REKLAMA

Pri rannom pohľade do zrkadla, najmä po noci, keď sme si nedopriali dostatok spánku, nás vedia vystrašiť tmavé kruhy pod očami. No niekto k nim má väčšie predispozície a nevie sa ich zbaviť ani po dostatočne dlhom spánku a dokonca ani po pravidelnom používaní kvalitnej kozmetiky. Príčiny ich vzniku sú naozaj rôzne. A aj keď sa snažíte dodržať všetko, čo pomáha proti kruhom pod očami (napr. detox obličiek a pečene), nemusíte v boji s nimi vyhrať. V tom prípade nezostáva nič iné, iba sa spoľahnúť na „krycie manévre“. Tmavé kruhy totiž dodávajú tvári unavený a nevábny vzhľad. Ako zamaskovať kruhy pod očami tak, aby sme vyzerali sviežo a bez známok únavy? Návod obsahuje niekoľko bodov. Hlavnú úlohu však zohráva vhodne zvolený korektor pod oči na tmavé kruhy.

Aby ste boli v maskovaní kruhov pod očami čo najefektívnejšie, treba brať do úvahy viacero aspektov. A to konkrétne vhodnú konzistenciu a farbu korektora, individuálne potreby vašej pokožky okolo očí (napr. čím staršia, tým viac ju treba hydratovať a vyživovať) a napokon aj správny postup nanášania korektora. Keď toto všetko klapne tak, ako má, môžete sa tešiť zo sviežo pôsobiaceho výzoru bez nevzhľadných kruhov v blízkosti očí. Poďme teda prejsť na postup, ako efektívne zakryť kruhy pod očami.

Tuhý alebo tekutý korektor pod oči?

V súčasnosti sú už aj v drogériách dostupné veľmi slušne pigmentované korektory v tekutej verzii. A práve po tých s tekutou konzistenciou by ste mali siahnuť, ak ich chcete aplikovať na okolie očí. 

Tekutý korektor pod oči je jednoznačne na maskovanie kruhov najlepší. Možno sa pýtate, prečo si vybrať na túto citlivú a jemnú oblasť pokožky tekutý korektor? Najmä preto, lebo tuhé korektory, ktoré sa nachádzajú väčšinou vo vysúvacích baleniach, nie sú na zakrývanie kruhov pod očami úplne najvhodnejšie. 

ako zakryť kruhy pod očami

Obsahujú totiž viac púdrových zložiek, ktoré sa hromadia vo vráskach a záhyboch v okolí očí. A po takej „ozdobe“ netúži žiadna žena. Dostatočne pigmentovaný tekutý korektor drží na miestach v okolí očí oveľa lepšie, vyzerá na pokožke prirodzenejšie a je k nej aj šetrnejší. Tuhým korektorom totiž pokožku v okolí očí viac naťahujete, pokiaľ ho aplikujete priamo z tyčinky.

...

Výber farby korektora

Aj keď niektoré zo žien s menšími kruhmi pod očami končia pri prvom kroku, my pokračujeme ďalej. Ďalšou kľúčovou odpoveďou na otázku, ako zamaskovať kruhy pod očami väčších rozmerov a hlavne tie tmavšie, je voľba správnej farby korektora. Aby oblasť po očami pôsobila sviežo, voľte si korektor pod oči o jeden odtieň svetlejší od svojho bežného make-upu.

Pri výbere farby korektora sa riaďte aj nasledovným. Pri obzvlášť tmavých a do modra až fialova sfarbených kruhoch pod očami si zadovážte farebnejší korektor, a to do broskyňova, lososova až oranžova.

Aj zapálené či podráždené miesta pokožky dokážete prekryť, tu však dajte špeciálne pozor aj na zloženie korektora, aby ste problém ešte neznásobili. Červenkasté miesta najlepšie neutralizuje zelený korektor.

Pamätajte, že na výrazne sfarbené korektory je vhodné naniesť ešte jednu vrstvu telového, tzv. základného korektoru pod oči, ktorý sme už spomínali. Teda ten o stupeň svetlejší od vášho make-upu. Svetlejšia farba je teda finálnym krokom, keď sú už kruhy zamaskované a ide už viac-menej o prejasnenie.

