REKLAMA

Rátali ste peniaze v sne alebo ste ich dostali, prípadne len videli? Po prebudení sa z takéhoto sna máte asi veľmi dobrý pocit a očakávate len samé dobré správy, a to predovšetkým tie finančné. Sú však naozaj všetky interpretácie mincí či bankoviek v sne pozitívne pre váš život v nasledujúcich dňoch? Ak chcete vedieť, čo znamenal váš sen s peniazmi v akejkoľvek podobe, čítajte ďalej.

Symbolika peňazí v sne

Možno to bude pre vás prekvapením, ale peniaze v sne vôbec nemusia odkazovať na váš skutočný finančný stav, prípadne finančnú prognózu no budúcnosti. V prenesenom zmysle totiž peniaze predstavujú aj moc, kontrolu a v neposlednom rade môžu byť symbolom vášho sebahodnotenia a tiež toho, ako narábate so svojou životnou energiou. 

Či bude výklad vášho sna pozitívny alebo negatívny, to záleží od konkrétnejších okolností a predovšetkým od toho, aká je vaša úloha pri peňažnej transakcii. 

Iné je peniaze vidieť a iné rátať alebo ukradnúť

Všeobecne by sa dalo povedať, že získavanie peňazí v sne predstavuje prijímanie energie, veselosti, príchod úspechu, pozitívne sebahodnotenie a ich strata zas znamená opak spomínaného.

Nie je to však úplne jednoznačné. Napríklad získanie peňazí kradnutím reprezentuje falošné hodnoty, ktoré sú deklarované len navonok.

Ďalší výklad: Snár: Kameň alebo kamene v sne – interpretácia z mnohých aspektov

A rovnako to tak je aj v prípade falošných peňazí v sne, ktoré dokonca môžu poukazovať na problémy s dedičstvom alebo majetkom, o ktorý vás chce niekto obrať. No a pokiaľ niekto v sne okradol vás, taktiež čakajte problémy. Čím je strata väčšia, tým to bude pravdepodobne aj väčšia ťažkosť – neúspech, strata statusu alebo choroba.

Tešiť sa môžete v prípade, ak v sne peniaze počítate, nech by už išlo o mince alebo o bankovky. Ako sme spomínali, nemusí ísť nevyhnutne o prílev financií do vášho života, ale tiež o prílev pozitívnej a činorodej energie, nárast popularity a úspechu. 

Nepochybujte teda o sebe a vrhnite sa na ciele, ktoré ste si naplánovali. Máte na dosah aj veľké veci. Pravdepodobne ste už mnoho energie investovali, tú teraz zúročíte tak, ako sa patrí.

Zaujme ťa: Feng Šuej a peniaze: Tieto drobné zmeny prinesú bohatstvo

snár peniaze vidieť

Negatívny výklad sa viac- menej viaže na peniaze, ktoré len vidíte, napríklad v kufríku alebo na kope. Čakajte finančné výdavky alebo výdaj väčšieho množstva psychickej energie. Pokiaľ sa dá, zatiahnite ručnú brzdu pri vašom utrácaní a taktiež šetrite svojou energiou. Ale to všetko platí len v prípade, ak tieto peniaze v sne neboli vaše, resp. nemali ste možnosť na ne dosiahnuť alebo napríklad zodvihnúť zo zeme.  

Sen o výhre v lotérii

Snáre interpretujú výhru v lotérii a hlavne vysoký peňažný zisk z nej ako symbol pokroku, šťastia a celkovo je to pozitívne znamenie. Z materiálneho hľadiska môže sen o výhre v lotérii odkazovať na dedičstvo či iný neočakávaný prísun peňazí. Podobné výklady sa viažu aj na finančnú stabilitu v budúcom živote. Nemusíte sa teda báť, že by ste nemali na to, čo budete potrebovať. No predpoklad je ešte oveľa veľkolepejší.

