REKLAMA

Čo myslíte, sú Vianoce v sne úžasným znamením svetlých zajtrajškov? Sny o Vianociach a vianočných symboloch, ako je vianočný stromček, vianočný kapor či darčeky, Santa Claus alebo sneh, sa bežne snívajú ľuďom počas celého roka, nielen tesne pred týmito veľkými sviatkami. Čo znamenajú? Nie je to s nimi úplne jednoznačné, ako zvyknú tvrdiť staršie snáre.

Niektoré interpretácie snov dokážu celkom zaskočiť. Pri hadovi v sne alebo vojne v sne si možno hneď poviete, že to veru nebude dobré znamenie. Inokedy však snová symbolika vyzerá celkom nevinne, no opak je pravdou. V istých momentoch môžeme presne toto tvrdiť aj pri snoch o Vianociach. Aj keď sú Vianoce v sne, ale napríklad aj vianočný stromček v sne z veľkej miery interpretované v pozitívnom zmysle pre snívajúceho, mali by ste odhaliť nielen túto peknú, ale aj odvrátenú stránku o všetkom vianočnom v snoch.

Vianoce v sne ako pozitívny symbol alebo nočná mora?

Ako sme spomínali, Vianoce v sne ako významný sviatok, ktorý na Slovensku slávi 95 % obyvateľov, sa väčšinou spája s pozitívnymi vecami. Sny o Vianociach vo veľkej miere signalizujú radosť a pokoj. Ide najmä o sny, v ktorých si Vianoce naozaj nefalšovane užívate bez strojenosti a zbytočného pozlátka.

Pokiaľ ide o sen mimo vianočného obdobia, možno máte pred sebou inú príjemnú slávnosť. Sen o radostných Vianociach s rodinou predpovedá prosperitu a harmóniu. Vo svojej podstate sú Vianoce o vzťahoch, preto aj sny o nich, či už prvoplánovo alebo na pozadí, sa vždy nejakým spôsobom dotýkajú medziľudských kontaktov a dokonca mnohé odrážajú aj vzťah snívajúceho k sebe.

...

Aj Vianoce v sne sa môžu zvrhnúť na nočnú moru. Pokiaľ má človek po prebudení zlé pocity a prepadajú ho negatívne myšlienky, treba zachovať maximálnu opatrnosť, a to až do nasledujúcich Vianoc. Uvážlivé konanie má svoje opodstatnenie. Nevrhajte sa do ničoho riskantného a všetko si radšej viackrát rozmyslite.

Inšpirácia: Vianočné darčeky pre ženu, muža, dieťa, starého otca aj babku

Zasnežené Vianoce v sne

Vianoce evokujú taktiež sneh. Vo svojej najčistejšej podobe predstavuje v sneh v snoch radosť, vyjasnenie a dobré konce.

Nie všetky snáre sa však zhodujú len na pozitívnom výklade snehu. Keď sa v ňom totiž brodíte, problémy na seba nenechajú dlho čakať. Rovnako nepríjemnosti, a to aj zo zdravotného aspektu, môže priniesť špinavý sneh.

Pozri tiež: Snár: Zisti, čo znamená voda v sne – dažďová, v bazéne alebo v potoku, kalná či čistá

snár vianoce s rodinou a snehom

Snehuliak sa môže taktiež zjaviť v snoch o Vianociach. Preto by ste mali vedieť, že táto forma snehu je uspôsobená. Je to metafora na to, ako si človek formuje svoje hranice, čo druhým dovolí a čo nie. Možno by ste sa mali zamyslieť nad tým, či máte svoje hranice vo vzťahoch dobre nastavené. Je možné, že vaša ochota býva zneužívaná, prípadne si na vás druhí dovoľujú a vy im veľkoryso odpúšťate a robíte zo seba rohožku.

Sen o vianočných pohľadniciach

Sen o vianočnej pohľadnici a vianočnom prianí znamená, že ešte stále pátrate po tom, čo vám vyhovuje a čo nevyhovuje v medziľudských vzťahoch. Aj keď už možno máte za sebou veľa skúseností, vzťahov a spoluprác, stále sa máte čo učiť o sebe aj o druhých.

REKLAMA

Čo hovorí snár o vianočnom stromčeku?

