Čím je teplejšie, tým častejšie sa venujeme špeciálnej starostlivosti o nohy. Najmä chodidlá so stvrdnutou a popraskanou pokožkou treba dať rýchlo do poriadku, aby vyzerali v sandálkach k svetu. Okrem pedikérky a efektívnych pomocníkov z lekárne či drogérie si vieme s týmto problémom poradiť aj svojpomocne. Domáca maska na chodidlá je super riešením a tiež prípadnou SOS záchranou.

My vám ponúkame hneď dve verzie masiek, resp. zábalov na popraskanú pokožku nôh. Tieto domáce masky na chodidlá používajte pravidelne na striedačku aj dvakrát do týždňa a po mesiaci sa môžete tešiť z hebkých a zregenerovaných chodidiel. Ideálne je, samozrejme, ich kombinovanie s ostatnou starostlivosťou o nohy.

Domáca maska na popraskané päty s olivovým olejom

Na chodidlá, ale špeciálne päty je výborná domáca maska z olivového oleja, citrónovej šťavy a vaječného žĺtka. Jednoducho len zmiešajte lyžičku zvláčňujúco pôsobiaceho olivového oleja, lyžičku citrónovej šťavy s exfoliačnými účinkami a žĺtok, ktorý dodá chodidlám hydratáciu. 

maska na suché päty

V hrubej vrstve potom masku naneste na chodidlá, prekryte ju potravinovou fóliou a použite na to aj staršie bavlnené ponožky. Zábal nechajte na nohách pôsobiť aspoň pol hodinu. Potom len zmyte teplou vodou a nezabudnite na dodatočnú starostlivosť v podobe krému na nohy.

Zjemňujúca domáca maska na chodidlá s kurkumou

Ideálna je na popraskanú pokožku chodidiel aj táto jednoduchá maska s obľúbeným žltým korením – kurkumou. Pretože tá neprospieva len zdraviu, ale aj kráse. Poradí si s ekzémom, akné, zle sa hojacimi ranami, ba dokonca psoriázou. Takže ako ingrediencia v domácej maske na chodidlá má naozaj blahodarné regeneračné účinky. Druhou zložkou masky je obľúbený kokosový olej. Ten pokožku chodidiel vyživí, upokojí a okrem iného dokáže zabojovať proti plesniam.

Pozri aj: Domáca maska na suché ruky: Lacná a jednoducho skvelá

Výroba je jednoduchá, lepšie je použiť trošku stuhnutý kokosový olej, ktorý sa vám pri aplikácii bude pohodlnejšie nanášať. Do asi lyžice kokosového oleja dobre vmiešajte zhruba polovicu čajovej lyžičky kurkumy v prášku. Túto hmotu hrubšie natrite najmä na päty, navlečte si staršie bavlnené ponožky a pokojne nechajte pôsobiť aj celú noc. Ráno opláchnite teplou vodou a prípadne sa pemzou zbavte zvyškov.

Foto: Freepik

kurkumová maska na nohy

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.