Obočie je zvlášť dôležitým prvkom našej tváre. Dáva jej výraz a je niečím, ako rám obrazu. Práve preto akýkoľvek neodborný zásah do obočia môže spôsobiť vizuálnu pohromu. Či už ste si samy obočie zle vytrhali, alebo si ho dali upraviť nevhodným spôsobom, hoc aj v salóne. Aj to je dôvod, prečo vznikol tento článok, ktorý sa špecializuje na tetovanie obočia. V tejto sfére sa dá totiž tiež stratiť.
No a keď sa napokon odhodláte a budete chcieť obočie profesionálne upraviť, mali by ste vedieť, čo chcieť a čomu sa naozaj vyhnúť, aby bol výsledok skvelý a vy spokojné.
Tetovanie obočia, ktoré je OUT!
V zásade je tetovanie obočia už pomerne zastaraný pojem a tiež reprezentuje nie modernú metódu s výsledkami, ktoré majú od prirodzenosti ďaleko. Hovoríme o prístrojovom tetovaní kompaktného obočia.
Čo to znamená? Tetuje sa jeden súvislý tvar. Najskôr sa predkreslí, potom ihlou orámuje a následne sa kúsok po kúsku obočie vypĺňa farbou. Každá časť takéhoto tetovaného obočia je rovnako výrazná.
Vybrali sme: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti
Je to azda najstaršia metóda tetovania obočia. Časom sa začalo obočie tónovať dvoma až troma pigmentmi. Dnes je však už tento spôsob vytvárania obočia prekonaný modernejšími metódami, ktorých efekt je prirodzený a predovšetkým nie taký „tvrdý“.
Microblading – čiarkovaná metóda
Aj keď aj ďalej pôjde o v istom zmysle o tetovanie obočia, majú už spomínané metódy iné názvy. A myslíme, že presne vystihujú realitu. Napríklad čiarkovaná metóda, microblanding, imituje konkrétne chĺpky obočia. Už to nie je vytetovaný jednoliaty celok, ktorý pôsobí skôr komicky ako realisticky.
Obočnicové oblúky sa najprv tónujú svetlým odtieňom a následne sa aplikuje tmavší pigment v tvare chĺpkov.
Pred microblandingom je nutné odborné vymeranie tváre a jemné predkreslenie tvaru obočia, aby sa zabezpečila individuálna ideálna symetria.
V prípade microblandingu teda nejde o tetovanie celého obočia, ale len o jemné aplikovanie tenkých zárezov napodobňujúcich chĺpky. Výsledok tak pôsobí omnoho prirodzenejšie a krajšie.
Benefitom je tiež to, že vďaka čiarkovaniu nie je nutné vytrhávať celé obočie, ale detailne sa dajú doplniť medzery v ňom a skorigovať nedokonalosti. Samozrejme, ak niekto obočie nemá vôbec, dajú sa čiarkovanou metódou doplniť celé obočnicové oblúky.
Pigment sa na rozdiel od pôvodného celistvého tetovania obočia neaplikuje tak hlboko do pokožky. Aj vďaka tomu je bolesť pri tetovaní minimálna a hojenie pomerne rýchle.
V prípade microblandingu existujú isté odchýlky v postupoch. Chĺpky obočia sa totiž môžu tetovať prístrojovo, čo znamená, že výsledok môže vyznieť až príliš pravidelne (resp. čiarky sú pravidelné), prípadne sa používajú čepieľky a všetko závisí od zručnosti tatérky a jej zmyslu pre detail.
Chĺpkovanie
Metóda chĺpkovania sa považuje za ešte autentickejšiu, čo sa výsledku týka. Dalo by sa povedať, že často sú výsledkom obočia priam hyperrealistické, čo odpovedá aj cene tejto hádam najdrahšej techniky tetovania obočia.
Aj tu sa stretávame so strojovým i čepieľkovým vyhotovením, ktoré sme spomínali vyššie. Táto moderná technika imituje chĺpky obočia, ale bez tónovania či podfarbenia obočnicových oblúkov. Rozdiel medzi microblandingom a chĺpkovaním je okrem iného aj v trochu odlišnom type nástrojov, ktoré sa využívajú na tetovanie obočia.
Tetovanie obočia púdrovou metódou – shading
Zatiaľ čo microblanding a chĺpkovanie sa v rámci tetovania obočia snaží o simulovanie chĺpkov, a to veľmi prirodzeným spôsobom, púdrová metóda tetovania obočia vytvára akýsi dymový efekt.
Výsledok je podobný tomu, ako keď si na obočie aplikujete tiene alebo rozblendujete ceruzku na obočie. Je teda výraznejší, i keď stále pomerne prirodzene pôsobiaci.
Tiež ťa zaujme: Domáce sérum na rast mihalníc a obočia: Zisti, ako si ho jednoducho vyrobiť
Používa sa elektronické zariadenie s malou tryskou na konci, pigment sa aplikuje rovnomerne. Funguje na princípe „bodkovania“. Je zaiste vhodné pripomenúť, že púdrová metóda sa môže pre čo najlepší efekt kombinovať aj s čiarkovaním či chĺpkovaním.
Foto: Freepik