REKLAMA

Veríte výkladom podľa hviezd? Potom zaiste neberiete na ľahkú váhu partnerskú kompatibilitu z astrologického aspektu. Postupne preberáme vhodné a nevhodné spojenia podľa jednotlivých znamení horoskopu, pričom rad je na Rakovi. S ktorými znameniami bude človek v tomto senzitívnom znamení s veľkou pravdepodobnosťou spokojný a šťastný, sme si už rozobrali TU. Poďme na to ale teraz z opačného konca. Ktoré znamenie sa nehodí k Rakovi podľa astrológie najviac zo všetkých a s ktorými ďalšími dvoma sa jeho túžba po rodinnej harmónii naplní len veľmi ťažko, ak vôbec?

Dnes sa teda pozrieme bližšie na znamenia, s ktorými môže mať Rak v partnerstve veľký problém a udržať si takýto vzťah bude vyžadovať veľa síl a ústupkov. Či to stojí za to, necháme, samozrejme, na vašom rozhodnutí. Pokiaľ ale patríte k týmto znameniam, mali by ste byť minimálne ostražitejší a analyzovať, či vám toto spojenie náhodou viac neberie ako dáva. Čítajte ďalej.

Prírodná cesta k duševnej rovnováhe a emočnej vyrovnanosti – to je prípravok MODIN s unikátnym zložením. V základe obsahuje extrakt ľubovníka bodkovaného, ktorý je najviac užívanou prírodnou látkou pri podpore psychického zdravia. A okrem toho komplex účinných látok, ako L-tryptofan, fenylalanín, vitamíny B3, B5 a B6.

Ktoré znamenia sa nehodia k Rakovi kvôli zásadným rozdielom?

Ako sme si už v predošlom článku hovorili, Rak potrebuje k spokojnému životu stabilitu, zázemie a podporu svojich najbližších. A to aj v čase, keď mení náladu rýchlejšie ako aprílové počasie. Nie každý je však vybavený poskytnúť mu to v dostatočnej kvalite i kvantite. A nie každý dokáže komunikovať s partnerom v znamení Raka citlivo a na úrovni.

Celkovo sú kritériá Raka na budúceho partnera vysoké a prvotné „oťukávanie sa“ s potenciálnou polovičkou môže trvať pomerne dlho. Kto nemá trpezlivosť a vyžaruje znaky „rozlietanosti“ a neukotvenia, môže na vzťah s týmto vodným znamením rovno zabudnúť.

No a keďže Rak je veľmi senzitívne znamenie, dokáže vytušiť nepriaznivé aspekty povahy aj v prípade, keď sa kandidát či kandidátka na lásku s ním zo začiatku pretvaruje a snaží sa ukázať v tom najlepšom svetle. No a ktoré znamenia sa nehodia k Rakovi práve z aspektu nedostatočnej ukotvenosti? Samozrejme, že nestály vzdušný živel to bude mať u Raka nahnuté hneď od začiatku. Váhy i Blíženci tak nebudú pre Raka top partnermi. A teraz si konkrétne prejdeme jeden po druhom, ktoré znamenie sa nehodí k Rakovi.

RAK – BLÍŽENCI

Blíženci idú na Raka príliš zhurta a vo veľkom štýle, čo toto jemné znamenie nevníma práve najpozitívnejšie. Po boku Blížencov nenachádza Rak to, čo je pre neho v živote tak dôležité, čiže pokoj, stabilitu a istý zabehaný systém. Blíženci si idú svoje a od systému a stability majú vo svojom rozlietanom životnom štýle naozaj ďaleko.

Nečakané prekvapenia aj zvraty v spoločne naplánovaných aktivitách vychádzajúce z hlavy Blížencov vyvolávajú v Rakovi stres. 

Tiež ťa zaujme: Najhoršie vlastnosti znamení zverokruhu: Na tomto popracuj!

Ktoré znamenie sa nehodí k Rakovi najviac

No a keď stráca pôdu pod nohami, radšej sa rýchlo stiahne alebo začne „strihať klepetami“. Z uvedeného môžu vyplývať problémy v komunikácii a vzájomné nepochopenie sa. Problémom býva aj ostrá priamočiarosť Blížencov v rozhovoroch. S nepochopením sa u Raka môže stretnúť dokonca aj ich zmysel pre humor. Ten môžu zavnímať nepriaznivo v zmysle ich zosmiešovania, teda útočne.

