REKLAMA

Kozmetiku od spoločnosti MANUFAKTURA máme v redakcii veľmi radi, keďže ide do veľkej miery o produkty z prírodných zložiek a okrem toho pri ich používaní človeka vždy ovanie úžasná autentická vôňa. Dovolím si tvrdiť, že rad s ružou je asi najvoňavejší. Teda aspoň mne osobne vonia najviac. Nie je to však len o vôni, ale aj o účinkoch. Dnes bude moja recenzia o produkte práve z tejto ružovej línie, z ktorej sme už porovnávali dva krémiky (Pleťový elixír so žriedlovou soľou a ružovým olejom a Jemný denný pleťový krém so žriedlovou soľou, ružovými výťažkami a cennými olejmi). Ide konkrétne o Omladzujúci & liftingový pleťový olej s cenným ružovým olejom a koenzýmom Q10.

Prvé dojmy a oficiálny popis produktu

Ruža je kráľovnou kvetín a o jej hydratačných, hojivých a omladzujúcich vlastnostiach na pokožku ste už asi čo-to počuli. No a tento exkluzívny pleťový produkt od spoločnosti MANUFAKTURA je v prvom rade o ruži.

Presnejšie povedané o ružovom oleji, čo je jedna z najvzácnejších surovín v kozmetickom priemysle. Uvádza sa, že v tomto produkte sa ukrýva zhruba 263 ružových lístkov!

Tip od nás: Kúpeľňa ako zo škatuľky: Skús tieto veci

REKLAMA

Okrem oleja z ruže obsahuje tento výnimočný produkt aj:

  • antioxidačne pôsobiaci vitamín E;
  • protivráskový koenzým Q10;
  • extrakt zo svetlice, ktorý zlepšuje kvalitu pleti, zjemňuje vrásky, reguluje mimické vrásky a vypína pleť;
  • blahodarnú zmes rastlinných olejov (avokádový, makadamiový, jojobový) a skvalén.

Ako dopadol Omladzujúci & liftingový pleťový olej v teste?

Otázka je zrejmá. Naozaj možno hovoriť o omladzujúcich a regeneračných účinkoch  pleťového oleja MANUFAKTURA s ružovým olejom?

Tak pekne po poriadku. Aplikácia tohto do žlta sfarbeného oleja je jednoduchá. Sklenená nádobka má praktické kvapkadlo. Produkt sa odporúča aplikovať na vyčistenú pleť večer, čo je logické, nakoľko ide o olej. 

Oplatí sa pozrieť: Dokonalé gélové nechty počas celého leta už za pár minút

Počas chladných zimných dní je však možné nanášať ho na suchú pokožku aj na deň. Odporúčam vmasírovať ho končekmi prstov do ešte vodou zvlhčenej pleti, aby sa pôsobenie oleja prejavilo naplno. Nanášala som ho na tvár, krk a dekolt. Konzistencia oleja nie je príliš hustá, krásne sa rozotiera. Veľmi pekne sa vpíja do pokožky, pričom po ňom nezostáva mastnota.  

Pocit po nanesení je príjemný, a to sa naozaj počíta, nakoľko mám pleť suchú a precitlivelú, teda neznesie hocičo. Aj v dlhšom časovom horizonte vidno, že je pleť po oleji dobre vyživená, hydratovaná a najmä vláčna. Cítiť to už na dotyk. Čo sa omladzujúcich a regeneračných účinkov týka, môžem potvrdiť celkové zjemnenie pleti a zlepšenie jej štruktúry. Pleť po dlhodobejšom používaní naozaj pôsobí vypnutejšie a drobné vrásky nevidno. Liftingový účinok som teda rozhodne zaznamenala.

Na záver môžem za seba dodať, že i tento Omladzujúci & liftingový pleťový olej s cenným ružovým olejom a koenzýmom Q10 sa veľmi vydaril a spolu s ostatnými pleťovými krémami s ružou patrí medzi moje top produkty na pleť.

Foto: redakcia krasaastyl.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.