REKLAMA

Amulety a talizmany môžu mať rôzne podoby. K mimoriadne silným patria polodrahokamy a drahokamy. Tie majú okrem iného aj tú výhodu, že sú krásne ako doplnok k outfitu a môžete ich blahodarnú energiu využívať takmer nepretržite priamo na sebe v podobe šperkov, alebo i pre sebe, napríklad vo vrecku nohavíc.

Drahokamom a polodrahokamom sa už oddávna pripisovala nielen estetická funkcia, ale aj schopnosti liečenia a ochrany. Drahé kamene boli súčasťou rôznych rituálov, dokonca slúžili aj na výrobu magických elixírov. Amulet z drahého kameňa, samozrejme, rovnako patril do výbavy ľudí už od staroveku.

V čom sú amulety z polodrahokamov a drahokamov výnimočné?

Samozrejme, osobným amuletom môže byť aj čokoľvek iné, ako kameň. No prívesky z drahých kameňov či polodrahokamov, prípadne sošky z nich alebo len samotné kamene bez väčších zásahov v sebe skrývajú špecifickú silu.

Ľudia sa na kamene obracajú, keď im chýba energia a odhodlanie, keď sa cítia oslabení, preťažení a chorí. No nič nebráni v tom, aby sme ich využili i preventívne v boji proti zlu ako obranné štíty a zároveň si nimi pritiahli do života šťastie.

Poznáte najsilnejší amulet z ríše kameňov? Prezradíme, že nie je len jeden. A v zásade platí, že v každom drahom kameni drieme nejaká konkrétna liečivá i obranná sila. Niektoré sú však vhodnejšie ako amulety, iné zas lepšie na liečenie.

Pri správnom výbere amuletu či talizmanu z polodrahokamu či drahokamu môžete nosiť svoj magnet na peniaze, úspech, hojnosť a šťastie priamo na sebe. 

Zaujme ťa: Spoznaj, ako si správne priať a privolať šťastie, lásku i bohatstvo

Podstata správneho výberu kameňa

Ako si ale vybrať správne? Nie vždy je ideálny výber kameňa podľa znamenia zverokruhu. Samozrejme, že i tento spôsob môže byť podnetným vodítkom, no nespoliehajte naň úplne.

Amulet šťastia, amulet na peniaze či amulet na ochranu pred zlom a chorobou by ste si mali vyberať srdcom. Otvoriť sa vnútorne energii kameňov a vnímať ich vyžarovanie. Hovorí sa dokonca, že kameň si vyberá vás a nie naopak. No i tak mali by ste vedieť o tých najsilnejších polodrahokamoch, z ktorých sú najlepšie amulety. Ktoré kamene by nemali rozhodne uniknúť vašej pozornosti?

Amulet nie je talizman!

Pár slov by sme mali hneď zo začiatku prehodiť o to, že je rozdiel medzi amuletom a talizmanom, i keď oba predmety pracujú na báze vibrácií.

Zatiaľ čo amulet má jeho nositeľa chrániť pred zlom, ako je choroba, nebezpeční ľudia či ohrozujúce situácie a tiež chráni pred duchovným i materiálnym nedostatkom, talizman, jednoducho povedané, nemá až takú silu. Talizman pôsobí skôr ako pomôcka, ktorá má prikloniť šťastie na stranu jeho nositeľa, prípadne ho upokojiť a uzemniť, no obranná funkcia absentuje, prípadne je len minimálna.

amulet šťastia talizman

Nositeľ talizmanu teda má isté magické výhody. No napríklad takýto talizman väčšinou nemá silu ochrániť pred urieknutím.

Amulet šťastia – vyber si vhodný kameň pre šťastie

Ktorým kameňom prikloníte šťastie na svoju stranu, keď ho budete pri sebe nosiť ako amulet? Na výber je ich viac, medzi najsilnejšie amulety však patria nasledujúce.

Jadeit je symbolom čistoty a ezoterikmi je vyhľadávaný pre svoj upokojujúci a harmonizujúci vplyv. Ľahšie sa s ním zvláda zvýšený stres a nervozita. Preto sa odporúča mať jadeit pri sebe napríklad pri dôležitom rokovaní alebo skúške. Čo je však najpodstatnejšie, pripisuje sa mu schopnosť nielen prinášať šťastie v náročných situáciách, ale dokonca aj schopnosť plniť želania.

