REKLAMA

Niektoré ženy vnímajú podstrihnutie vlasov dosť negatívne, a to najmä vtedy, keď si pestujú dlhú hrivu. A keďže to nejaký čas trvá, každý zásah nožničkami v tomto úsilí nie je vítaný. Vlasoví experti sa však zhodujú na tom, že v niektorých momentoch už s podstrihnutím netreba váhať. Odďaľovanie návštevy kaderníctva môže spôsobiť, že v budúcnosti nebude treba podstrihnúť len zničené končeky, ale absolvovať radikálnejší zostrih. Teda pokiaľ chcete mať vlasy zdravé a žiarivé. Ako často strihať vlasy? To vám prezradíme práve teraz.

Zmierte sa s tým, že vlasy strihať treba

Reklama sa niekedy snaží nahovoriť, že masky, séra, kondicionéry či iné regeneračné prípravky na vlasy dokážu zaceliť rozdvojené končeky a zreparovať korunu krásy tak, že sa v konečnom dôsledku vieme vyhnúť strihaniu. No neverte tomu! Ani tá najdokonalejšia maska na vlasy či vlasová kúra s extra výťažkami a cennými olejmi to nedokáže. Maximálne navodí efekt zacelenia vlasov. A to napríklad pomocou silikónov, ktoré zničené končeky naoko „zalepia“.

Keď sú však už vlasy raz poškodené, nie je cesty späť. Ich stav sa bude už len zhoršovať, pokiaľ to tak necháte. Lepšou cestou je, keď pôsobíte preventívne a dopredu sa vyvarujete tomuto stavu. A nezabúdajte, že zničené vlasy aj rýchlejšie vypadávajú. Ako často však strihať vlasy, resp. v akom primeranom časovom intervale?

Môže sa ti hodiť: Účesy na rok 2024: Horúce trendy, z ktorých si vyberieš svoj TOP strih

ako často podstrihnúť vlasy

Sledujte indície na podstrihnutie vlasov 

Nemusíte sa extra pozorovať, aj pri bežnej úprave vlasov viete celkom dobre zhodnotiť aktuálny stav vašich vlasov. Už si len zoberte to, ako sa vám s nimi pracuje, keď ich upravujete do účesu, no je toho oveľa viac.

Medzi jasné signály toho, že je najvyšší čas na zostrih, a to dokonca i radikálnejší, patria nasledujúce:

> rozštiepené a suché končeky vlasov,

> lámavé a krehké vlasy,

> zauzľovanie vlasov,

> celkovo problém s rozčesávaním,

> vlasy bez objemu a tvaru,

> zmena vlasovej textúry.

Neexistuje univerzálny termín strihania vlasov

Vieme, že vlasy by sa mali strihať, resp. podstrihávať pravidelne. Čo to však je pravidelne? Vedzte, že to si zadefinujete a určíte podľa kvality a dĺžky vašich vlasov. Vo všeobecnosti sa síce odporúča skracovať vlasy každých šesť až osem týždňov, no pre vás to tak platiť jednoducho nemusí. Pozrite sa teda na svoju korunu krásy, zhodnoťte ju a držte sa nasledujúcich vodítok, ktoré jednoznačnejšie prezradia, ako často strihať vlasy.

REKLAMA

Ako často strihať krátke vlasy?

Krátke vlasy chlapčenskejších strihov si už kvôli udržaniu fazóny vyžadujú častejšie strihanie. Aby takýto účes zostal pekný a držal si svoj tvar, mali by ste mať do kaderníctva namierené každé dva až štyri týždne. Aj vďaka častejším kaderníckym zásahom zostávajú vlasy v takýchto krátkych a praktických účesoch v oveľa lepšom stave, ako to býva napríklad pri extra dlhých vlasoch.

Pozri aj: Komu sa hodia krátke vlasy? Tento jednoduchý trik to prezradí

Dilema polodlhých a dlhých vlasov

Polodlhé až dlhé vlasy normálnej kvality by mali minimálne podstrihnutie absolvovať každých osem až dvanásť týždňov. 

Pokiaľ ste však na základe predošlých indícií zistili, že vaše vlasy sú zásadnejšie poškodené, teda nejde len o rozštiepené končeky, ale vlasy sa lámu a vyzerajú zle aj v dĺžkach, je na mieste, aby ste pouvažovali o výraznejšom zásahu, ako len podstrihnutí. 

Skúsený kaderník či kaderníčka vám povie, koľko by sa zišlo ubrať z dĺžky pre celkové oživenie a ozdravenie vlasov.

Vybrali sme: Nechávaš si mokré vlasy na noc? Tu sú dôvody, prečo to nerobiť nielen v zime!

strihanie vlasov

Na prirodzene suché a jemné vlasy platia iné pravidlá

Na jednej strane máme vlasy zničené kvôli drastickým zásahom (časté fénovanie, žehlenie, farbenie a podobne), no a na druhej strane majú ľudia vlasy pomerne jemné a lámavé už od prírody. Takýto typ vlasov by sa mal pre udržiavania zdravia zostrihávať každé štyri až šesť týždňov.

A kedy je už naozaj deadline?

Poviete si, že vaše vlasy sú odolné, husté, nemajú rozdvojené konce a vyzerajú skvele? Super, gratulujeme. Patríte medzi tých šťastnejších. Nič to však nemení na tom, že i tento typ hrubších vlasov treba podstrihávať, a to minimálne raz za pol roka. Inak hrozí, že im ten pekný stav, v ktorom sú, nevydrží.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.