Chladnejšie dni sa zvyčajne negatívnym spôsobom odrazia na kvalite pokožky. Niektoré ženy bojujú so suchými a začervenanými rukami, iné s popraskanými perami. Práve preto je na mieste zvýšenie starostlivosti o pokožku, ktorá je v tomto čase viac namáhaná a skúšaná nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Ako dosiahnuť hebké ruky, ste sa už u nás mohli dočítať. Teraz sa dozviete, čo pomáha na suché pery.

3-kroková starostlivosť o suché a popraskané pery

Pery sú oveľa náchylnejšie na popraskanie ako iné časti tela, na ktorých sa vyskytujú mazové žľazy. Negatívny vplyv má na ne okrem chladného počasia, resp. striedania pobytu v chladnom exteriéri a naopak prekúrenom interiéri aj prudké slnko či dokonca niektoré lieky či dehydratácia organizmu. Preto nezabúdajte na pitný režim a starostlivosť navyše.

Dosiahnuť hebké pery bez šupiniek, trhliniek a popraskaných kútikov môžete s pomocou troch krokov, ktoré zaradíte do svojej starostlivosti o pleť. Možno vám hneď ako prvý napadne výživný balzam na pery. Áno, nemýlite sa. No to nie je prvý krok. Zoberieme si to teda pekne postupne.

Tiež ťa zaujme: Recenzia: BIONE Balzam na ruky CANNABIS – regeneračný a zvláčňujúci

čo na suché pery

1. krok v starostlivosti o suché pery – peeling

Ešte pred tým, ako si prezradíme, čo pomáha na suché pery z hľadiska výživy, je nutné myslieť na odstránenie šupiniek, ktoré na perách vytvárajú nerovnosti. Na nich totiž nebude držať ani ten najlepší rúž, prípadne aj ten najluxusnejší bude vyzerať veľmi lacno. Práve preto je prvým krokom jemný peeling pier.

Existuje veľa druhov peelingov na pery s rôznorodými parfumáciami a vybrať si tiež môžete z množstva značiek. S peelingom pier vám však pomôže aj zmiešanie trošky medu s kryštálovým cukrom alebo pomletou kávou. S touto zmesou si dobre premasírujte pery a pokiaľ ich nemáte veľmi šupinkaté, malo by vám to stačiť. Ak nie, vyberte si napríklad z produktov nižšie.

Pokiaľ vaše pery nie sú veľmi precitlivelé, môžete ako peeling zvoliť aj masáž suchou jemnou kefkou určenou na zuby. Netlačte na pokožku, len jemne prechádzajte krúživými pohybmi. Až po peelingu pier aplikujte balzam a po chvíľke, keď sa vstrebe, môžete na pery naniesť aj rúž.

2. krok v starostlivosti  pre hebkosť pier – dennodenná výživa

Asi vám netreba pripomínať, že výživa pokožky prebieha nielen zvonka, ale predovšetkým zvnútra. Preto okrem vitamínov a minerálov v zdravej strave môžete siahnuť aj po výživových produktoch špeciálne určených na celkové skrášlenie pokožky. Poďakuje vám nielen pokožka pier, ale aj tváre, tela a pozitívny efekt uvidíte i na vlasoch a nechtoch.

No a samozrejme noste so sebou stále a používajte dobre výživný balzam na pery s hodnotnými zložkami, ako je napríklad bambucké alebo kakaové maslo, včelí vosk a podobne. 

Neprehliadni: Osobnosť človeka podľa pier: Čo prekvapujúce odhalí tvar a veľkosť úst?

ako na krásne a vyživené pery

Vyvarujte sa však zloženiu, v ktorom sa nachádzajú minerálne oleje umelého pôvodu. Tie spôsobujú, že si musíte balzamom pretierať ústa neustále a efekt vôbec nie je taký, ako by ste si želali. 

3. krok v starostlivosti o pery – maska

Čo pomáha na suché pery, ktoré sú na tom naozaj zle? Vrátime sa k prvému kroku, po ktorom môže nasledovať použitie balzamu a následne rúžu, no raz za čas by ste si mali dopriať po peelingu i výživnú masku na pery.

Môžete si kúpiť masky látkové, gélové alebo krémové. Niektoré sa odporúčajú aplikovať na pár minút, iné môžete nechať pôsobiť aj celú noc. Výživné látky, ktoré sú súčasťou týchto špeciálnych masiek, pôsobia hĺbkovo a majú ašpiráciu regenerovať aj naozaj extrémne vyschnuté a popukané pery, na ktoré nefunguje ani ten najvýživnejší balzam na pery.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.