REKLAMA

Komorná atmosféra, prírodné dekorácie, žiarivé svetielka – svadba v stodole je pôsobivou alternatívou ku klasickým hostinám. Netradičné prostredie si ale vyžaduje špecifickejší prístup k samotnej organizácii. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a usporiadajte svadbu, na akú sa nezabúda.

Pripravte si dokonalý priestor

V každej stodole je dominantným prvkom drevo, ktoré tak udáva tón zvyšku svadobnej výzdoby. Tá by sa mala niesť už len v minimalistickom duchu. Držte sa odtieňov bielej, ktorá miestnosť krásne rozžiari. Požadovaný kontrast doplňte jemnou ružovou, prípadne zelenou.

Na čo by ste nemali zabudnúť, je dostatok kvetov. Rozložte ich po miestnosti a v primeranom množstve nimi ozdobte aj stoly. Okná v stodole prekryte veľkými závesmi, ktoré celý priestor ešte viac zútulnia.

Tie pravé doplnky pre svadbu v stodole

O doladenie teplom sálajúcej atmosféry sa s istotou postarajú svetielka, či rôzne druhy lampiónov. Čo sa týka prírodných materiálov, svoje miesto by určite mali mať aj na samotných stoloch.

Juta, sviečky, prírodné textílie a dokonca aj čipka – to všetko sú doplnky, ktoré budú nádherne ladiť so zvyškom stodoly. 

Pozri tiež: Dokonalá svadba v zime aj v lete: Aké vybrať šaty, kvety, pohostenie a dekorácie?

REKLAMA
svadba v stodole výzdoba šaty

Ak ste milovníkmi ľudových tradícií, inšpirujte sa svojím regiónom a vsaďte na folklórne výšivky, či ornamenty. Keď už je reč o tradíciách, spomeňme aj výber hudby. K tomuto typu hostiny sa najviac hodí živá kapela. 

Buďte tou najkrajšou ozdobou vašej svadby

Svadba v stodole dýcha romantickou atmosférou a v tomto duchu by sa mali niesť aj vaše šaty. Namiesto honosnej róby uprednostnite skôr jednoduché, splývavé šaty ozdobené čipkou. Ak chcete zájsť v ležérnosti ešte ďalej, vymeňte ich za sukničku so sandálikmi. Namiesto závoja vyskúšajte venček a kyticu si vyskladajte z lúčnych kvetov.

Vybrali sme: Výročia svadby podľa rokov: Spoznaj ich názvy aj vhodné darčeky

Ani ženích sa nemusí nutne štylizovať do elegantného smokingu. Základom sú nohavice a košeľa. Či si k nim doladíte aj kravatu a sako, alebo ich necháte doma v skrini, je už na vašom zvážení a vkuse.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.