Cielené osvetlenie, ktoré umožňuje nastavenie smer dopadu svetla, z obchodných priestorov vstúpilo ráznym a odvážnym krokom do domácností. Poradíme vám, čím sa riadiť pri výbere nastaviteľných závesných svietidiel do kuchyne, jedálne, obývačky, alebo inej izby.
REKLAMA

Závesné nastaviteľné svietidlá – výhody a použitie

Nastaviteľné osvetlenie sa vyznačuje vysokou, premyslenou funkčnosťou a neutrálnou štýlovo nadčasovou estetikou. Z tohto dôvodu sa čoraz častejšie objavuje v domácnostiach. Inštalácia je jednoduchá. Môže sa namontovať aj v ťažko dostupných miestach a malých, nízkych miestnostiach. Vďaka nastaviteľnej konštrukcii visiace svietidlá zabezpečujú optimálne osvetlenie konkrétnych zón. Sú výborné pre vyzdvihnutie atraktívnych zón interiéru. Jednotlivé tienidlá na svietidlách sa dajú otáčať alebo nakloniť tak, aby sa priestor zaplnil svetlom. Na výber je bohatá ponuka vzorov a veľkostí, čo uľahčuje nákup nastaviteľného svietidla na mieru každého interiéru a jeho vybavenia. 

Tiež ťa zaujme: Ako presvetliť tmavý byt: 7 TOP tipov do interiéru

Nastaviteľné závesné svietidlá do kuchyne a nad stôl v jedálni 

Pri plánovaní horného osvetlenia je potrebné zamyslieť sa nielen nad výberom daného modelu alebo modelov svietidiel, ale aj nad ich počtom a rozmiestnením v miestnostiach.

Pri výbere závesného svietidla do kuchyne je dobré zdôrazniť, aké konkrétne funkcie má spĺňať. V tejto miestnosti sa závesné svietidlá inštalujú zvyčajne nad ostrovček alebo nad kuchynskú dosku. Rozmer svietidla musí zodpovedať rozmerom priestoru. Odporúčame vám si vybrať tri svietidlá s menšími tienidlami, ako jedno veľké závesné.

REKLAMA

Nad jedálenským stolom však nesmie chýbať závesné svietidlo. Vďaka tomu budú rodinné stretnutia pri stole prebiehať veľmi príjemne a v komornej atmosfére. Ak máte veľký stôl alebo rozkladací model, siahnite po svietidle s vodorovným systémom s niekoľkými svetelnými zdrojmi, napr. z ponuky agatanabytok.sk, jednej z najväčších a najznámejších predajní nábytku v Poľsku. Vďaka možnosti modifikácie uhla dopadu svetla optimálne osvetlite celú plochu dosky. Výborným riešením je taktiež svietidlo s nastaviteľnou výškou. Je to dôležité predovšetkým v nižších miestnostiach. Ak je svietidlo zavesené v jedálni príliš nízko, budete si o neho udierať hlavu počas vstávania od stola.

Moderné závesné svietidlo do obývačky

Pri výbere závesného svietidla do obývačky zohľadnite jeho funkcie, aké zvyčajne plní, teda praktickú a dekoratívnu. Svietidlá si zvoľte tak, aby boli vhodné ku veľkosti miestnosti a k jej vybaveniu. Nastaviteľné svietidlá v klasickej forme reflektorov sa najlepšie vynímajú v moderných, minimalistických a loftových interiéroch. Avšak na trhu nájdete aj mnohé zaujímavé vzory, ktoré spĺňajú všetky módne trendy. Pri voľbe napr. modelu v štýle loft s odkrytým výmenným zdrojom svetla, môžete ľubovoľne vytvárať vzhľad svietidla a intenzitu svietivosti voľbou správnej žiarovky.

V obývačke sa moderné závesné svietidlá najčastejšie nachádzajú v oddychovej zóne alebo v centre miestnosti. Nastaviteľné osvetlenie nám pomáha získať vhodné osvetlenie vďaka možnosti zmeny uhlu dopadu svetla. Takto dokážeme docieliť dokonalé osvetlenie na vykonávanie rôznych činností, akými sú napríklad práca, relax, či stretnutia v kruhu priateľov.

Zhrnutie

Na najlepšie využívanie takéhoto funkčného a nadčasového svietidla v kuchyni alebo jedálni je potrebné porozumieť, ako dokáže smer dopadu svetla zmeniť interiér miestnosti, v ktorej sa nachádza. Svietidlá tohto typu majú často pohyblivé ramená alebo tienidlá, čo používateľovi umožňuje nastaviť uhol dopadu svetla. V závislosti od potrieb sa môžete efektívne zbaviť prítmia v konkrétnej zóne, vytvoriť žiadanú atmosféru, zvýrazniť štýl miestnosti, alebo vyzdvihnúť prvky interiéru.

– PR článok –

Foto: agatanabytok.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.