Pri rannom pohľade do zrkadla, najmä po noci, keď sme si nedopriali dostatok spánku, nás vedia vystrašiť tmavé kruhy pod očami. No niekto k nim má väčšie predispozície a nevie sa ich zbaviť ani po dostatočne dlhom spánku a dokonca ani po pravidelnom používaní kvalitnej kozmetiky. V tom prípade nezostáva nič iné, iba sa spoľahnúť na „krycie manévre“. Tmavé kruhy totiž dodávajú tvári unavený vzhľad.  Ako zamaskovať kruhy pod očami tak, aby sme vyzerali sviežo a bez známok únavy? Tu je návod.

Aby ste boli v maskovaní kruhov pod očami čo najefektívnejšie, treba brať do úvahy viacero aspektov. A to konkrétne vhodnú konzistenciu a farbu korektora, individuálne potreby vašej pokožky okolo očí (napr. čím staršia, tým viac ju treba hydratovať a vyživovať) a napokon aj správny postup nanášania korektora. Keď toto všetko klapne tak, ako má, môžete sa tešiť zo sviežo pôsobiaceho výzoru bez nevzhľadných kruhov v blízkosti očí.

Tuhý alebo tekutý korektor pod oči?

V súčasnosti sú už aj v drogériách dostupné veľmi slušne pigmentované korektory v tekutej verzii. A práve po tých s tekutou konzistenciou by ste mali siahnuť, ak ich chcete aplikovať na okolie očí. Prečo si vybrať na túto citlivú a jemnú oblasť pokožky tekutý korektor? Tuhé korektory, ktoré sa nachádzajú väčšinou vo vysúvacích baleniach, nie sú na zakrývanie kruhov pod očami úplne najvhodnejšie. Obsahujú totiž viac púdrových zložiek, ktoré sa hromadia vo vráskach a záhyboch v okolí očí. A po takej „ozdobe“ netúži žiadna žena. Dostatočne pigmentovaný tekutý korektor drží na miestach v okolí očí oveľa lepšie, vyzerá na pokožke lepšie a je k nej aj šetrnejší.

Výber farby korektora

Aby oblasť po očami pôsobila sviežo, voľte si korektor o jeden odtieň svetlejší od svojho bežného make-upu. Pri výbere farby korektora sa riaďte aj nasledovným. Pri obzvlášť tmavých a do modra až fialova sfarbených kruhoch pod očami si zadovážte farebnejší korektor, a to do broskyňova, lososova až oranžova. Aj zapálené či podráždené miesta pokožky dokážete prekryť, tu však dajte špeciálne pozor aj na zloženie korektora, aby ste problém ešte neznásobili. Červenkasté miesta najlepšie neutralizuje zelený korektor.

Pamätajte, že na výrazne sfarbené korektory je vhodné naniesť ešte jednu vrstvu telového korektoru, ktorý sme už spomínali. Teda ten o stupeň svetlejší od vášho make-upu. Svetlejšia farba je teda finálnym krokom, keď sú už kruhy zamaskované a ide už viacmenej o prejasnenie.

Aby pôsobila farba korektoru čo najprirodzenejšie a vedeli si správne odtieň vybrať i aplikovať, je nevyhnutné denné svetlo. Pokiaľ to nie je možné, tak pri líčení využite aspoň viac jasných svetelných zdrojov.

Zaujme ťa: Ako odstrániť vačky pod očami? Toto funguje!

farby korektorov

Ako zamaskovať kruhy pod očami čo najlepšie? Spoznaj správnu techniku nanášania korektora

Najčastejším a najoverenejším spôsobom na kvalitné zakrytie kruhov pod očami je ten nasledujúci.

1) Ešte pred tým, ako začnete nanášať korektor, treba jemnú pokožku v okolí očí dobre vyživiť a hydratovať. Výborne vám poslúži napríklad prírodný a kvalitnými zložkami nabitý krém od Marina Miracle – Amaranth Day Cream.  Vďaka svoju jemnému, no pritom účinnému zloženiu, ktoré je založené na kyseline hyalurónovej aj probioticky fermentovaným semenám amaranthu, malín a ovsa, je vhodný nielen na pleť tváre, ale aj na okolie očí, ktoré krásne vyhladí. Len na čistej, hydratovanej a vypnutej pleti bude vyzerať make-up a korektor naozaj dobre.

2) Potom, ako uplynie zhruba 15 až 20 minút od nanesenia krému a ostatnej starostlivosti na pleť, si naneste na tvár svoj bežný make-up. Až následne sa zamerajte na oblasť okolia očí, ktorej potrebujete dodať správnu farbu, krytie a prejasnenie.

3) Najskôr si v polkruhu pod oči naneste v bodkách malé množstvo farebného korektora. Do pokožky ho aplikujte jemným poťukávaním.

 4) Až následne na prvú vrstvu farebného korektora naneste na prekrytie farby neutrálny odtieň tohto kozmetického produktu. Vyhnite sa častej chybe a korektor si nenanášajte len na malú oblasť pod očami. 

Neprehliadni: Recenzia: Gigalash sérum na mihalnice – toto sú moje skúsenosti 

Ako sa zbaviť kruhov pod očami

To je odpoveďou na to, ako zamaskovať kruhy pod očami čo najprirodzenejšie. Namiesto intenzívneho prekrytia malej oblasti okolo očí si vybodkujte trojuholníky so základňou pod očami, ktoré budú smerovať až do polovice líc. Takto bude výsledný efekt oveľa rovnomernejší. Bodky svetlého korektora si aplikujte aj do kútika oka a tesne pod obočie pre ešte rozjasnenejší a sviežejší dojem.

5) Následne si bodky z korektora rozmažte jemným poklepkávaním. Pokiaľ použijete krémovejšie produkty na zakrytie kruhov, nezaobídete sa bez púdru. Inak by bola vaša celá snaha za chvíľku fuč. Nezabúdajte, že pod oči je ideálne nanášať len veľmi jemne zomletý práškový púder. Skúsiť môžete aj teraz mimoriadne trendy metódu, akou je baking. Návod naň je vo videu nižšie.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.