REKLAMA

Obočie je zvlášť dôležitým prvkom našej tváre. Dáva jej výraz a je niečím, ako rám obrazu. Práve preto akýkoľvek neodborný zásah do obočia môže spôsobiť vizuálnu pohromu. Či už ste si samy obočie zle vytrhali, alebo si ho dali upraviť nevhodným spôsobom, hoc aj v salóne. Aj to je dôvod, prečo vznikol tento článok, ktorý sa špecializuje na tetovanie obočia. V tejto sfére sa dá totiž tiež stratiť.

No a keď sa napokon odhodláte a budete chcieť obočie profesionálne upraviť, mali by ste vedieť, čo chcieť a čomu sa naozaj vyhnúť, aby bol výsledok skvelý a vy spokojné.

Tetovanie obočia, ktoré je OUT!

V zásade je tetovanie obočia už pomerne zastaraný pojem a tiež reprezentuje nie modernú metódu s výsledkami, ktoré majú od prirodzenosti ďaleko. Hovoríme o prístrojovom tetovaní kompaktného obočia. Toto tetovanie obočia zahŕňa použitie tetovacieho strojčeka, ktorý vpravuje pigment do kože. 

Čo to znamená? Tetuje sa jeden súvislý tvar. Najskôr sa predkreslí, potom ihlou orámuje a následne sa kúsok po kúsku obočie vypĺňa farbou. Každá časť takéhoto tetovaného obočia je rovnako výrazná.

Vybrali sme: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

Uvedená technika vytvára jednotný a plný vzhľad obočia, pričom výsledok býva príliš intenzívny. Okrem toho môže byť  toto tradičné tetovanie pomerne bolestivé a s vyšším rizikom infekcie. 

Je to azda najstaršia metóda tetovania obočia. Časom sa začalo obočie tónovať dvoma až troma pigmentmi. Dnes je však už tento spôsob vytvárania obočia prekonaný modernejšími metódami, ktorých efekt je prirodzený a predovšetkým nie taký „tvrdý“.

Microblading – čiarkovaná metóda

Aj keď aj ďalej pôjde o v istom zmysle o tetovanie obočia, majú už spomínané metódy iné názvy. A myslíme, že presne vystihujú realitu. Napríklad čiarkovaná metóda, microblanding, imituje konkrétne chĺpky obočia. Už to nie je vytetovaný jednoliaty celok, ktorý pôsobí skôr komicky ako realisticky. Táto metóda je menej invazívna ako tradičné tetovanie a poskytuje prirodzenejšie výsledky. 

Obočnicové oblúky sa najprv tónujú svetlým odtieňom a následne sa aplikuje tmavší pigment v tvare chĺpkov.

Pred microblandingom je nutné odborné vymeranie tváre a jemné predkreslenie tvaru obočia, aby sa zabezpečila individuálna ideálna symetria.

akú techniku na obočie prirodzený microblanding

V prípade microblandingu teda nejde o tetovanie celého obočia, ale len o jemné aplikovanie tenkých zárezov napodobňujúcich chĺpky. Výsledok tak pôsobí omnoho prirodzenejšie a krajšie.

Benefitom je tiež to, že vďaka čiarkovaniu nie je nutné vytrhávať celé obočie, ale detailne sa dajú doplniť medzery v ňom a skorigovať nedokonalosti. Samozrejme, ak niekto obočie nemá vôbec, dajú sa čiarkovanou metódou doplniť celé obočnicové oblúky.

REKLAMA

Pigment sa na rozdiel od pôvodného celistvého tetovania obočia neaplikuje tak hlboko do pokožky. Aj vďaka tomu je bolesť pri tetovaní minimálna a hojenie pomerne rýchle. Tým, že sa pigment sa vpravuje menej hlboko do kože, výsledok nie je trvalý a obvykle vydrží 1 až 2 roky.

