REKLAMA

V lete sa náš šatník prispôsobuje vysokým teplotám. Siahame po vzdušnejších materiáloch, kratších strihoch a aj výber topánok sa zúži na sandále, žabky, šľapky či espadrilky. Nohy sa v nich nepotia a doladiť ich možno k outfitom ležérnym aj elegantným. No a viete, čo je aktuálnym trendom? Letné topánky na platforme! Poďte sa pozrieť na túto pohodlnú obuv a inšpirovať sa top výberom z Pinterestu.

letné topánky na platforme

Zdroj: Pinterest

Letné topánky s retro nádychom 

Maximálne pohodlné šľapky na platforme majú svoj pôvod v 70. rokoch a sú aj dokonalou bodkou v letnom outfite 2020. Či už si k nim zoberiete krátke nohavice alebo šaty. Klasikou, ktorou nič nepokazíte, sú telové odtiene. Veľmi dobre sa kombinujú.

Ďalšia inšpirácia: Nech ti neutečú módne trendy na leto 2020: Výber je široký!

topánky na platforme neutrálne

Zdroj: Pinterest

farebné letné topánky

Zdroj: Pinterest

Leto si ale zaslúži farby, takže sa nebojte skúsiť aj niečo bláznivejšie. Trendy je napríklad aj farebná platforma s pásikmi či rôznymi farebnými tvarmi. Môže ísť o pokojnejšie pastelové variácie, no i vyslovene krikľavé neónové kúsky. Aktuálne IN sú nielen pestrofarebné topánky, ale aj také, na ktorých sa kombinujú rôzne materiály.

Zaujme ťa: Ako eliminovať potenie nôh? Tieto tipy zaiste oceníš 

REKLAMA
žabky na platforme

Zdroj: Pinterest

Topánky na platforme nie sú len pohodlné 

Nosili ste počas chladnejších dní podpätky? Nechajte teda nohy oddýchnuť v pohodlných letných topánkach na platforme. Podobne ako topánky s vyšším podpätkom, tak aj topánky na platforme opticky predlžujú nohy. Pokiaľ si netrúfnete na letné šťavnaté farby, tak i biele, čierne či hnedé sandále nájdu svoje každodenné využitie.

šľapky na platforme

Zdroj: Pinterest

Romantika i minimalizmus 

Zo širokej ponuky letných topánok na platforme si môžete vybrať podľa chuti. Či už konzervatívnejšie modely, ktoré budú ideálne do práce, alebo aj romantickejšie sandálky či žabky s kvietkami, mašličkami, kamienkovou aplikáciou aj sofistikovaným viazaním.

Neprehliadni: Domáca maska na chodidlá: Popraskané päty budú minulosťou 

elegantné letné topánky na plaforme

Zdroj: Pinterest

gumené letné topánky na platforme

Zdroj: Pinterest

A ešte pár slov k materiálom. Korkové sandále sú klasikou, ktorá nikdy neomrzí. Na letnej scéne však majú svoje stabilné miesto aj gumené platformy. Sú veľmi žiadané i toto leto. A čo tak skombinovať korok, látku a gumu? Pokojne! Ani  farebne jednoduchšie a minimalistickejšie letné topánky by nemali byť fádne, čo možno ľahko docieliť práve mixovaním materiálov.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.