REKLAMA

Požičiavanie peňazí je riskom aj v sne

Požičiavanie peňazí druhým neveští nič dobré. Síce to neprináša úplnú katastrofu do života, ale mali by ste sa pripraviť na veľa drobných starostí, keď nebudete vedieť, čo skôr. Toto platí aj v obrátenom garde, teda keď si v sne sami požičiavate peniaze.

A čo keď peniaze dostanete?

Celkom pozitívne sa javí sen o tom, ako sa dostávate k peniazom ľahkou cestou, a to či už vďaka dedičstvu alebo daru. Samozrejme, niektoré sny môžu odrážať realitu, keď napríklad naozaj riešite dedičské konanie a podobne.

Pokiaľ však sen nereflektuje realitu (nemáte v blízkom časovom horizonte dostať peniaze), nečakajte, že vás naozaj niekto reálne zahrnie väčším obnosom peňazí. Bude to skôr naopak. Počítať môžete s menšími stratami.

Je nájsť peniaze na zemi výhra? Snár prezrádza dve možnosti

Čo znamená, keď v sne nájdete peniaze na zemi? V prípade, že ide o rozsypané drobné, nemusí to väčšinou znamenať extra super správy. Možno len drobné nápovedy, ako sa k peniazom v realite dostať. Prípadne aj to, ako sa odraziť od dna a nazbierať novú silu do života. Sledujte celkový kontext sna. Každá drobnosť môže mať pre vás zmysel.

Nájsť papierové peniaze na zemi je trochu z iného súdka. Je možné, že niekto alebo niečo vás ochráni pred veľkou stratou. Buďte teda spokojní, ak v sne nájdete len tak na zemi či v igelitne pohodené množstvo bankoviek. Čo znamená nájdenie celej peňaženky s peniazmi, nájdete vo výklade nižšie.

...

Čo znamená, keď sú peniaze v sne bankovky a čo, keď ide o mince?

Získavanie i strata papierových peňazí v sne má vyššiu váhu, ako keď ide o mince, a to ako v dobrom, tak aj v zlom.

Pri kovových peniazoch si tiež treba dávať pozor na to, či náhodou nie sú deformované. Takéto porušené peniaze v sne možno interpretovať ako zmarenie plánov.

Pozri aj: Snár: Pes v sne – bol čierny, biely alebo hrýzol? Pozri, čo ťa čaká 

snár peniaze mince

Ak však vidíte bankovky aj drobné pekne pokope v peňaženke, je to veľmi dobré znamenie. Hovorí to o možnosti realizácie tých najodvážnejších plánov. Budete mať na to tie najlepšie podmienky aj dostatok potrebnej energie. 

Mince v sne – ďalšie výklady snára

Peniaze v sne kovového charakteru sú zaujímavé aj z hľadiska konkrétneho materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Medené mince predznamenávajú, že snívajúci sa v najbližších dňoch zapotí. Čaká ho tvrdá práca, no s neistým výsledkom. Strieborné mince sú zas celkom pozitívnym znamením, keďže naznačujú progres a úspešné zvládnutie prekážok v profesionálnej oblasti. No a napokon hodnotné zlaté mince v snoch poukazujú na to, že sa snívajúcemu podarí dosiahnuť aj pomerne vysoké ciele, resp. sa mu aspoň zvyšujú šance na ich zvládnutie.

Sen o peňaženke

Pokiaľ sa vám snívalo o peňaženke, dôležitou výpovednou hodnotou je jej výzor a plnosť. Peňaženku možno vnímať ako symbol materiálnych zdrojov. Výklad nie je prekvapivý.

Totiž, prázdna peňaženka znamená, že vaše potreby a želania sa nenaplnia. Plná peňaženka reprezentuje blahobyt a výrazný rast financií v najbližšej dobe. Čím luxusnejší je vzhľad peňaženky, tým lepšie pre vás. Ak ste našli v sne cudziu peňaženku, s veľkou pravdepodobnosťou odhalíte tajomstvo o svojom známom či blízkom človeku.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.