Amulety a talizmany môžu mať rôzne podoby. K mimoriadne silným patria polodrahokamy a drahokamy. Tie majú okrem iného aj tú výhodu, že sú krásne ako doplnok k outfitu a môžete ich blahodarnú energiu využívať takmer nepretržite priamo na sebe v podobe šperkov, alebo i pre sebe, napríklad vo vrecku nohavíc. Drahokamom a polodrahokamom sa už oddávna pripisovala nielen estetická funkcia, ale aj schopnosti liečenia a ochrany. Boli súčasťou rôznych rituálov, dokonca slúžili aj na výrobu magických elixírov. Amulet z drahého kameňa, samozrejme, rovnako patril do výbavy ľudí už od staroveku.

Pri správnom výbere amuletu či talizmanu z polodrahokamu či drahokamu môžete nosiť svoj magnet na peniaze a šťastie priamo na sebe. Ako si ale vybrať správne? Nie vždy je ideálny výber kameňa podľa znamenia zverokruhu. Amulet šťastia, hojnosti či amulet na ochranu pred zlom a chorobou by ste si mali vyberať srdcom. Otvoriť sa vnútorne energii kameňov a vnímať ich vyžarovanie. Hovorí sa dokonca, že kameň si vyberá vás a nie naopak. No i tak mali by ste vedieť o tých najsilnejších polodrahokamoch, z ktorých sú najlepšie amulety. Ktoré kamene by nemali uniknúť vašej pozornosti?

Amulet nie je talizman!

Pár slov by sme mali hneď zo začiatku prehodiť o to, že je rozdiel medzi amuletom a talizmanom, i keď oba predmety pracujú na báze vibrácií.

Zatiaľ čo amulet má jeho nositeľa chrániť pred zlom, ako je choroba, nebezpeční ľudia či ohrozujúce situácie a tiež chráni pred duchovným i materiálnym nedostatkom, talizman, jednoducho povedané, nemá až takú silu a pôsobí skôr ako pomôcka, ktorá má prikloniť šťastie na stranu jeho nositeľa. Nositeľ talizmanu teda má isté magické výhody. No napríklad takýto talizman väčšinou nemá silu ochrániť pred urieknutím.

amulet šťastia talizman

Amulet šťastia

Ktorým kameňom prikloníte šťastie na svoju stranu, keď ho budete pri sebe nosiť ako amulet? Na výber je ich viac, medzi najsilnejšie však patria nasledujúce.

Jadeit je symbolom čistoty a ezoterikmi je vyhľadávaný pre svoj upokojujúci a harmonizujúci vplyv. Ľahšie sa s ním zvláda zvýšený stres a nervozita. Preto sa odporúča mať jadeit pri sebe napríklad pri dôležitom rokovaní alebo skúške. Čo je však najpodstatnejšie, pripisuje sa mu schopnosť nielen prinášať šťastie v náročných situáciách, ale dokonca aj schopnosť plniť želania.

Avanturín má v moci nielen prinavrátiť stratenú nádej, ale je zároveň skvelým kameňom, resp. amuletom šťastia. Praje šťastným náhodám, ktoré dokážu zásadne zmeniť život. A pokiaľ hodláte podporiť šťastie v lotérii, práve tento kameň by mal byť pre vás jasnou voľbou.

Jantár prináša ako amulet svojmu nositeľovi optimizmus do života, naplnenie cieľov, túžob, plánov a hojnú dávku šťastia k tomu. Okrem toho je aj ochranným kameňom s mnohými liečivými účinkami. Posilňuje vôľu. A ako sa hovorí, kde je vôľa, tam je cesta. Dokonca aj z náročných a nebezpečných zákrut života.

Magnet na peniaze a prosperitu

Hovorí sa, že pre zlepšenie finančných tokov je najlepšie ako amulety využiť kamene zelenej farby, no bohatstvo v zásade neprináša len toto sfarbenie. Pokiaľ teda potrebujete podporiť oblasť financií a materiálnej prosperity, odporúčajú sa ako amulety nasledujúce polodrahokamy a drahokamy.

Heliotrop je top kameňom pre podnikateľov. Podporuje odvahu, trpezlivosť, vnútorný pokoj a rozvahu. Praktický uzemňujúci vplyv heliotropu pôsobí blahodarne na bohatý tok financií. Zároveň svojho majiteľa chráni pred nepriaznivým vplyvom konkurencie. Lepšie povedané, posilnením intuície dokáže nabudiť ku správnym činom, ktoré neprajníkov i konkurentov odzbroja.

liečivé kamene polodrahokamy podľa znamenia

Smaragd je drahokamom, ktorý sa už od staroveku považuje nielen za kameň múdrosti, ale aj stabilnej prosperity. Prsteň so smaragdom na prstenníku pravej ruky by mal zabezpečiť to, aby vaše konto či peňaženka nezívali prázdnotou.

Nefrit svojho nositeľa ochraňuje, ale sila tohto zeleného drahokamu sa naplno prejaví aj na financiách. Nejde ani tak o šťastné náhody či výhry v lote, ako o podporu kariérneho úspechu nositeľa nefritu, čo vedie zvyčajne aj k materiálnemu dostatku.

Citrín už svojou farbou zlata naznačuje svoje pôsobenie. Je to vynikajúci amulet na umiestnenie do peňaženky. Okrem toho, že svojmu nositeľovi posilňuje sebavedomie, dokáže naštartovať prúdenie peňazí tým správny smerom. Hodí sa ako dar pre ľudí, ktorým sa nedarí v práci, majú mnoho dlhov a akútne potrebujú peniaze.

Silný amulet na ochranu pred zlom

Pokiaľ vám nejde ani tak o šťastie, ba dokonca ani o peniaze, ale potrebujete sa ochrániť pred zlom, spoľahnite sa na tieto kamene.

Krištáľ je jedným z najsilnejších a najvšestrannejších polodrahokamov, dokonca dokáže zvyšovať účinky ostatných kameňov. Čistí, lieči a zároveň ochraňuje. A to ako od škodlivých účinkov patogénov na zdravie, tak aj od zlej energie druhých ľudí. Pohlcuje do seba negatívnu energiu každého druhu ako výkonný vysávač, preto je nevyhnuté pravidelné čistenie a nabíjanie. Samozrejme, na to nezabúdajte ani u ostatných polodrahokamov a drahokamov.

Záhneda je polodrahokamom s veľmi silným uzemňujúcim a ochranným účinkom. Telo aj myseľ detoxikuje a na vonkajšie negatívne vibrácie pôsobí ako štít. Amulet na ochranu proti zlu akéhokoľvek charakteru ako vyšitý.

Neprehliadni: Spoznaj svoj šťastný deň na výhru aj úspešné činy podľa horoskopu

amulet na ochranu pred zlom

Vynikajúcim ochranným kameňom je aj vyššie spomínaný heliotrop, nefrit či smaragd. O smaragde sa dokonca hovorí, že poskytuje ochranu aj pred kúzlami. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.