Feng Šuej (Feng Shui) nám má pomocou zmien nielen v byte či záhrade priniesť do životov harmóniu. A to nie je všetko! Vedzte, že vďaka tomuto starému čínskemu umeniu geomantie, čo je v podstate výklad prúdenia jing a jang energií, vieme dosiahnuť aj zlepšenie finančnej situácie. Feng Šuej a peniaze je téma, ktorá určite stojí za povšimnutie. Aj keď Feng Shui možno teraz veľmi neveríte, skúste urobiť malé zmeny, ktoré vás presvedčia. My vám dáme hneď niekoľko tipov.

Feng Šuej a peniaze – 4 tipy prinášajúce hojnosť

Napriek tomu, že je učenie Feng Šuej mimoriadne prepracované a možno i trochu komplikované, my si dovolíme menšie zjednodušenie a vytiahneme z neho 4 tipy podporujúce bohatstvo. Myslite však na to, že ak chcete lepšie výsledky, treba Feng Šuej obsiahnuť komplexnejšie, a to nielen vo svojom bezprostrednom prostredí, akým je domov či záhrada. Feng Šuej je aj o tom, čo si obliekame, čo jeme a ako sa správame k druhým. Tomu sa však budeme postupne venovať v ďalších článkoch.

V zásade Feng Šuej alebo i Feng Shui pomáha odstraňovať bloky a meniť v našom priestore negatívnu či stagnujúcu energiu na pozitívnu a životodarnú. Je možné, že architektúra vašej domácnosti, do ktorej patrí aj zariadenie či doplnky, spôsobuje blokádu toku financií. Poďte zistiť, či náhodou niečo také nevedome nemáte aj vo vašom priestore a odstráňte problém. Možno pôjde z vášho pohľadu len o malichernosť. No skúste to zmeniť a uvidíte…

Pozri tiež: Snár: Kedy sú peniaze v sne vynikajúcim znamením? Bankovky či mince – všetko má svoj význam

ying yang feng šuej

1) Juhovýchod v dome či byte – poupratujte si váš „roh bohatstva“

Podľa Feng Šuej je s prosperitou, bohatstvom aj úspechom spojená juhovýchodná oblasť domu alebo bytu. Pokiaľ pracujete z domu, je ideálne, ak sa v tejto časti nachádza vaša pracovňa. Úplne prvé, čo by ste mali urobiť, je skontrolovať, v akom stave je táto časť vášho bytu alebo domu. Je tam neporiadok, zbytočnosti, nebodaj odpadkový kôš? Tak teda v prvom rade, ak treba, urobte poriadok a zbavte sa zbytočností z vášho „rohu bohatstva“.

2) Feng Šuej a peniaze prinášajúce dekorácie

Tok financií následne vo vašom „rohu bohatstva“ podporte správnym výberom dekorácií. Pozitívne sa prejaví najmä sila živlu dreva, ktorý však vyživuje i energia vody a zeme.

Ideálny v tomto prípade bude bambus šťastia, črepníkové rastlinky, ale aj fontánka či akvárium, ktoré však prosperitu prinesie len vtedy, ak sa oň a jeho obyvateľov budete príkladne starať. Zo špeciálnych Feng Šuej symbolov sem môžete umiestniť trojnohú žabu alebo čínske mince na červenej šnúrke.

Zaujme ťa: Snár: Akvárium v sne – rozbité či s množstvom rybičiek?

trojnohá žaba

3) Ďalšie zóny v byte, v ktorých môžete napomôcť lepšiemu toku financií

S dostatkom alebo nedostatkom financií do veľkej miery podľa Feng Šuej súvisí aj stav vašej predsiene. Pozornosť venujte najmä rohom v blízkosti hlavných vstupných dverí. Práve v nich dochádza k stretu mnohých energií, a to aj energie bohatstva. Aby ste si túto energiu udržali a posilnili, vhodné je „uvítať ju“ niečím veľmi harmonickým, príjemným a útulným. Máte v tomto rohu umiestnený odkvapkávač na dáždniky či stojan na obuv? Preč s nimi!

Prečistite priestor týchto rohov a na steny umiestnite vaše obľúbené fotky či obrázky, no a na policu dajte napríklad aromalampu s príjemnou vôňou či zelené rastlinky. Veľmi vhodné je aj zavesenie vyššie spomínaných čínskych mincí na vchodové dvere. Úplne ideálne je do predsiene umiestniť kyticu živých kvetín (no v žiadnom prípade stagnáciu prinášajúce sušené rastliny). Dôraz klaďte aj na dobré osvetlenie vstupného priestoru. 

Neprehliadni: Zimné vône pre ženy podľa znamenia zverokruhu: Vyber darček pre mamu, manželku, babku alebo svokru

Feng shui a peniaze

V každom prípade sa však vyhnite umiestneniu zrkadla priamo oproti vchodovým dverám, keďže to spôsobí okamžité odrazenie energie, a teda aj energie bohatstva, von z bytu či domu.

4) Veľa urobí aj farba peňaženky

Aj farba vašej peňaženky má podľa Feng Šuej veľký vplyv na vašu finančnú situáciu. No nielen ona. Podobne, ako je významný pre posilnenie prúdenia pozitívnej energie poriadok v dome či byte, tak to platí aj na peňaženku ako „domov“ vašich peňazí. Udržujte ju teda v dobrom stave (ošúchaná peňaženka peniaze neudrží), noste v nej naozaj len to, čo potrebujete a majte v nej poriadok. 

Dôležitá je aj kvalita materiálu, z ktorej je peňaženka vyrobená, dostatočná veľkosť a v neposlednom rade jej umiestnenie v samotnom byte. Tu v zásade platí najmä to, že by ste mali vždy vedieť, kde je vaša peňaženka a na noc ju ukladať na bezpečné miesto.

Čo sa farby peňaženky týka, voľte najmä sýtejšie a tmavšie farby. Všeobecne platí, že čím je farba tmavšia a intenzívnejšia, tým je aj jej ochranná a peniaze priťahujúca energia silnejšia. Biela či strieborná teda nebude úplne ideálna. 

červená peňaženka feng šuej

Vhodnou farbou pre peňaženku je obľúbená hnedá, no a taktiež čierna, ktorá má v sebe zahrnutý i element prestíže a autority. Skvelou aktivačnou farbou je červená farba, ktorá magneticky priťahuje úspech a bohatstvo, no červenú peňaženku by si mali dovoliť naozaj vnútorne stabilné osobnosti, pretože červená zosilňuje i negatívne vibrácie a dokáže ublížiť. Zlým výberom nebude ani tmavozelená či tmavomodrá peňaženka, ktoré fungujú najlepšie so zlatým kovaním stimulujúcim rastúci príjem.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.