REKLAMA

Už ste sa u nás mohli dočítať napríklad o tom, komu sa hodia ryšavé vlasy či blond alebo aj krátke vlasy. Teraz si posvietime na ofinu, typy ofín a účesy s ofinou. Vlasové trendy sa rýchlo menia, to je pravda, no vy by ste mali myslieť hlavne na to, čo vás robí krajšími a lichotí vašim kontúram tváre. Komu sa hodí ofina a kto by na ňu radšej ani nemal pomyslieť? Pristane konkrétne vám? To zistíte ďalej v texte.

Pýtate sa tiež, vyzerala by som dobre s ofinou prestrihanou, do postupna, dlhou, krátkou či do boku? Zodpovieme i na to, prejdeme si aj účesy s ofinou. Inšpiráciu nájdete v priložených fotkách, ktoré sme pre vás vybrali zo sociálnej siete Pinterest. Svoj návrh potom môžete predostrieť v kaderníctve. Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdete TU.

typy ofín

Zdroj: Pinterest

Kto by sa mal ofine vyhnúť a komu sa hodí? 

Povedať ofine áno alebo nie? Odpoveď je závislá od kvality vlasov, nakoľko ku každému typu tváre v zásade možno nájsť lichotivý strih ofiny. Čím sú však vlasy redšie a jemnejšie, tým klesá aj pravdepodobnosť, že bude ofina tou správnou voľbou. Ofina bez objemu totiž pôsobí neupravene. Vytvárajú sa na nej len akési uzučké pramene, ktoré nepôsobia veľmi vábivo.

Pozri tiež: Čo pomáha na šediny a komu sa hodia šedivé vlasy? 

Zatiaľ čo ideálnym kandidátom na ofinu sú husté rovné vlasy, ku kučeravým vlasom sa ofina príliš nehodí. Dámy s brčkavými vlasmi by museli investovať do ich skrotenia príliš veľa energie a stylingových prostriedkov. Ofinu by mali poriadne zvážiť aj tie dámy, ktorým sa vlasy výrazne mastia

Taktiež treba mať na pamäti, že pri dlhodobejšom nosení ofiny, a to najmä v teplejších mesiacoch, môže dôjsť aj k z horšeniu akné na čele, pokiaľ naň trpíte. V takomto prípade by ešte mohla byť riešením kratučká mikroofina, prípadne prestrihaná ofina na stranu. Takéto typy ofín sa však nehodia každému.

účesy s ofinou

Zdroj: Pinterest

Chce to zmenu, ale máte strach z veľkých experimentov?

Ofina je super voľbou pre tie z vás, ktoré sa neodvážia na zásadnejšiu zmenu účesu, ale zároveň túžia po oživení svojej koruny krásy. Ešte skôr, ako si prejdeme ideálne možnosti zostrihnutia a nadizajnovania ofiny ku konkrétnemu typu tváre, dávame do pozornosti jednu super vychytávku.

REKLAMA

Tie, ktoré sa necítia na dlhodobé nosenie ofiny, pretože predsa len, v horúcich dňoch býva ofina na obtiaž, môžu siahnuť po klip in ofine, resp. ofine ako príčesku Vo videu nižšie uvidíte, ako to funguje. Na trhu sú dostupné drahšie i lacnejšie modely, určite si vyberiete. Dôležité však je, aby ste si zvolili správny odtieň vlasov tejto falošnej ofiny.

Vyberte si svoju TOP ofinu podľa typu tváre

Komu sa hodí ofina, alebo skôr nehodí, už zhruba viete a teraz prichádza na rad výber najideálnejšej ofiny podľa typu tváre. Tvar či dĺžka štice môže byť rôzna. Ktorá sa bude hodiť k vašej tvári?

Zaujme ťa: Ako často strihať vlasy, aby zostali vo forme?

Oválna tvár vyznie najlepšie s ofinou zastrihnutou na úrovni obočia. Dobre bude vyzerať tupý strih, ale aj prestrihaná ofina, ktorá pôsobí vzdušnejšie a odľahčene. V zásade si však môže dáma s oválnou tvárou pokojne so svojou šticou zaexperimentovať. Na rozdiel od iných typov tvárí si to môže dovoliť. Veľmi pekne ukáže napríklad strih do postupna s ofinou.

Úzkej tvári s vysokým čelom bude svedčať top ofinový trend. Je ňou mega dlhá ofina padajúca až do očí. A keby vám takáto ofina zavadzala a nevyhovovala, určite bude vhodnou voľbou aj ofina končiaca tesne nad obočím. Vyhnite sa však ofine prehodenej nabok, ale tiež „záclonkovej“ ofine odhrnutej do strán. Tzv. ofina na stred tomuto typu tváre vizuálne ubližuje a pôsobí disharmonicky.

ofina a typ tváre

Zdroj: Pinterest

Hranatej tvári dokáže výraznejšia ofina zjemniť rysy. Štica by mala byť smerom k ušiam postupne dlhšia a v strede čela zas kratšia. Harmonicky ukáže aj jemne rozhrnutá do strán. Asymetrickejšie prestrihané ofiny môžu byť tiež tou správnou voľbou. Dámy s hranatým typom tváre by sa však mali vyvarovať rovnej ofine tupého strihu, ktorá môže kompozične pôsobiť príliš tvrdo. Radšej teda prestrihaná ofina a pokojne aj mierne rozstrapatená. 

Okrúhla tvár má oproti iným typom tú výhodu, že si môže dopriať aj mikro ofinu, resp. veľmi kratučkú šticu, ktorá pasuje napríklad k pixie strihu vlasov. A pokiaľ sa vám nepáči mikro, svedčať vám bude aj dĺžka do polovice čela či vyššie nad obočie. A to či už rovná, tak aj zaujímavejšia asymetrická, keď vykukuje kde-tu i dlhší prameň. Pozor však na maxi dlhé ofiny, tým sa vyhnite. Inak by sa vám mohla tvár „stratiť“. 

typy ofín

Zdroj: Pinterest

Srdcovej tvári sa budú najviac hodiť asymetrické strihy. Tie dokážu nepravidelnejším prestrihaním zjemniť jej výraznejšie rysy. Čo napríklad taká ofina došikma, ktorá dodá mladistvý šmrnc?

Keď vám toto nie je po chuti, skúste ofinu v tvare polmesiaca. Určite sa ale vyhnite rovnému strihu. A pokiaľ taký náhodou už máte, stále môžete situáciu zachrániť stylingom. Vyčešte si ju do jednej strany, do strán, prípadne ju rozstrapaťte.

 Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.