REKLAMA

Máloktorí ľudia sú pre ostatných takí zaujímaví a dokážu tak poštekliť našu predstavivosť, ako zločinci. Sérioví vrahovia, gangsteri alebo obchodníci s drogami sú aj z toto dôvodu stredobodom pozornosti filmového priemyslu. Veď posúďte – koľko dokumentov o zločincoch ste videli za posledných pár mesiacov?

Bolo ich viac, že áno? A aj preto sme sa rozhodli pripraviť článok o Pablovi Escobarovi – jednom z najväčších a najznámejších drogových magnátov histórie. Prinášame 5 zaujímavosti o jeho živote, o ktorých ste pravdepodobne vôbec netušili.

Kto bol Pablo Escobar?

Pablo Escobar (1949 – 1993), celým menom Pablo Emilio Escobar Gaviria, bol kolumbijský zločinec a drogový magnát. Možno ho označiť za hlavnú postavu známeho Medellínskeho kartelu, ktorého hlavnými činnosťami bol obchod s drogami a ich pašovanie, vydieranie a únosy, vraždy, boje s ostatnými kartelmi či korupcia. V 70. a 80. rokoch išlo o jeden z najagresívnejších kartelov v Kolumbii. Išlo o hlavného hráča na medzinárodnej drogovej scéne.

Ako zbohatnúť – inšpirácia: Zarábaj ušami s FUN rádiom: Aktuálne HESLO💸TU!💸

Pablo Escobar pochádzal z chudobných pomerov, bol tretím dieťaťom zo sedemnástich. Možno aj preto je v kolumbijských nižších vrstvách paradoxne obľúbený. Často ukazoval veľkorysé činy voči chudobným a tak si získaval ich podporu. Napriek tomu, že išlo o jedného z najnebezpečnejších zločincov histórie. No zároveň bol teda aj veľmi populárny, pričom mu prischla prezývka „Robin Hood“.

...
REKLAMA

5 zaujímavých faktov zo života drogového magnáta

Napriek relatívne krátkemu životu sa stal tento jeho pobyt na svete námetom pre mnohé filmy, dokumenty a knihy. Vyberáme 5 najzaujímavejších faktov, ktoré vám vyrazia dych.

Pozri si aj: TOP filmy podľa skutočnej udalosti, ktoré musíš vidieť! 

⚡️80 % kokaínu importovaného do USA⚡️

Aby sme pochopili veľkosť drogového biznisu Medellínskeho kartelu, treba vedieť, že v 80. rokoch minulého storočia sa Pablo Escobar so svojimi kumpánmi pravidelne staral až o 80 % dovozu kokaínu do Spojených štátov amerických. Znie to ako monopol na import kokaínu a práve toto obdobie bolo pre tohto zločinca finančne veľmi úspešné.

⚡️15-ročná manželka⚡️

V roku 1976 si zobral za manželku iba 15-ročnú Mariu Victoriu Henao, s ktorou mal 2 deti. Bola to jeho jediná manželka, čo môže znieť kvôli jeho životnému štýlu prekvapivo. Zaujímavosťou je aj to, že jeho syn Juan Pablo Escobar je veľkým kritikom násilných skutkov svojho otca.

⚡️Teplo peňazí⚡️

Keď sa istú dobu rodina Escobarovcov skrývala pred autoritami, jeho dcéra ochorela. Aby ju zohrial, Pablo Escobar spálil bankovky v hodnote 2 miliónov dolárov. Aj to dokazuje, aké obrovské množstvo finančných prostriedkov tento drogový magnát mal.

⚡️Dve ponorky⚡️

V najväčšom rozmachu jeho drogového biznisu mal k dispozícii viac ako 140 lietadiel, 20 helikoptér, 32 jácht a dokonca aj 2 ponorky. Tieto vozidlá využíval najmä na prepravu osôb a drog, ale jedno súkromné lietadlo slúžilo čisto na prepravu jeho peňazí.

⚡️Strach z vydania do USA⚡️

Aj zločinec, ktorého sa všetci báli, mal svoj strach. Bál sa toho, že by ho Kolumbia ako zločinca vydala do USA a musel by stráviť posledné roky svojho života v americkom väzení. 

To sa napokon nestalo a vo veku 44 rokov ho zastrelili pri pokuse o zatknutie. Niektorí sú presvedčení o tom, že sa zabil sám. Na jeho pohrebe sa zúčastnilo okolo 25 000 ľudí.

Vybrali sme: Snár: Ako interpretovať krv v sne? Sen o krvi na rukách či krvácanie z nosa je výkričníkom

Pablo Escobar smrť život hrob rodina

Napriek tomu, že je život Pabla Escobara naozaj veľmi zaujímavý, nesmieme zabúdať na to, že bol zločincom, ktorý má na svedomí niekoľko tisíc obetí. Ak si aj v jeho živote nájdete nejakú inšpiráciu, dúfame, že nebude spojená s ilegálnym správaním.

Redaktor: Tomáš Hegli

Foto: Freepik 

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.