V prípade microblandingu existujú isté odchýlky v postupoch. Chĺpky obočia sa totiž môžu tetovať prístrojovo, čo znamená, že výsledok môže vyznieť až príliš pravidelne (resp. čiarky sú pravidelné), prípadne sa používajú čepieľky a všetko závisí od zručnosti tatérky a jej zmyslu pre detail.

Pri strojovej metóde sa používajú ihly, ktoré nie sú také tenké ako čepieľky, preto ani z tohto aspektu nie je imitácia chĺpkov úplne dokonalá. Z uvedeného vyplýva, že keď máte na výber a ste v rukách odborníka, zvoľte si radšej procedúru s čepieľkami.

AKCIOVÁ CENA na obočie TU >>>

tetovanie obočia cena akcia

Chĺpkovanie

Metóda chĺpkovania sa považuje za ešte autentickejšiu, čo sa výsledku týka. Dalo by sa povedať, že často sú výsledkom obočia priam hyperrealistické, čo odpovedá aj cene tejto hádam najdrahšej techniky tetovania obočia.

Aj tu sa stretávame so strojovým i čepieľkovým vyhotovením, ktoré sme spomínali vyššie. Táto moderná technika imituje chĺpky obočia, ale bez tónovania či podfarbenia obočnicových oblúkov. Rozdiel medzi microblandingom a chĺpkovaním je okrem iného aj v trochu odlišnom type nástrojov, ktoré sa využívajú na tetovanie obočia.

Tetovanie obočia púdrovou metódou – shading

Zatiaľ čo microblanding a chĺpkovanie sa v rámci tetovania obočia snaží o simulovanie chĺpkov, a to veľmi prirodzeným spôsobom, púdrová metóda tetovania obočia vytvára akýsi dymový efekt.

Výsledok je podobný tomu, ako keď si na obočie aplikujete tiene alebo rozblendujete ceruzku na obočie. Je teda výraznejší, i keď stále pomerne prirodzene pôsobiaci.

Tiež ťa zaujme: Domáce sérum na rast mihalníc a obočia: Zisti, ako si ho jednoducho vyrobiť

púdrová metóda obočie

Powder brows alebo tieňované obočie je technika, ktorá používa jemné bodkované pigmentové vklady na vytvorenie mäkkej tieňovanej výplne. Táto metóda je vhodná pre ľudí, ktorí preferujú plnšie a intenzívnejšie obočie, ale zároveň si želajú ponechať prirodzený vzhľad. Tiež je vhodná pre tých, ktorí majú mastnú alebo kombinovanú pokožku, pretože pigment vydrží dlhšie v porovnaní s microbladingom.

Používa sa elektronické zariadenie s malou tryskou na konci, pigment sa aplikuje rovnomerne. Funguje, ako sme spomínali, na princípe „bodkovania“. Je zaiste vhodné pripomenúť, že púdrová metóda sa môže pre čo najlepší efekt kombinovať aj s čiarkovaním či chĺpkovaním.

Ombré brows

Ombré brows sú variáciou na powder brows, pri ktorej sa vytvára gradientný efekt, kde sú začiatky obočia svetlejšie a končeky tmavšie. Táto technika poskytuje ešte prirodzenejší vzhľad a je obľúbená medzi ľuďmi, ktorí hľadajú sofistikovaný a jemný výsledok.

Konzultácia sa vyplatí

Výber spôsobu tetovania obočia je dobré konzultovať s kvalifikovaným odborníkom či odborníčkou, ktorí majú skúsenosti s rôznymi technikami a môžu vám odporučiť najvhodnejšiu metódu podľa vášho typu pleti, farby a štruktúry obočia. Nezabudnite zvážiť aj faktory, ako sú bolesť, potrebná údržba a trvanlivosť výsledkov. Kvalitná starostlivosť o tetované obočie a pravidelné retuše sú kľúčové pre zachovanie krásneho a prirodzeného vzhľadu obočia.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.