Aventurín má v moci nielen prinavrátiť stratenú nádej, ale je zároveň skvelým kameňom, resp. amuletom šťastia. Praje šťastným náhodám, ktoré dokážu zásadne zmeniť život. A pokiaľ hodláte podporiť šťastie v lotérii, práve tento kameň by mal byť pre vás jasnou voľbou. Zároveň tento kamienok chráni pred duševným vampírizmom. A k jeho univerzálnemu využitiu prispieva aj to, že zároveň pôsobí mimoriadne kladne na majetok a posilňuje prosperitu ako takú. 

Jantár prináša ako amulet svojmu nositeľovi optimizmus do života, naplnenie cieľov, túžob, plánov a hojnú dávku šťastia k tomu. Okrem toho je aj ochranným kameňom s mnohými liečivými účinkami. Posilňuje vôľu. A ako sa hovorí, kde je vôľa, tam je cesta. Dokonca aj z náročných a nebezpečných zákrut života.

Slnečný kameň vnáša do života radosť, svetlo, sebadôveru. Vďaka nemu aj v tých najpesimistickejších chvíľkach uvidíte povestné svetlo na konci tunela. Navracia stratenú silu, šíri pozitívne vibrácie a verí sa, že pomáha zvrátiť aj zlý osud.  

Oplatí sa prečítať: Ročný horoskop pre všetky znamenia zverokruhu

REKLAMA
liečivé kamene polodrahokamy podľa znamenia

Magnet na peniaze a prosperitu

Hovorí sa, že pre zlepšenie finančných tokov je najlepšie ako amulety využiť kamene zelenej farby, no bohatstvo v zásade neprináša len toto sfarbenie. Pokiaľ teda potrebujete podporiť oblasť financií a materiálnej prosperity, odporúčajú sa ako amulety nasledujúce polodrahokamy a drahokamy.

Heliotrop je top kameňom pre podnikateľov. Podporuje odvahu, trpezlivosť, vnútorný pokoj a rozvahu. Praktický uzemňujúci vplyv heliotropu pôsobí blahodarne na bohatý tok financií. Zároveň heliotrop svojho majiteľa chráni pred nepriaznivým vplyvom konkurencie. Lepšie povedané, posilnením intuície dokáže nabudiť ku správnym činom, ktoré neprajníkov i konkurentov odzbroja.

Neprehliadni: Spoznaj svoj šťastný deň na výhru aj úspešné činy podľa horoskopu

Smaragd je drahokamom, ktorý sa už od staroveku považuje nielen za kameň múdrosti, ale aj stabilnej prosperity a tiež lásky. Prsteň so smaragdom na prstenníku pravej ruky by mal zabezpečiť to, aby vaše konto či peňaženka nezívali prázdnotou. Rimania tiež verili, že smaragd mení farbu, ak sa v jeho blízkosti ukáže falošný človek.

Nefrit svojho nositeľa ochraňuje, ale sila tohto zeleného drahokamu sa naplno prejaví aj na financiách. Nejde ani tak o šťastné náhody či výhry v lote, ako o podporu kariérneho úspechu nositeľa nefritu, čo vedie zvyčajne aj k materiálnemu dostatku. Maorskí obyvatelia Nového Zélandu považujú nefrit za posvätné dedičstvo. Veria, že sa v ňom uchovávajú všetky vlastnosti predkov.

Citrín už svojou farbou zlata naznačuje svoje pôsobenie. Je to vynikajúci amulet na umiestnenie do peňaženky. Okrem toho, že svojmu nositeľovi posilňuje sebavedomie a komunikačné schopnosti, dokáže naštartovať prúdenie peňazí tým správny smerom. Hodí sa ako dar pre ľudí, ktorým sa nedarí v práci, majú mnoho dlhov a akútne potrebujú peniaze.

Najsilnejšie amulety na ochranu pred zlom

Pokiaľ vám nejde ani tak o šťastie, ba dokonca ani o peniaze, ale potrebujete sa ochrániť pred zlom, spoľahnite sa na tieto kamene.