Aby pôsobila farba korektoru čo najprirodzenejšie a vedeli si správne odtieň vybrať i aplikovať, je nevyhnutné denné svetlo. Pokiaľ to nie je možné, tak pri líčení využite aspoň viac jasných svetelných zdrojov.

Zaujme ťa: Ako odstrániť vačky pod očami? Toto funguje!

REKLAMA
farby korektorov

Ako zamaskovať kruhy pod očami čo najlepšie? Spoznaj správnu techniku nanášania korektora

Najčastejším a najoverenejším spôsobom na kvalitné zakrytie kruhov pod očami je ten nasledujúci.

1) Ešte pred tým, ako začnete nanášať korektor, treba jemnú pokožku v okolí očí dobre vyživiť a hydratovať vhodným očným krémom. Len na čistej, hydratovanej a vypnutej pleti bude vyzerať make-up a korektor naozaj dobre.

2) Potom, ako uplynie zhruba 15 minút od nanesenia krému a ostatnej starostlivosti na pleť, si naneste na tvár svoj bežný make-up. Až následne sa zamerajte na oblasť okolia očí, ktorej potrebujete dodať správnu farbu, krytie a prejasnenie.

3) Najskôr si v polkruhu pod oči naneste v bodkách malé množstvo farebného korektora. Do pokožky ho aplikujte jemným poťukávaním.

4) Až následne na prvú vrstvu farebného korektora naneste na prekrytie farby neutrálny odtieň tohto kozmetického produktu. Vyhnite sa častej chybe a korektor si nenanášajte len na malú oblasť pod očami. 

Neprehliadni: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti 

Ako sa zbaviť kruhov pod očami

To je odpoveďou na to, ako zamaskovať kruhy pod očami čo najprirodzenejšie. Namiesto intenzívneho prekrytia malej oblasti okolo očí si vybodkujte trojuholníky so základňou pod očami, ktoré budú smerovať až do polovice líc. Takto bude výsledný efekt oveľa rovnomernejší. Bodky svetlého korektora si aplikujte aj do kútika oka a tesne pod obočie pre ešte rozjasnenejší a sviežejší dojem.

5) Následne si bodky z korektora rozmažte jemným poklepkávaním. Pokiaľ použijete krémovejšie produkty na zakrytie kruhov, nezaobídete sa bez púdru. Inak by bola vaša celá snaha za chvíľku fuč. Nezabúdajte, že pod oči je ideálne nanášať len veľmi jemne zomletý práškový púder. Skúsiť môžete aj teraz mimoriadne trendy metódu, akou je baking. Návod naň je vo videu nižšie.

Ďalšie tipy, ako zakryť tmavé kruhy pod očami

Existujú aj doplnkové kozmetické zásahy, ktoré pomôžu vizuálne skryť kruhy pod očami. Medzi takúto dekoratívnu kozmetiku patrí jednoznačne rozjasňovač. Pokiaľ rozjasňovač v menších bodkách nanesiete pozdĺž hornej časti lícnych kostí a prstom jemne zapracujete, pomôže odrážať svetlo a zvýrazniť štruktúru kostí, čím sympaticky prejasní celú oblasť okolo očí.

Pozri aj: Zisti, ako používať rozjasňovač a v čom spočíva jeho správny výber

Ďalšou dekoratívnou kozmetickou vychytávkou na to, ako zamaskovať kruhy pod očami vďaka zdôrazneniu iných častí tváre, je biela ceruzka na oči. Ide o to, že pokiaľ bielou kozmetickou ceruzkou olemujete vnútornú linku oka, dodáte pohľadu svieži vzhľad.

...

Čo ešte vyskúšať na čierne kruhy?

  • Ak máte naozaj výrazné tmavé kruhy pod očami, nanášajte korektor pod oči aj počas dňa. Kruhy pod očami sa totiž môžu počas dňa ešte zhoršiť, najmä ak ste unavení.
  • Vyskúšajte očné masky, ktoré pomáhajú zmierňovať ako opuchy, tak aj tmavé kruhy pod očami. Vyhľadávajte najmä masky, ktoré obsahujú zložky ako kofeín, retinol alebo kyselina hyalurónová.

  • Rýchlou vzpruhou proti kruhom pod očami aj opuchom sú najmä z rána studené obklady. Aplikujte studený obklad na oblasť pod očami na 10 až 15 minút.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.