REKLAMA

Čím je teplejšie, tým častejšie sa venujeme špeciálnej starostlivosti o nohy. Najmä chodidlá so stvrdnutou a popraskanou pokožkou treba dať rýchlo do poriadku, aby vyzerali v sandálkach k svetu. Okrem pedikérky a efektívnych pomocníkov z drogérie či lekárne si vieme s týmto problémom poradiť aj svojpomocne. Domáca maska na chodidlá je super riešením a tiež prípadnou SOS záchranou.

My vám ponúkame hneď tri verzie masiek, resp. zábalov na popraskanú pokožku nôh. Tieto domáce masky na chodidlá používajte pravidelne na striedačku aj dvakrát do týždňa a po mesiaci sa môžete tešiť z hebkých a zregenerovaných chodidiel. Ideálne je, samozrejme, ich kombinovanie s ostatnou starostlivosťou o nohy. A bonusom navyše je recept na domáci peeling chodidiel, ktorým hneď aj starostlivosť o nohy podľa správnosti odštartujeme.

Začiatok je urobiť si peeling na chodidlá

Tak ako pri pokožke tváre je ideálne aj pri starostlivosti o chodidlá zaradiť do svojej rutiny peeling. Pokojne aj kúpený v drogérii. Aplikovať si ho pred maskou je ešte lepší nápad. Tento olejový domáci však pokojne použite aj samostatne, keďže je to napoly peeling a napoly maska. Ako na to? Skúste nasledujúci postup.

Polovicu šálky hnedého cukru zmiešajte s dvoma lyžicami olivového oleja, lyžicou medu a trochou citrónovej šťavy. Takto pripravený peeling naneste na navlhčené chodidlá. No základom je poriadne ich pripravenou zmesou premasírovať. Sústreďte sa hlavne spodnú stranu. Následne nechajte 10 minút pôsobiť a dôkladne opláchnite.

Domáca maska na popraskané päty s olivovým olejom

Na chodidlá, ale špeciálne päty je výborná domáca maska z olivového oleja, citrónovej šťavy a vaječného žĺtka.

Jednoducho len zmiešajte lyžičku zvláčňujúco pôsobiaceho olivového oleja, lyžičku citrónovej šťavy s exfoliačnými účinkami a žĺtok, ktorý dodá chodidlám hydratáciu. 

Vybrali sme: Zarastený necht na nohe: Prevencia, prvá pomoc a domáca liečba

maska na suché päty

V hrubej vrstve potom masku naneste na chodidlá, prekryte ju potravinovou fóliou a použite na to aj staršie bavlnené ponožky. Zábal nechajte na nohách pôsobiť aspoň pol hodinu. Potom len zmyte teplou vodou a nezabudnite na dodatočnú starostlivosť v podobe krému na nohy.

REKLAMA

Zjemňujúca domáca maska na chodidlá s kurkumou

Ideálna je na popraskanú pokožku chodidiel aj táto jednoduchá maska s obľúbeným žltým korením – kurkumou. Pretože tá neprospieva len zdraviu, ale aj kráse. Poradí si s ekzémom, akné, zle sa hojacimi ranami, ba dokonca psoriázou. Takže ako ingrediencia v domácej maske na chodidlá má naozaj blahodarné regeneračné účinky. Druhou zložkou masky je obľúbený kokosový olej. Ten pokožku chodidiel vyživí, upokojí a okrem iného dokáže zabojovať proti plesniam.

Výroba je jednoduchá, lepšie je použiť trošku stuhnutý kokosový olej, ktorý sa vám pri aplikácii bude pohodlnejšie nanášať. Do asi lyžice kokosového oleja dobre vmiešajte zhruba polovicu čajovej lyžičky kurkumy v prášku. 

Pozri aj: Domáca maska na suché ruky: Lacná a jednoducho skvelá

kurkumová maska na nohy

Túto hmotu hrubšie natrite najmä na päty, navlečte si staršie bavlnené ponožky a pokojne nechajte pôsobiť aj celú noc. Ráno opláchnite teplou vodou a prípadne sa pemzou zbavte zvyškov.

Netradičná kúra na vyliečenie popukanej pokožky na pätách

Domáca maska na nohy s popukanými pätami môže mať do tretice aj prímes tabliet proti bolesti. Vážne! Možno ste to netušili, ale využitie liečiva aspirínu je naozaj všestranné. Dokážete ho úspešne využiť aj na popukané päty, a to v podobe tejto netradičnej domácej masky na nohy, resp. zábalu.

Ako na to? Zmiešajte spolu čajovú lyžičku medu, šťavu z polovice citróna a päť dobre rozdrvených tabliet aspirínu. Pastu aplikujte na tvrdé miesta na šľapajách, predovšetkým na päty a nechajte pôsobiť tak, že si nohy zabalíte do nahriateho uteráka. Pre lepší efekt si ich môžete zabaliť aj do mikroténového vrecka. Opláchnite po štvrť hodinke a prípadne použite pemzu.

Celonočná výživa

Úplne najjednoduchším tipom pre krajšie a hebkejšie päty a chodidlá je mastný zábal nôh na noc. Poslúži k tomu skvele regeneračná nechtíková masť. Postup je naozaj rýchly. Po peelingu a teplom kúpeli nôh ošetrite nohy pemzou a následne aplikujte v hrubej vrstve bylinkovú masť. Dôkladne ju vmasírujte do pokožky a na noc si nasaďte bavlnené ponožky, ktoré zabezpečia, aby ste si jednak nezamastili obliečky, a v druhom rade dopomôžu efektívnejšiemu prenikaniu účinných látok z masti tým, že na chodidlách udržujú teplo a samotný mastný zábal. 

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.