Dátum narodenia napovedá okrem iného aj o vzťahu k peniazom a najlepších spôsoboch ich získavania pre dané znamenie. Čo prináša peniaze tomu vášmu?

BARAN (21.03. – 20.04.)

Keď sa toto znamenie pustí do zarábania peňazí, stojí to za to. Dáva si vysoké ciele, čo je aj dôvod, prečo sa mu darí. Jeho veľkou výhodou je i to, že svoju ohromnú energiu, ktorú vráža do práce, dokáže maximálne zhodnotiť. A keď dosiahne finančný limit v bežnom zamestnaní, často sa stáva podnikateľom, kde ho v rozlete nikto nebrzdí. Najviac sa mu teda finančne darí  v čase, keď je sám sebe pánom. Vtedy ide na 1000 % a tomu zodpovedajú aj jeho zárobky. 

jak rychle zbohatnout

Audiokniha Jak rychle zbohatnout

Autor: Andrej Prešovský

Zistíte, ako bohatí ľudia skutočne získavajú svoje peniaze. Odkryjete podstatu rôznych foriem zbohatnutia.

BÝK (21.04. – 21.05.)

Rohatý Býk miluje peniaze a matériu a k svojmu spokojnému životu potrebuje hojnosť. Je to trošku ťažkopádnejší pracant, ktorému sa hodí najmä pozícia zamestnanca so stabilným príjmom. Vie si však pekne usporiť, no a práve na tom by mal stavať aj svoj ďalší príjem. Ako sa hovorí – peniaze robia peniaze – no a investovanie je pre Býka tým správnym riešením na rozmnoženie jeho financií. Pomôže mu v tom jeho prezieravosť a racionálny úsudok.

zarábanie peňazí a znamenia

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pre Blížencov nie sú peniaze prioritou, skôr je pre nich dôležité vnútorné naplnenie a práca, ktorá ich niekam posúva a baví ich. Vďaka svojej šikovnosti však netrpia núdzou, či už sú na voľnej nohe alebo v pozícii zamestnanca. Pokiaľ sa Blíženec naplno realizuje v tom, čo miluje, dokáže získať veľký finančný obnos za kreatívne vychytávky, vynálezy či riešenia, ktoré ľuďom zjednodušujú život. Musia však myslieť na úplné dotiahnutie svojich veľkých plánov, čo im niekedy robí problém.

RAK (22.06. – 22.07.)

Konzervatívne uvažujúci Rak sa najradšej realizuje ako zamestnanec s istotami. Na účte potrebuje mať finančnú rezervu a nerád riskuje. Peniaze navyše mu však môže priniesť jeho kreativita. Takže popri klasickom zamestnaní dokáže s úspechom písať knihy, fotiť či tvoriť handmade produkty, ktoré si od neho ľudia radi kúpia.

Neprehliadni: Vieš o tom, že typy chôdze dokážu o ľuďoch prezradiť šokujúce veci?

LEV (23.07. – 23.08.)

Raz hore a raz dole – tak to vyzerá s financiami Leva. Aj keď si dokáže zarobiť slušné sumy, musí si dávať pozor na zbytočné výdavky a myslieť aj na finančnú rezervu. S tou mu môže pomôcť postupné budovanie pasívneho príjmu, napríklad v online prostredí. Vyžaduje si to vytrvalosť a jasné ciele. Podnikavého Leva to však bude baviť a peniaze navyše sa mu istotne zídu.

peniaze a znamenia

PANNA (24.08. – 23.09.)

S nohami pevne na zemi Panna pristupuje k peniazom uvážlivo, šetrí, ale zároveň nemáva nejaké mimoriadne finančné ciele. Nerada riskuje hoci len malú finančnú stratu, no mala by si uvedomiť, že niekedy je investícia nevyhnutná. Peniaze jej prinesie najmä investícia do seba, a to v zmysle vzdelávacích kurzov, ktoré ju posunú vyššie v kariére aj plate.

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Toto vzdušné znamenie míňa rado na pekné vecičky, horšie je to už so zarábaním a vytváraním si finančnej rezervy. Pre Váhy by malo byť cieľom celkové zhodnotenie aktív a pasív, no a tiež následné zredukovanie pasív. Inak povedané toho, čo spôsobuje nepotrebné výdavky. Po zanalyzovaní finančnej situácie si treba vyhrnúť rukávy a prijať aj pracovné ponuky, ktoré na prvý pohľad nemusia korešpondovať s tým, čo Váhy vedia. Svojou učenlivosťou dokážu prekvapiť a pekne si privyrobiť.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Riskovanie je pre Škorpióna známe nielen vo vzťahu k financiám. Pre svoje finančné blaho by však mal myslieť na zadné vrátka a brzdiť svoju ľahkovážnosť. Pozor na hazard, naozaj sa neoplatí! Peniaze Škorpiónovi prinesie skôr postupné úsilie, s ktorým krok po kroku dokáže vybudovať aj vlastný biznis. Kľúčový je pre tok peňazí na jeho účet najmä dobrý odhad toho, čoho je na trhu málo a čo ľudia potrebujú. Ako obchodník si Škorpión príde na svoje.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Toto ohnivé znamenie berie peniaze ako prostriedok dosiahnutia slobody, čo je preňho zásadné. Zarobiť ich vie rýchlo a rovnako rýchlo ich vie i minúť. V jeho prípade je dôležité, aby sa koncentroval naozaj na to, z čoho má najviac finančných benefitov. Dokáže sa totiž nadchnúť a venovať čas i úsilie záležitostiam, ktoré mu okrem dobrého pocitu nič materiálne neprinášajú. Samozrejme, aj to je potrebné, avšak pomyselné misky váh treba zharmonizovať. Taktiež by sa nemal báť vypýtať peniaze za svoju odbornosť, skúsenosti a prácu navyše.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Praktický a pragmatický Kozorožec má väčšinou dostatočný finančný vankúš a nevynechá žiadnu príležitosť vylepšiť si ešte viac svoje konto. Je naozaj snaživý, no mal by myslieť na to, že ušetrené peniaze treba vedieť aj správne zhodnotiť, teda investovať. Pokiaľ je peniažkov dosť, tak pokojne aj do realít v nejakom veľkom meste.

financie a znamenia

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Keď Vodnár nemá peniaze medzi svojimi životnými prioritami, mal by sa zamyslieť nad svojou budúcnosťou. Peniaze totiž reprezentujú aj slobodu a naplnenie potrieb. Vo Vodnárovom prípade fungujú najmä nárazové veľké projekty, výsledkom ktorých je získanie nadštandardného finančného obnosu. Nasledovať by malo plánovanie rezervy a úspor, pretože neraz prídu na rad aj „suchšie“ mesiace.

Pozri aj: Najhoršie vlastnosti znamení zverokruhu: Na tomto popracuj! 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Toto vodné znamenie sa dokáže uskromniť, ale peniaze mu prinesú najmä odvážnejšie finančné plány. Či už vyboxovanie si lepšej pozície a platu v zamestnaní alebo pozdvihnutie vlastného koníčka na výnosný biznis. K tomu všetkému však potrebujú Ryby nutnú dávku asertivity, ale aj triezveho pohľadu na svoje možnosti. No a v neposlednom rade nemôžu ich snahy stroskotať hneď pri prvom probléme či odmietnutí.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.