REKLAMA

Teploty stúpajú a tak prišiel čas na revitalizáciu letného šatníka. Niektoré kúsky z minulého roka, ktoré si našli útočisko vo vašej skrini, budete môcť s pokojom v duši prevetrať aj túto sezónu. Predsa len mnohé z trendov pokračujú a iba sa mierne variujú. Napríklad taká bledá džínsovina. Aktuálne sú aj crop topy, ba dokonca sú späť aj potlače listov paliem. Pokiaľ túžite byť za hviezdu, inšpirujte sa aj fotkami nižšie. Nasledujúce šaty, nohavice či topy sú maximálne IN. Aké sú teda módne trendy na leto 2020?

letné trendy

Malé farebné prekvapenie?

Hoci je vyhlásenou farbou roka 2020 klasická modrá, módni tvorcovia sa zbláznili do zelenej. V epicentre pozornosti je aj optimistická žltá či oranžová, ktoré s letom a letnou náladou plne korešpondujú.

Ďalšia inšpirácia: Manikúra na leto: Páči sa ti s kvetmi alebo ovocím?

žlté trendy

No a stále sa mimoriadnej popularite tešia aj rôzne odtiene ružovej. Základné farby – béžová, krémová a biela – sú tiež neodmysliteľnou súčasťou letných kolekcií a zároveň istotou dokonalého zladenia outfitu. Siahnuť však môžete pokojne aj po výrazných neónových farbách, ktoré sa znova dostali do kurzu.

zelené trendy
REKLAMA

Stavte na istotu!

Letná sezóna 2020 bude mať i trochu retro nádych 70. rokov, ktorý očakávajte najmä na výraznejšej potlači látky, ale aj v detailoch, ako sú strapce či pierka. Tieto dizajny nájdete predovšetkým na high-end modeloch. 

Zaujme ťa: Čo je to CC krém, ale aj BB, DD či EE kozmetika?

Pokiaľ vám však tieto trendy nerežú, pokojne ich môžete odignorovať a stavte na istotu. Tou sú bez pochyby šaty, a to od tých s jednoduchým strihom až po tie s výraznejším riasením a naberaním. Veľkým hitom sú šaty v štýle „nočnej košele“ v saténovom prevedení. Krokom vedľa tento rok nebude ani klasika, akou je biele tričko či crop top s džínsovými nohavicami alebo šortkami.

letné nohavice

Stále sú IN nohavice či šortky s vyšším pásom, tento rok si pokojne doprajte aj tie so širším strihom. Viazanie na mašličku dodáva nohaviciam nezbedný letný šmrnc. V chladnejších dňoch sa ich nebojte doladiť sakom sviežejšej farby. Krátke nohavicové kostýmy sa taktiež dostávajú do popredia.

letné nohavice s mašličkou

Šaty s odhaleným chrbtom

Horúcim letným trendom 2020, ktorý ste si už mohli všimnúť už na Instagrame, sú bezpochyby šaty, ale aj topy odhaľujúce chrbát. Krásne vyniknú najmä rôzne sofistikované viazania či prestrihy, ktoré zadnej časti tela dodajú sexi look. Pri šatách si pokojne môžete vyberať z rôznych dĺžok – mini aj maxi. Stačí len holý chrbát a môžete si byť isté, že kráčate s módou.

holý chrbát

A čo ešte?

Okrem výrazných kvetov môžete siahnuť po vzoroch, ako sú prúžky či bodky. A pokiaľ obľubujete asymetrické strihy, toto leto si ich môžete dopriať taktiež dosýtosti.

Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.