REKLAMA

Vo vzťahu s Blížencom sa Rak často cíti sám, a to ako fyzicky, keďže Blíženci sú nesmierne vyťažené a spoločenské stvorenia, tak aj emocionálne. Partneri v týchto znameniach sa skôr alebo neskôr od seba začnú vzďaľovať. Proces urýchľuje aj sarkazmus Raka mierený na Blížencov, keď sa cíti dlhodobo nepochopený.

RAK – VÁHY

Ani Váhy, ktorým velí vzdušný živel, nie sú pre Raka ideálnou voľbou na ceste za šťastným partnerským a rodinným životom. Hrozí pri nich podobná nekompatibilita ako pri Blížencoch. Na jednej strane Raka zaujme vystupovanie a reprezentatívne pôsobenie Váh, no prvotný dojem dokáže rýchlo vyprchať.

Váhy neposkytujú Rakovi psychickú podporu a rovnako nedokážu správne dešifrovať dôležité signály, ktoré k nim vysiela Rak. Vzájomné pochopenie medzi nimi nefunguje, rozchádzajú sa v kľúčových životných otázkach.

Nesúlad, okrem iného, panuje v otázke financií. Kým Rak míňa relatívne málo, a to predovšetkým na chod domácnosti, Váhy sa nevedia vzdať luxusu a peniaze dávajú aj na veci, ktoré Rak považuje za zbytočné. A je to teda v jeho očiach nezodpovedné konanie.

Svoje rozčúlenie sa nad nedostatočným hospodárením s peniazmi partnera či partnerky, hoci by ich Váhy sami poctivo zarobili a mali aj výdatnú rezervu, si určite vodné znamenie nenechá pre seba a oheň je na streche.

Neprehliadni: Test lásky pre ženy: 15 otázok, ktoré odhalia pravdu o vzťahu

Ktoré znamenia sa nehodia k Rakovi

Váhy sa rýchlo cítia Rakom valcované a nútené do prispôsobovania sa, ktoré im nie je po chuti. Zároveň nevyspytateľnosť zo strany Váh prehlbuje v Rakovi jeho negatívne vlastnosti, a to predovšetkým náladovosť. A v tomto nervóznom rozpoložení často vyhodí Váham na oči úplne všetko, čo sa mu nepáči, a to môže byť aj poslednou bodkou za ich vzťahom.

Ktoré znamenie sa nehodí k Rakovi najviac zo všetkých?

Ani Blíženci a ani Váhy však nie sú úplne najhoršími partnermi pre Raka v rámci zvieratníka. Katastrofické vzťahové scenáre na poli lásky sa viažu najmä na kombináciu Raka a Barana. O nejakom predpoklade harmonického nažívania možno silne pochybovať už na základe všeobecných charakteristík týchto znamení. Je to jednoducho voda a oheň.

RAK – BARAN

Títo dvaja naozaj nemajú veľa spoločného, ale i tak sa z času na čas stane, že medzi nimi preskočí iskra a oni dajú šancu vzťahu, ktorý má len minimálne šance na úspech.

To, čo ich na sebe spočiatku priťahuje, je s veľkou pravdepodobnosťou ich rozdielnosť. A tá je zároveň aj hlavným kameňom úrazu.

Pozri si: Jeden z overených spôsobov na posilnenie atraktivity

partnerstvo podľa znamenia Rak

Ohnivý Baran sa cíti byť Rakom a jeho požiadavkami, ktoré má na partnerstvo, zväzovaný a tlačený do kúta. Rak vo vzťahu trpí najmä na nedostatok vľúdnej a láskavej komunikácie. Vadí mu Baranova zaťatosť a tiež vyrývačnosť v prípade, keď sa mu niečo nepozdáva.

Najväčšiu traumu má zväčša Rak z toho, že sa mu s Baranom nedarí docieliť konsenzus. Okrem toho dáva Baran Rakovi (často aj naschvál) dôvod na žiarlivosť. Zraňovaný Rak sa tak po čase stiahne do seba, prestáva komunikovať a zväčša je aj hlavným iniciátorom rozchodu.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.