Vianočný stromček je jedným z hlavných symbolov Vianoc, preto sa pri jeho interpretácii viac pozastavíme. Sen o vianočnom stromčeku predstavuje v prvom rade rodinné oslavy a stretnutia. Pokiaľ ste mali v sne príjemné pocity, je veľmi pravdepodobné, že žijete šťastným rodinným životom. 

Horiaci vianočný stromček alebo inak zničený a poškodený symbol Vianoc predstavuje rozvrat vzťahov. Minimálne ide o akúsi hrozivú predzvesť.

Sen o kúpe vianočného stromčeka hovorí o tom, že by ste svojim blízkym mali venovať viac času a pozornosti.

Predaj vianočného stromčeka môže znamenať vzdanie sa vlastného rodinného šťastia, no v harmonickej verzii, ktorú dolaďujú pozitívne pocity snívajúceho, to môže predstavovať snahu robiť druhých šťastnými. 

Neprehliadni: Tipy na užitočné darčeky pre každého 

vianočný stromček v sne

Čo znamená sen o osvetlenom vianočnom stromčeku? Môže ísť o akési precitnutie. Zažijete moment osvietenia, vďaka ktorému lepšie pochopíte aj sami seba.

V prípade, že Vianoce ako také nemáte radi a sníva sa vám o nich a o stromčeku, asi zažívate stresové obdobie a nadmerné tlaky na psychiku.

...

Čo znamená sen o vianočných ozdobách?

Pokiaľ patríte k väčšine, teda tým ľuďom, ktorí Vianoce milujú, bude pre vás aj ozdobovanie stromčeka v sne pozitívnou správou. Sen o zdobení vianočného stromčeka odkazuje na hodnotné chvíle s rodinou.

Ozdoby v sne, pokiaľ sú sklenené a krehké, môžu predstavovať krehkosť vzťahov, na ktorých snívajúcemu záleží. Rozbité vianočné ozdoby v sne sú logicky zlou predzvesťou. Niečo sa medzi najbližšími pokazí, putá sa spretŕhajú.  

Vianočné darčeky v sne – dostali ste ich alebo dávali?

Darčeky k Vianociam patria, rovnako ako patria aj do snov o Vianociach. Dodávajú im podobne ako ostatné vianočné symboly špecifický význam. A sú aj významovo trochu odlišné ako iné všeobecnejšie dary v snoch. 

Pokiaľ ste si v sne objavili mnoho darčekov pod stromčekom, je pravdepodobné, že sa u druhých tešíte popularite a obľube. Ešte väčšiu silu majú vianočné darčeky v sne, keď vidíte, ako vám ich druhí priamo dávajú do rúk. Tešte sa. Máte na druhých vplyv, ste autoritou. Možno ide o malý okruh ľudí, no dvere máte otvorené aj k ďalším.

Pokiaľ darčeky na Vianoce dávate, je viac alternatív výkladu. Jednou je tá, že okolo seba šírite šťastie a pohodu. No vo všeobecnosti sa s darovaním darov spája aj výklad o zbavovaní sa starostí. Tiež sú v hre aj veľmi dobré správy, ktoré k vám nájdu cestu a potešia vás.

vianoce v sne darčeky pod stromčekom snár

Vianočná ryba v sne

K Vianociam patrí na štedrovečerný stôl aj ryba. Klasický kapor sa môže objaviť aj v sne o Vianociach. Pokiaľ ho máte ako chutný pokrm, môžete sa tešiť na príjemné chvíle a nejaké tie peniaze navyše. No pokiaľ sa vám snívalo, že sa vám zasekla kosť z ryby v krku, znamená to, že sa vám budú pod nohami motať len samé prekážky.

Čo znamená sen o vianočných koláčoch a sladkostiach?

Keď sme analyzovali sny o jedle, spomínali sme aj sladkosti. Tie vo všeobecnosti, či už ide o cukríky, koláče alebo iné sladké pochutiny, znamenajú materiálnu hojnosť. Je teda možné, že po takýchto snoch o vianočných koláčoch a zákuskoch rýchlo zbohatnete. Slávnostné jedlo s rodinou môže taktiež naznačovať nostalgiu za detstvom.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.