Krištáľ je jedným z najsilnejších a najvšestrannejších polodrahokamov, dokonca dokáže zvyšovať účinky ostatných kameňov. Čistí, lieči a zároveň ochraňuje. A to ako od škodlivých účinkov patogénov na zdravie, tak aj od zlej energie druhých ľudí.

V rímskej armáde prostredníctvom krištáľu vypaľovali vojakom zranenia, v stredoveku nosili dojčiace ženy krištáľové korále na podporu laktácie. Krištáľ však v neposlednom rade pohlcuje do seba negatívnu energiu každého druhu ako výkonný vysávač, preto je nevyhnuté pravidelné čistenie a nabíjanie. Samozrejme, na to nezabúdajte ani u ostatných polodrahokamov a drahokamov.

Záhneda je polodrahokamom s veľmi silným uzemňujúcim a ochranným účinkom. Telo aj myseľ detoxikuje a na vonkajšie negatívne vibrácie pôsobí ako štít. Amulet na ochranu proti zlu akéhokoľvek charakteru ako vyšitý.

amulet na ochranu pred zlom

Lapis lazuli krásnej modrej farby prináša nielen pokoj a harmóniu do života, ale okrem vyrovnanosti pomôže s odrážaním negatívnych energií. Dokáže rozpoznať hrozbu duševného útoku, zastaví ho a vráti útočiacu energiu späť k pôvodcovi. Dokáže zvrátiť nešťastie aj napraviť nerovnováhu spôsobenú nedostatočnou komunikáciou. Náhrdelník z lapisu lazuli sa zvykol dávať na krk nesmelým deťom na dodanie sebadôvery.

Rubín už na prvý pohľad vyžaruje silu krvi. Je len o jeden stupeň v tvrdosti nižšie ako diamant. Na ochranu proti zlu je rubín naozaj vynikajúcou voľbou. Okrem toho posilňuje i optimizmus svojho nositeľa, pôsobí blahodarne na kardiovaskulárny systém a zmierňuje problémy s očami. Hovorí sa, že keď sa človek rubínom dotkne všetkých štyroch stien svojho obydlia, bude chránený pred požiarom a živelnými pohromami.

Vynikajúcim ochranným kameňom je aj vyššie spomínaný heliotrop, nefrit či smaragd. O smaragde sa dokonca hovorí, že poskytuje ochranu aj pred kúzlami. 

Ako nabíjať kamene a čistiť? Ako dlho a čím?

Keďže spomínané polodrahokamy a drahokamy liečia, ochraňujú a celkovo pracujú na základe výmeny energií, pričom sú v priamom kontakte s telom, je dôležité ich čistenie a následne nabíjanie. Kameň by ste mali hneď po zakúpení očistiť od predošlých energií. V podstate na základe tejto starostlivosti sa kameň stáva amuletom. Nastavuje svoje energetické pôsobenie na konkrétneho človeka. Preto nie je dobre, ak takýto amulet chytá do rúk niekto iný ako majiteľ.

Ako kamene očistiť? Existuje niekoľko spôsobov. Prvým spôsobom je ich ponechanie vo vode so štipkou soli, a to počas celej noci. Druhým spôsobom je taktiež ich vloženie do nádobky s vodou, v ktorej je zároveň aj nabitý krištáľ. A niektoré kamene, ako napríklad hematit, sa môžu čistiť aj nad plameňom sviečky. Nie každému kameňu však vyhovuje máčanie vo vode (napr. poróznejšie kamene) a tiež, ak máte kamene v šperku alebo na gumičke, nie je vhodné máčať ich. Vtedy je ideálnym spôsobom očisty využitie hematitu, resp. hematitovej drte, na ktoré stačí kamienky položiť na 24 hodín. 

A ako kamene nabiť? Je to buď na slnku, alebo pri splne Mesiaca. Niektoré kamene však na slnku blednú, preto je najlepším a najjednoduchším spôsobom nabíjania kameňov využitie horského krištáľu. Buď kamienok alebo šperk umiestnite na veľký kus/krištáľovú drúzu, alebo ich budete nabíjať tak, že ich položíte do misky naplnenej drobnými kryštálmi krištáľu. Pri väčšine kameňov stačí hodina pôsobenia.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.