbere odtieňa blond sa riaďte prirodzeným sfarbením svojej pokožky. A toto je nápoveda, ktorej by sta sa mali držať.  

S pokožkou prirodzene sfarbenou doružova voľte skôr chladné odtiene blond. Práve vám sa bude skvele hodiť spomínaná TOP plavá farba tohto roka, teda strieborná blond. Všetky popolavé odtiene budú pôsobiť s vaším typom pokožky harmonicky a súladne.  

  • Pokiaľ je vaša pokožka viac dožlta či prípadne olivova, budú sa jej hodiť skôr teplejšie odtiene blond. Vyberajte si z farieb, ako sú maslová, vanilková, medová až karamelová.
  • Takmer priesvitná bledá pokožka ryšavých ľudí s množstvom pieh bude ladiť viac s plavou farbou smerujúcou do medených odtieňov. Studená blond by na nich vyznela maximálne neprirodzene.
  • A čo spomínané tmavé južanské typy, ktoré sa nechcú vzdať blond stoj čo stoj? Jednou z možností, ako s dopriať plavú farbu tak, aby pôsobila čo najprirodzenejšie, hoci máte svoje vlasy i pokožku tmavú, je melír alebo v súčasnosti ešte o čosi viac obľúbenejšia balejáž (Balayage).
komu sa hodí blond
Foto: Pinterest

Pri experimentovaní s farbením vlasov nezabúdajte na ich vnútornú výživu. Tú vám zabezpečí aj špeciálny komplexný výživový doplnok Renovix. Zanecháva vlasy krásne a zdravé, a to vďaka unikátnemu zloženiu, v ktorom nájdete napríklad také blahodarné ingrediencie, ako sú pivovarské kvasnice, praslička, rakytník, biotín, niacín, zinok, koenzým Q10. 

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.