REKLAMA

Ako ste si mohli prečítať v článku o ideálnych partneroch podľa zverokruhu pre znamenie Kozorožca, je to s ním pomerne náročné. Kozorožec má vysoké požiadavky nielen na seba, ale aj na ostatných. A jeho cieľavedomá povaha spojená so strohým realistickým pohľadom na svet nemusí vyhovovať každému. Zaujíma vás, ktoré znamenie sa nehodí ku Kozorožcovi najviac z celého zverokruhu?

Mnoho kladov Kozorožca, ako napríklad disciplinovanosť, orientácia na vysoký výkon či snaha o reprezentatívne pôsobenie, sa môže v očiach druhých javiť ako nudná povaha, bezbrehý kariérizmus, ostré lakte a pozlátko. Tak aké sú tie znamenia, ktoré nebudú s Kozorožcom vychádzať? Okrem TOP najnekompatibilnejšieho sa totiž pozrieme aj na ďalšie dve znamenia, ktoré to s ním taktiež nebudú mať na ružiach ustlaté. A čo vy? Ste Kozorožec? Vybrali ste si správneho partnera či partnerku? To si prezradíme práve teraz.

Ktoré znamenia sa nehodia ku Kozorožcovi a ich partnerstvo máva vážne trhliny?

Ešte pred tým, ako si odhalíme najmenej vhodné znamenie vo vzťahu ku Kozorožcovi, prezradíme si aj pomyselné tretie a druhé miesto na stupienkoch partnerskej nekompatibility. V nižšie spomínaných prípadoch na seba narážajú buď úplne odlišné povahy, alebo je povestným klincom do truhly mocenský boj o pozície vo vzťahu. Prečítajte si však detailnejšie o nezrovnalostiach konkrétnych spojení.

KOZOROŽEC – VÁHY

V prípade Kozorožca a Váh ide o protiklady, ktoré sa však nedopĺňajú a celé to nesmeruje k harmonickému súžitiu. Aj keď na začiatku ich lásky to môže vyzerať inak. Opačné nastavenie spôsobuje vzájomnú nervozitu, ktorá má tendenciu stupňovať sa. Skôr by sa dalo povedať, že vzájomným dlhodobejším pôsobením partnerov v týchto znameniach sa v nich skôr prebúdzajú najhoršie vlastnosti a zvýrazňujú sa ich temné stránky.

Z mnohých trecích plôch spomenieme tie najvypuklejšie. Kozorožec je viac introvertný a konzervatívny. Naráža tak na extrovertnú povahu Váh, ktoré vedia absolútne vypnúť, chcú sa baviť, užívať si život v spoločnosti. 

Kozorožcovi však ide ich uvoľnenosť a celkovo hedonistická stránka osobnosti maximálne proti srsti. Tiež narábanie Váh s peniazmi považujú skôr za márnivosť a desia sa hoci len predstavy spoločného účtu.  

Lásku v jej rôznych podobách nájdeš TU >>>

horoskop lásky nevhodné páry Kozorožec

Na druhej strane sa pre Váhy stáva Kozorožec časom čoraz viac nudnejším. Vadí im partnerov prílišný pragmatizmus. Senzitívne a umelecky orientované Váhy sú v podstate zraňované týmto životným prístupom, ktorý považujú za vrcholne neromantický a prízemný.

Kozorožec zas nedokáže oceniť fantáziu a kreativitu Váh a nenechá sa ňou „nakaziť“ v dobrom zmysle slova. Rozdielnosť ich životných filozofií vo väčšine prípadov ústi pomerne skoro do rozchodu.

KOZOROŽEC – BARAN

Na prvý pohľad sa môže zdať, že dynamika vzájomnej interakcie Kozorožca a Barana sľubuje vzrušujúce chvíle plné pochopenia a spoločných záujmov. Avšak, ako sa ukazuje, realita ich vzťahu je často diametrálne odlišná od počiatočných očakávaní.

Partnerstvo Kozorožca a Barana väčšinou stroskotáva na tvrdohlavosti, ktorú majú obe znamenia v povahe. A tak sa z perspektívneho a na prvý pohľad sľubného vzťahu stáva nestáva trvalá láska, ale skôr trvalý a sústavný boj o moc a dominanciu vo vzťahu. Také niečo je naozaj vysiľujúce, i keď asi viac pre Kozorožca ako Barana, ktorý má tendenciu vyžívať sa v „predbiehaní“. Tak či tak, súťaženie a boj nie sú správnymi ingredienciami lásky. 

