REKLAMA

Vlasy sú špeciálnou kategóriou ženskej krásy, ktorej na našom webe krasaastyl.sk venujeme pravidelnú pozornosť. Minule ste sa mohli dočítať o tom, komu sa hodia blond vlasy a teraz sa posunieme v rámci farebnej škály ďalej. Náš pohľad zamieri na ryšavky, rusovlásky či ohnivovlásky. Komu sa hodia ryšavé vlasy? Na to vám dáme indície v nasledujúcom článku.

Hovorí sa, že od prírody ryšaví ľudia majú oheň v krvi, teda vášnivý temperament a taktiež niektoré odtiene červenej na vlasoch pôsobia až mysticky. Túto výnimočnú a pozornosť vzbudzujúcu farbu má od prírody v populácii len jedno až dve percentá ľudí.

Zaujme ťa: Ako často strihať vlasy, aby zostali vo forme?

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov tohto iskrivého odtieňa, možno si dávate otázku, či by červená pasovala aj vám. Okrem zodpovedania na ňu vám dáme i tipy na líčenie, ktoré bude červenovláskam lichotiť najviac. 

Zdroj: Pinterest

Červená má veľa variant

Zjednodušene by sme mohli povedať, že červená na vlasoch sa hodí takmer každému. Je tu však jedno ale. Závisí na tom, aký konkrétny odtieň si vyberiete. Červená a ryšavá farba na vlasy má totiž širokú škálu odtieňov.

Najznámejšia hrdzavá farba pre vás nemusí byť tým pravým orechovým. Stále však máte na výber zo širokej škály trendy farieb, ktoré ponúkajú drogérie a kaderníctva. Počínajúc medenou hnedou až medenou tmavoplavou a svetloplavou cez jahodovú červenú, vulkanickú červenú až po tmavú burgundy a tmavú červenú s nádychom fialovej.

Zdroj: Pinterest

Prírodne vyzerajúca hrdzavá či radšej studené tóny červenej?

Pokiaľ túžite po klasickej ryšavej s bledým podtónom, mali by ste disponovať svetlou pokožkou. Prírodne ryšavé typy ľudí majú často až priesvitnú bielu pokožku posiatu pehami. Čím ste teda do tváre bledší a rovnako aj vaša prirodzená farba vlasov je bledá, tým sa vám bude ryšavá hodiť viac.

Zdroj: Pinterest

Komu sa hodia ryšavé vlasy najviac?

Top trojkombináciou pre ryšavé vlasy je svetlá pleť, zelené oči a pehy. Zelená farba očí je ideálnym kontrastom k hrdzavým vlasom, ktorý vytiahne do popredia krásu oboch.

Profesionálne strihy, farbenie či účesy s výraznými zľavami nájdeš TU >>>

REKLAMA

Nezabudnite, že pri výbere farby treba brať do úvahy prirodzený odtieň vlasov a taktiež pokožky. Pri nej si všímajte konkrétny podtón.

> Ak máte nádych skôr do žlta, resp. zlatista, budú sa vám viac hodiť medené odtiene, teda aj prírodne ryšavá či hrdzavá aj teplá karamelová.

> Studené odtiene červenej do višňova až fialova by mali uprednostniť skôr tie typy, ktoré majú pleť s ružovým podtónom. K tmavšej olivovej pleti a prirodzene hnedým vlasom pasuje mahagónová červená.

Tmavočervené odtiene či čierno-červené vlasy vytvorené melírovaním sa hodia najmä prirodzene čiernym vlasom. Aj z praktického hľadiska je vhodné zachovať tento výber. Bledšie farby dobre chytajú na blond vlasy. Pokiaľ sa pre bledú či medenú ryšavú rozhodne tmavovláska, tak aj samotný proces farbenia je náročnejší a treba sa určite vložiť do rúk skúsenej kaderníčky. Ale výsledný efekt v tomto prípade nemusí korešpondovať s časom a úsilím, ktoré dá do tejto radikálnej zmeny. Lepšou možnosťou je pár medených pramienkov, prípadne balejáž alebo ombré efekt. 

Zaujme ťa: Účesy do školy: Jednoduché aj špeciálne kreácie

Keďže je farbenie pre vlasy zaťažujúcou procedúrou, nezabúdajte ani na ich vnútornú výživu. Tú vám zabezpečí napríklad špeciálny komplexný výživový doplnok RENOVIX. Zanecháva vlasy krásne a zdravé. Dosahuje to svojím unikátnym zložením s blahodarnými ingredienciami, ako sú pivovarské kvasnice, praslička, rakytník, pŕhľava, Aloe, biotín, niacín, zinok, koenzým Q10 a ďalšie.

ryšavá farba na vlasy a líčenie
Zdroj: Pinterest

Líčenie vhodné pre odtiene ryšavej farby

Prirodzene ryšaví ľudia bývajú vďaka svojej farbe vlasov celkom výrazní. Preto ženám neraz stačí siahnuť len po kvalitnom podkladovom make-upe, riasenke a géle na obočie. S málom dosiahnu veľa.

Alabastrová pokožka v kontraste s ohnivou hlavou je krásne spojenie, ktorému veľa netreba. Do veľkej miery to platí aj v prípade, ak ste siahli po ryšavej farbe na vlasy a vaša pôvodná je napríklad hnedá. Možno ale budete musieť trochu ubrať z vašej pôvodnej skrášľovacej rutiny. 

Tónu pleti treba prispôsobiť aj farbu líčenia, aby pôsobilo harmonicky. Určite treba spomenúť, že odtiene medenej a červenej na vlasoch možno pekne kombinovať s fialovými tieňmi na oči či s rúžmi. Keď si červenovláska zvolí správnu intenzitu a teplotu fialovej farby, vynikne na nej a bude jej pasovať oveľa viac ako blondínke alebo brunete. Ryšavky sa však nemusia vyhýbať ani ružovej a marhuľovej farbe, s ktorými budú pôsobiť mladistvo a sviežo.

Foto: Freepik/Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.