REKLAMA

Trendy sa menia a nevyhýbajú sa ani obočiu. Kým v minulosti bolo v kurze úzke obočie, neskôr znova zabodoval prirodzenejší look. Problémom ale je, že niektoré veci sa dajú len ťažko zvrátiť. Zle vytrhané obočie patrí do tejto kategórie. Ide o pomerne častú „chybu mladosti“. Pýtate sa, ako ju napraviť? Ste na správnom mieste. Čítajte.

Obočie nám prirodzene rámuje tvár, dáva jej výraz. Práve preto ho netreba vnímať len ako menej podstatný detail. Jeho neprirodzený tvar či hrúbka dokáže pokaziť celkový dojem, nech by už bol aj zvyšok vizáže akokoľvek dokonalý.

Príliš tenké obočie nebude trendom nikdy

Aj keď donedávna vládlo beauty sfére prirodzene husté a plné obočie, v roku 2023 sa, bohužiaľ, znova o slovo prihlásil trend tenkého obočia. Pozorujeme ho najmä na sociálnych sieťach. No pozor! Zvážte ho, lebo hranica medzi tenkým a píliš tenkým sa prepískne raz-dva. A príliš tenké obočie nebude trendy nikdy. Nehovoriac o tom, že niekomu k tvári nepasuje ani tenké obočie.

Tiež ťa zaujme: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

90. roky, keď bolo úzke obočie priam vyžadované, si ho mnohé ženy vytrhali do takej miery, že nesú následky tohto konania dodnes. Obočie navyše stráca na objeme a mení sa aj jeho tvar v dôsledku starnutia, preto sú zásahy v tejto oblasti takpovediac na hrane a treba si ich vždy dobre zvážiť.

Pokiaľ však čítate tento článok, pravdepodobne je neskoro a akútne potrebujete riešenia na zle vytrhané obočie. Vrhnime sa teda do jeho záchrany!

Prírodná cesta na obnovu vytrhaného obočia

Čo teda vykonať so zle vytrhaným obočím? Existuje napríklad prírodné riešenie na pretrhané obočie, ktoré hneď aj uvedieme. Obnovenie obočia v úplne pôvodnej verzii však nečakajte. Niektoré chĺpky totiž po pretrhaní môžu zmeniť smer, čo je dôsledkom ich deštrukcie na úrovni folikulu.

A čo teda aplikovať a naozaj to aj pomáha na rast obočia? Je to ricínový olej, skvelý pomocník na obočie,  mihalnice i vlasy. Ako sme ale spomínali, nečakajte, že budete mať zo dňa na deň obočie v pôvodnom stave.

AKCIOVÁ CENA na obočie TU >>>

nie dobre vytrhávanie obočia

Ricínový olej však v každom prípade dokáže pomôcť. Je výborný nielen na obnovu zle vytrhaného obočia, ale je osvedčený aj na posilnenie lámavých a jemných vlasov či rias.

REKLAMA

Za studena lisovaný ricínový olej však treba nanášať pravidelne aspoň niekoľko týždňov po odlíčení a umytí tváre. Možno ho aplikovať na obočie vatovou tyčinkou. Keď nanášate ricínový olej ku korienkom, dokáže pôsobiť na folikuly a stimulovať rast vlasov, rias či chĺpkov obočia. Určite stojí za vyskúšanie.   

...

Ceruzky či perá na obočie – maskovací manéver

Ďalšou možnosťou, ako zachrániť katastroficky pretrhané obočie zaraz v danom momente, je dokreslenie chýbajúcich chĺpkov vhodnou ceruzkou na obočie. To však vyžaduje isté zručnosti a tiež naozaj dobrú ceruzku. Nemala by byť príliš mäkká a ani voskovej konzistencie.

Obočie si možno dokresliť aj inými spôsobmi, napríklad špeciálnym perom, ktoré simuluje chĺpky. Vhodné je tekuté pero na obočie s precíznym aplikátorom. S ním dokážete vyplniť prázdne miesta v obočí. Konečný výsledok je tak veľmi prirodzený. 

Super tip nielen pre husté obočie, ale aj riasy

Okrem predošlých dvoch možností dávame do pozornosti ešte jednu, z nášho pohľadu najlepšiu, no posúďte sami. Nemusíte nič dokresľovať a výsledky uvidíte pomerne rýchlo. Zle vytrhané obočie dokážete do tretice dostať do formy s pomocou špeciálneho séra.

Primárne je toto sérum určené na zvýraznenie, posilnenie a predĺženie rias. Tie totiž môžu byť prirodzene slabé, lámavé, ale aj oslabené po používaní 3D rias či iného typu umelých rias.

Neprehliadni: Tetovanie obočia: Vyberieš si microblanding, chĺpkovanie či púdrovú metódu?

tipy na pekné obočie

Druhou možnosťou je však používanie tohto séra na posilnenie a dorastenie obočia, o čom ľudia väčšinou nevedia, lebo tento spôsob použitia sa až tak veľmi nepropaguje. Či už sérum využijete na mihalnice alebo obočie, určite si obľúbite obe možnosti.

Kombinácia hustého obočia a výrazných rias je totiž najkrajšia. A o ktoré sérum ide? Je to Gigalash. Odhaľte o ňom viac v našom článku – Priniesli ti umelé mihalnice len zlé skúsenosti? Toto riešenie si zamiluješ!

Foto: Pinterest/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.