Pre trvalý a harmonický vzťah je nevyhnutné, aby partneri fungovali spoločne ako tím. Len vtedy môžu nájsť skutočné pochopenie a spoločnú cestu k naplnenému a šťastnému zväzku. No to je u týchto dvoch skôr výnimkou ako pravidlom. Okrem iného sa Kozorožec a Býk sa stávajú k sebe vplyvom nepriaznivých okolností čoraz viac necitlivejšími.

REKLAMA

Láska, ktorá je u nich založená od počiatku viac-menej na sexuálnej báze, vyprcháva a nastupujú emócie, ktoré bývajú viac spojené s nepriateľstvom. 

Oplatí sa prečítať: 5 overených tipov, ako zabudnúť na bývalého: Takto si svojho ex vyhodíš z hlavy!

partnerská nezhoda horoskop kozorožec

Skôr si robia napriek, ako by si boli oporou. Baranov optimizmus a neskrotná energia slabne, Kozorožec je znechutený a frustrovaný. Po čase si už ako ex-partneri klopú na čelo, čo preboha na sebe vzájomne videli.

Ktoré znamenie sa nehodí ku Kozorožcovi najviac zo všetkých?

Pýtate sa, ktoré znamenie sa nehodí ku Kozorožcovi až tak, že sa dostalo na prvú priečku nevhodných spojení? Páry spomínané vyššie sú slabým odvarom toho, čo prichádza, keď sa do seba zaľúbia ľudia v znamení Kozorožca a Blížencov.

Nápady na porozchodové trávenie času TU >>>

Áno, dostávame sa ku znameniu, ktoré sa dá označiť vo vzťahu ku Kozorožcovi za najnekompatibilnejšie. Toto spojenie sa môže preňho stať vyslovene nezdravým a toxickým. Viac škôd zanecháva práve na Kozorožcovi, ktorý, i keď sa navonok javí chladne, vnútorne prežíva všetky emocionálne otrasy intenzívne. 

KOZOROŽEC – BLÍŽENCI

Uchvátenie, vášeň a očarujúca romantika – aj tak by sa dali popísať chvíle, keď sa do seba zahladia Kozorožec a Blíženci. Sladký začiatok však, bohužiaľ, máva horký koniec. To, čo ich na sebe v začiatkoch vzájomne priťahuje, ich s veľkou pravdepodobnosťou i rozdelí. Stále však pamätajte, že existujú výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. Takže aj keď stále hovoríme o tom, ktoré znamenie sa nehodí ku Kozorožcovi, pričom tým najnepriaznivejším spojením sa javí to s Blížencami, stále existuje šanca, že vplyvom rôznych faktorov to nebude taká katastrofa.

Vášnivé vzplanutie na začiatku uhasína v momente, keď sa naplno prejaví Blížencova dynamická, pomerne liberálna a inovátorská povaha. Problémom je, že Kozorožec s presne nalinkovaným plánom nie je ochotný robiť zmeny, ktoré sú pre Blížencov samozrejmosťou. 

ktoré znamenia sa nehodia ku kozorožcovi

Blíženci sa prispôsobujú situáciám, búrajú stereotypy a sú tiež akoby viacerí ľudia v jednom (záleží aj od toho, ako sa vyspia). 

To je pre Kozorožca mimoriadne únavné, nestačí sledovať pochody svojej polovičky. No a tiež nie je šanca upokojiť ho na úroveň únosnú pre zemského Kozorožca. Blíženci sú vzdušným neskrotným znamením s pomerne vysokou dávkou rebelantstva, čo je pre systematického a konzervatívne nastaveného Kozorožca príliš veľké sústo.

Na druhej strane si Kozorožec uvedomuje prínos svojej vzdušnej lásky, nové podnety, ktoré sú do istej miery osviežením v jeho inak stereotypnom živote. Aj preto je ochotný trpieť tento úplne odlišný životný štýl dlhú dobu. Neraz sa z nich dokonca stanú i manželia. Čím dlhšie ale vzťah trvá, tým horšie následky to na Kozorožcovi zanecháva.

Vybrali sme: Partnerský horoskop: Ktoré znamenie sa nehodí k Vodnárovi?

I Blížencom vadí rozdielnosť v ich povahách, predovšetkým Kozorožcova upätosť a schematickosť, pričom vynakladajú veľa úsilia na to, aby ju narušili a ukázali partnerovi, že žiť sa dá aj inak. Aj on však časom nadobudne v tomto snažení pocit frustrácie a definitívnou bodkou za ich partnerstvom býva to, keď sa Kozorožec snaží do väčšej miery obmedzovať Blížencove aktivity.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.