REKLAMA

Svadby sa prispôsobujú ročným obdobiam, čo sa týka oblečenia, jedla, dekorácií a v neposlednom rade i svadobných účesov. V deň D musí byť všetko dokonalé a na neveste sa ako doplnok ku krásnym svadobným šatám má vynímať účes, ktorý podčiarkuje celkovú slávnostnú vizáž. Aký si vyberiete? Letné účesy na svadbu môžu byť romantické, rozpustené aj vypnuté, ležérne bohémske alebo napríklad aj s výraznými vlasovými doplnkami či strohejšie i elegantné.

Vybrali sme pre vás z každého rožku trošku. Nech sa páči, tu je bohatá inšpirácia na letné svadobné účesy zo sociálnej siete Pinterest.

letné svadobné účesy
Zdroj: Pinterest

Schudnúť sa dá aj s chuťou. Vyskúšajte tento unikátny nápoj. Je to proteínový kokteil s obsahom vlákniny a rastlinných extraktov na podporu chudnutia. Ako dosiahnuť peknú postavu? S KetoSlim vám to pôjde naozaj ľahšie. Pochváľte sa čoskoro fit figúrou. Prečítajte si recenzie TU a získajte aj ďalšie tipy na prípravu.

Podľa čoho si voliť svadobný účes na leto?

V horúcom lete nevesty ocenia najmä vypnuté účesy na svadbu. Vyberať treba nielen podľa trendov či počasia, ale aj na základe takých dôležitých kritérií, ako je kvalita vlasov, typ tváre či dĺžka krku. Taktiež treba myslieť na to, že svadobný účes musí byť odolný a vydržať pomerne dlhú dobu v top stave.

Zaujme ťa: Priniesli ti umelé mihalnice len zlé skúsenosti? Toto riešenie si zamiluješ! 

letné účesy svadobné
Zdroj: Pinterest

Vypnuté letné  účesy pre nevesty – svadobné drdoly 

Ako vieme, dlhé rozpustené vlasy sú krásne a romantické, ale v lete padnú vhod najmä účesy vypnuté, pod ktorými sa nevesta nebude zbytočne potiť. Asi ako prvé vám napadnú nesmrteľné a stále moderné svadobné drdoly.

drdoly na svadbu
Zdroj: Pinterest

Drdoly môžu mať elegantný uhladený look, pričom k mimoriadne obľúbeným a univerzálnym patria najmä tie vysoko vyčesané, tzv. updo. Ale napríklad pre boho svadbu alebo svadbu na pláži sa hodia aj vypnuté účesy pôsobiace ležérnejšie s padajúcimi pramienkami vlasov do tváre či na zátylok, tzv. downdo. Tieto uvoľnenejšie typy drdolov sa hodia takmer každej žene. Lichotia aj tým s ostrejšími črtami tváre.

REKLAMA
účesy na svadbu v lete
Zdroj: Pinterest

Svadobné letné vrkoče a copy ako trend

Veľkým trendom sú v súčasnosti svadobné copy a vrkoče, ktoré môžu mat rozmanitú podobu, klasickú aj bohémsku. 

Vrkoč či cop na svadbu je populárny i praktický zároveň, a to predovšetkým na letnej zábave s horúcim počasím. Sú to účesy aktuálne pre všetky dlhovlásky, ale i dámy s polodlhými vlasmi. Dĺžku a hustotu si v tomto prípade možno efektívne a nenápadne dodať aj príčeskami.

svadba v lete účesy
Zdroj: Pinterest

Sofistikovanejšie francúzske vrkoče, resp. menšie vrkôčiky po bokoch hlavy môžu byť len doplnkom celkového svadobného účesu. Prihliadať treba na typ tváre. Hranatejšie črty je vhodné taktiež zjemniť zvlnenými pramienkami, ktoré budú lemovať tvár.

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

Vrkoče veľmi pekne ukážu doplnené živými kvietkami. Samozrejme, vyberať treba z tých teplu odolnejších a trvanlivejších, ako sú slamienky, makovičky, limonky, klásky, vratiče, černušky, gypsomilky či rôzne druhy dekoratívnych listov, ktoré sú top voľbou na zelenú boho či vintage svadbu, napríklad brečtanové či eukalyptové.  

vrkoče a copy na svadbu
Zdroj: Pinterest

Na výslnie sa medzi letnými účesmi dostáva konský chvost, no nielen taký obyčajný, samozrejme. Ten svadobný je spravidla bohatý, pokojne doplnený clip in príčeskami. Jedným variantom je uhladená elegantná verzia a druhým zas romanticky vypnuté lokne. Možnosťou je aj falošný cop s natočenými vláskami a doplnený sponkami z kryštálikov či diadémom.

Neprehliadni: Balayage (balejáž): Technika, ktorá vlasy presvetlí a dodá prirodzený šmrnc 

svadobné copy
Zdroj: Pinterest

Rozpustené vlasy na letnej svadbe?

Niektoré nevesty si bez rozpustených vlasov svadbu predstaviť ani nevedia, preto sa ich nevzdajú ani vtedy, keď teploty stúpajú nad 30 stupňov Celzia. Môže ísť o jednoduché účesy, teda naozaj len jemne navlnené a rozpustené vlasy, no aj prepracovanejšie kreácie, v ktorých ale hrá hlavnú úlohu rafinovane nastylovaná dĺžka vlasov. 

Vybrali sme: Výročia svadby podľa rokov: Spoznaj ich názvy aj vhodné darčeky

účesy na svadbu dlhé vlasy
Zdroj: Pinterest

Veľa urobí už len to, že lokne sú natočené. Nezabudnite na doladenie kvietkami alebo kvetinovými venčekmi, perličkami, výraznejšími sponkami či čelenkami. Letné účesy na svadbu si podobne ako svadobné frizúry v iných ročných obdobiach vyžadujú trošku viac zalakovania, aby vydržali v super stave až do rána.

Donáška kvetov a darčekových boxov kdekoľvek a kamkoľvek v rámci Slovenska >>>

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.