REKLAMA

Česká značka Dermacol, ktorej produkty sú preslávené aj v zahraničí, dodáva už dlhoročne na kozmetický trh zaujímavé produkty pre starostlivosť o pleť, telo či skrášľovanie v podobe dekoratívnej kozmetiky. Dnes sa pozrieme bližšie na Dermacol Collagen+ intenzívny omladzujúci krém na oči a pery (Collagen plus Intensive Rejuvenating eye and lip cream). Ako obstál v teste? Poďte sa na to pozrieť.

Vybrať si účinný očný krém môže byť behom na dlhú trať

Neviem ako vy, ale ja mám na očný krém celkom náročné kritériá. V podstate sa u mňa zatiaľ ešte žiadny stabilne neudomácnil a som v procese hľadania toho naj. Očný krém asi vo všeobecnosti patrí medzi produkty, ktoré si vyberáme o čosi starostlivejšie, keďže ho aplikujeme v blízkosti očí na veľmi jemnú a citlivú časť pokožky.

V období po tridsiatke je kvalitný očný krém už nevyhnutnosťou. Mal by byť stabilnou súčasťou rutiny v starostlivosti o pokožku. 

Pozri tiež: Ako zamaskovať kruhy pod očami? Vyber si správny korektor a techniku

Dermacol recenzia

V tomto čase sa už od krému vyžaduje nielen preventívne pôsobenie proti vráskam, ale aj čosi intenzívnejšie. Prvé vrásky sa totiž v okolí očí začínajú vyskytovať už aj okolo dvadsiatky.

Skrýva ružový obal prekvapenie?

Dermacol Collagen+ intenzívny omladzujúci krém na oči a pery sa odporúča pre ženy 35 + a sľubuje okrem zmierňovania prvých prejavov starnutia v okolí očí a úst aj redukovanie opuchov a vyplňovanie jemných vrások. Už po 14 dňoch by mala pokožka vyzerať odpočinutejšie, sviežejšie a mladšie.

Ja som tento na prvý pohľad sympatický krémik používala dlhšie ako 14 dní, a to pravidelne (teda ráno aj večer), takže môžem adekvátne zhodnotiť, či popis účinkov na ružovom obale naozaj sedí. Teda aspoň na moju pokožku, ktorá je celkom citlivá a v okolí očí i úst sa na nej objavujú mimické vrásky a nezriedka je zrána i mierne opuchnutá.

Aby som nezabudla, tento krém je špecifický v tom, že už z názvu je zrejmé jeho využitie na pery, resp. na okolie pier. V zásade však môžete takto aplikovať takmer akýkoľvek krém na oči. 

REKLAMA

Inšpiruj sa: Pleťová voda z ovsených vločiek: Lacná domáca výroba a TOP účinky

dermacol recenzia krém

Aj pokožka v okolí pier býva citlivejšia, jemnejšia a náchylnejšia na tvorbu vrások. Preto krém od Dermacolu s kolagénom a kyselinou hyalurónovou bez parfumácie je ideálny aj na ňu.

Aký je verdikt?

V prvom rade musím vyzdvihnúť jeden zásadný benefit krému od Dermacolu. Mojim očiam nesmierne vyhovuje to, že produkt nie je parfumovaný. Akákoľvek výraznejšia parfumácia v okolí očí totiž u mňa spúšťa slzenie. Takže podmienku číslo jedna v tomto prípade krémik splnil.

V druhom rade patrí pár slov konzistencii produktu. Napriek tomu, že z ružovej tubičky vytlačíte krém pomerne hutnej konzistencie, nemusíte sa báť, že by po ňom zostala pokožka príliš premastená. Bez problémov vsiakne a držia na ňom aj dekoratívne produkty, predovšetkým make-up či korektor.

Čo sa však samotných účinkov Dermacol krémiku na oči a pery týka, napriek tomu, že patrím do cieľovej skupiny spotrebiteliek, nezaznamenala som ani po 14 dňoch výraznú zmenu.

Áno, dá sa povedať, že došlo k miernemu zjednoteniu farebnosti pleti v okolí očí, ale o zásadnejšom omladení sa v mojom prípade veľmi hovoriť nedá. Plusom však je to, že pleť nebola podráždená a oči mi neslzili. To je však stále málo. Preto po svojom top kréme na oči musím pátrať aj naďalej.

dermacol krém na oči a pery

Ak by som to teda mala zrekapitulovať recenziu produktu do pár slov, tento Dermacol Collagen+ intenzívny omladzujúci krém na oči a pery pleť nepodráždi, príjemne ju zhydratuje a pozitívne vyváži farebnosť pleti v okolí očí, ale čakať od neho zásadné omladenie a vyplnené vrásky asi nemožno.

Samozrejme, je to subjektívny pohľad a moja pokožka má špecifické nároky na starostlivosť. Mňa osobne však svojimi účinkami nenadchol tak, aby som si ho kúpila znova.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.