Trendy sa menia a nevyhýbajú sa ani obočiu. Kým v minulosti bolo v kurze úzke obočie, neskôr znova zabodoval prirodzenejší look. Problémom ale je, že niektoré veci sa dajú len ťažko zvrátiť. Zle vytrhané obočie patrí do tejto kategórie. Ide o pomerne častú „chybu mladosti“. Pýtate sa, ako ju napraviť? Ste na správnom mieste. Čítajte.

Obočie nám prirodzene rámuje tvár, dáva jej výraz. Práve preto ho netreba vnímať len ako menej podstatný detail. Jeho neprirodzený tvar či hrúbka dokáže pokaziť celkový dojem, nech by už bol aj zvyšok vizáže akokoľvek dokonalý.

Prírodná cesta na obnovu vytrhaného obočia

Čo teda vykonať so zle vytrhaným obočím? Existuje napríklad prírodné riešenie na pretrhané obočie, ktoré hneď aj uvedieme. Obnovenie obočia v úplne pôvodnej verzii však nečakajte. Niektoré chĺpky totiž po pretrhaní môžu zmeniť smer. 

A čo teda aplikovať a naozaj to aj pomáha na rast obočia? Je to ricínový olej, skvelý pomocník na obočie,  mihalnice i vlasy. Ako sme spomínali, nečakajte, že budete mať zo dňa na deň obočie v pôvodnom stave.

AKCIOVÁ CENA na obočie TU >>>

nie dobre vytrhávanie obočia

Ricínový olej však v každom prípade dokáže pomôcť. Je výborný nielen na obnovu zle vytrhaného obočia, ale je osvedčený aj na posilnenie lámavých a jemných vlasov či rias.

Za studena lisovaný ricínový olej však treba nanášať pravidelne aspoň niekoľko týždňov po odlíčení a umytí tváre. Možno ho aplikovať na obočie vatovou tyčinkou. Keď nanášate ricínový olej ku korienkom, dokáže pôsobiť na folikuly a stimulovať rast vlasov, rias či chĺpkov obočia. Určite stojí za vyskúšanie.   

Tiež ťa zaujme: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

Ceruzky či perá na obočie – maskovací manéver

Ďalšou možnosťou, ako zachrániť katastroficky pretrhané obočie, je dokreslenie chýbajúcich chĺpkov vhodnou ceruzkou na obočie. To však vyžaduje isté zručnosti a tiež naozaj dobrú ceruzku. Nemala by byť príliš mäkká a ani voskovej konzistencie. Obočie si možno dokresliť aj inými spôsobmi, napríklad špeciálnym perom, ktoré simuluje chĺpky.

Vhodné je tekuté pero na obočie s precíznym aplikátorom. S ním dokážete vyplniť prázdne miesta v obočí. Konečný výsledok je tak veľmi prirodzený. 

Super tip nielen pre husté obočie, ale aj riasy

Okrem predošlých dvoch možností dávame do pozornosti ešte jednu, z nášho pohľadu najlepšiu, no posúďte sami. Nemusíte nič dokresľovať a výsledky uvidíte pomerne rýchlo. Zle vytrhané obočie dokážete do tretice dostať do formy s pomocou špeciálneho séra.

Primárne je toto sérum určené na zvýraznenie, posilnenie a predĺženie rias. Tie totiž môžu byť prirodzene slabé, lámavé, ale aj oslabené po používaní 3D rias či iného typu umelých rias.

Neprehliadni: Tetovanie obočia: Vyberieš si microblanding, chĺpkovanie či púdrovú metódu?

tipy na pekné obočie

Druhou možnosťou je však používanie séra na posilnenie a dorastenie obočia. Či už sérum využijete na mihalnice alebo obočie, určite si obľúbite obe možnosti.

Kombinácia hustého obočia a výrazných rias je totiž najkrajšia. A o ktoré sérum ide? Je to Gigalash. Odhaľte o ňom viac v našom článku – Priniesli ti umelé mihalnice len zlé skúsenosti? Toto riešenie si zamiluješ!

Foto: Pinterest/Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.