Mrkva –  asi najbežnejšia koreňová zelenina v našich kuchyniach. Prospeje organizmu pri pravidelnej konzumácii, ale to nie je jediný spôsob jej využitia. Jej antioxidačná sila pôsobí úžasne nielen zvnútra, ale aj zvonka. Túto oranžovú bombu plnú vitamínov a minerálov, a to predovšetkým betakaroténu, magnézia, vápnika či železa, neváhajte aplikovať aj ako masku na tvár. Mrkvová maska na tvár pleť rozžiari i vyživí. Je ideálna na zmiernenie prejavov starnutia, ale aj zápalových prejavov pokožky. Tu sú hneď štyri recepty, z ktorých si vyberte pre vás tú najvhodnejšiu. Vaša pleť sa vám zaiste poďakuje.

Mrkvová pleťová maska na rozjasnenie

Uvarte si jednu očistenú stredne veľkú mrkvu, nechajte ju vychladnúť a popučte na kašičku. Do nej vmiešajte pár kvapiek citrónovej šťavy a zhruba jednu až jeden a pol lyžice medu. Do zmesi môžete navyše pridať aj niekoľko kvapiek hroznového oleja (ideálny pre mladšiu pleť so sklonom k nedokonalostiam) alebo šípkového oleja (ideálny pre zrelú pleť). Napríklad TENTO hroznový olej je skvelý aj na iné DIY skrášľovače (kvapnite si z neho aj do masky na vlasy, ktoré tak vyživíte a ochránite pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi). Využijete ho okrem iného aj v kuchyni. Vnútorne je účinnou protirakovinovou prevenciou.

Zaujme ťa:  Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti

Výsledkom vašej snahy by mala byť maska s hladkou konzistenciou. Tú naneste rovnomerne na pleť a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, potom umyte teplou vodou. Pri pravidelnom používaní (čo je jedenkrát za týždeň) bude vaša pleť žiariť. Dopriať si ju môžu aj tí, ktorých trápi problematická pokožka. Účinky mrkvovej masky na tvár sú totiž aj protizápalové. Ideálne je posilniť účinky proti zápalovým procesom v koži aj už spomínaným hroznovým olejom.

Jednoduchá vyživujúca maska s mrkvou na povädnutú pleť 

Na túto dvojzložkovú masku z mrkvy budete potrebovať len jednu lyžicu mrkvovej šťavy a jednu lyžicu kvalitného bieleho jogurtu s hustejšou konzistenciou. Vyberte si napríklad jogurt gréckeho typu.

Obe spomínané ingrediencie zmiešajte a môžete hneď aplikovať na pleť v rovnomernej vrstvičke. Je to naozaj jednoduchá, ale zato úžasná vzpruha pre unavenú a pokojne aj zrelšiu pleť. Mrkvovú masku nechajte pôsobiť zhruba 20 minút až pol hodinu. Následne už len zmyte teplou vodou a užívajte si dobrý pocit zo zregenerovanej pokožky.

Pozri tiež: Pleťová voda z ovsených vločiek: Lacná domáca výroba a TOP účinky

mrkvová maska účinky

Mrkvová maska na tvár pre expresné vyhladenie

Pokiaľ chcete oddialiť prvé vrásky, resp. zabojovať proti tým, ktoré sa vám na pleti už objavili, skúste nasledujúci recept. Táto mrkvová maska na tvár pôsobí špeciálne vypínajúcim efektom. Keď si k nej navyše prikvapnete z anti-aging účinkujúceho šípkového oleja, bude výsledok ešte pôsobivejší. Samozrejme, o hodnotné omladzujúce zložky prírodných olejov môžete obohatiť aj váš klasický krém či sérum.

Na masku budete potrebovať dve lyžice plnotučného tvarohu, pridáte lyžičku medu a k tomu primiešate hlavnú ingredienciu – mrkvu, ideálne v jemne nastrúhanej podobe. Po rovnomernom nanesení na tvár nechajte pôsobiť zo štvrť hodinku a opláchnite.

Vyživujúca maska s mrkvou na pery

Hladké a vyživené pery bez šupiniek dosiahnete aj vďaka tejto špeciálnej mrkvovej maske. Potrebujete na ňu lyžičku jemne nastrúhanej mrkvy, lyžičku medu a niekoľko kvapiek olivového oleja (alebo iného už vyššie spomínaného oleja). Všetky ingrediencie dobre vymiešajte a aplikujte v hrubšej vrstve na pery. Čas pôsobenia je zhruba 15 až 20 minút. Pery po nej budú krásne zhydratované a vyživené.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.