REKLAMA

Lietanie v sne môže evokovať ľahkosť, slobodu a pozitívne interpretácie. Je to však naozaj tak? Možno sa zo snov o lietaní, vznášaní sa či levitácii naozaj tešiť? Čo symbolizujú a pred čím nás prípadne vystíhajú? Sny o lietaní totiž nie sú len o vysokých vzletoch nad oblaky, ale zahŕňajú napríklad aj nočné mory, ako let v horiacom lietadle alebo neúspešnú snahu vzlietnuť pred nebezpečenstvom. Poďte sa začítať do jedného z podrobných výkladov nášho snára.

Lietanie v sne – základná interpretácia

Lietanie v snoch – to je najmä o bezstarostnom vzdušnom živle, slobode, ideáloch. V podstate o rozlete z rôznych aspektov. Sny o lietaní hovoria často o istom pozdvihnutí sa, pričom ide do veľkej miery o prekonanie duchovných či myšlienkových stupienkov, prípadne o prekonanie blokád tohto razenia. Veci z výšky vidíte inak, s odstupom.

Lietanie v sne dáva snívajúcemu prehľad o situácii, symbolicky odstupuje od diania, aby lepšie uvidel podstatu toho, čo sa deje. Lietať v sne však môžete aj vtedy, keď sa nutne potrebujete zbaviť aspoň na chvíľu ťažoby reality a zrelaxovať sa. 

Samozrejme, ako vždy treba brať do úvahy pocity počas snívania, ktoré interpretáciu variujú buď s pozitívnym, alebo s negatívnym kontextom. Je iné nebojácne lietať vysoko v oblakoch a iné, keď sa v sne vznášate len tesne nad zemou s pocitom, že niečo zlé na vás dole striehne.

Taktiež treba brať do úvahy aj to, či letíte alebo sa vznášate samostatne, prípadne vďaka vlastným krídlam, alebo letíte v dopravnom prostriedku. Prejdime teda na podrobnejšie interpretácie snov o lietaní.

Čo znamená vznášanie sa tesne nad zemou?

Sen o lietaní tesne nad zemou, keď je evidentné, že snívajúci je ťahaný smerom dole, patrí medzi tie negatívnejšie. Je možné, že človek by chcel letieť vysoko, ale má pomyselný balvan na nohe a zmôže sa len na vznášanie lokalizované pomerne nízko, prípadne vôbec nevzlietne alebo spadne.

K zemi môžu snívajúceho tlačiť nepriaznivé okolnosti, ktoré ho prenasledujú v živote. Také, ktoré mu neumožňujú naplno sa realizovať a rásť. Môže to byť ako materiálny nedostatok, tak aj choroba. No v neposlednom rade môže ísť aj o duchovný blok.

Len vznášanie sa nízko nad povrchom či krátkodobá levitácia však nemusí vyznieť v tomto kontexte úplne najhoršie. Pokiaľ totiž máte sen o vznášaní sa tesne nad zemou, no a k tomu vás niečo prenasleduje, to niečo dokáže výrazne priťažiť konečnej interpretácii. Rozanalyzujte si túto hrozbu. Je to zviera alebo človek? 

vznášanie sa levitácia

Napríklad medveď v sne symbolizuje pudy, ktoré vás tlačia k zemi, prípadne hovorí i o úteku pred sebou samým a neschopnosti riešiť problémy. Samozrejme, prenasledovať vás môže v sne hocičo. A aby bola interpretácia sna čo najpresnejšia, je nutné, aby ste si v snári vyhľadali prenasledovateľa a identifikovali jeho význam.

REKLAMA

Vyleteli ste v sne sami od seba vysoko a cítili ste sa úžasne?

Pokiaľ vaše lietanie v sne nebolo nikým a ničím obmedzované, vyleteli ste samostatne vysoko a k tomu ste zažívali príjemné pocity bezhraničnosti a voľnosti, gratulujeme. Vaše napredovanie v tom, čo je pre vás najcennejšie, bude očividné. Let bez krídel či akýchkoľvek prostriedkov prináša radosť a šťastie. Vaše talenty predvediete v tej najlepšej podobe. Nikto a nič vás nezastaví.

Na druhej strane však sny, v ktorých sa pri lietaní pozeráte z výšky dole, pričom všetko sa javí malé a malicherné, varujú pred príliš vysokým sebavedomím a premrštenými ambíciami.

Lietanie v sne prostredníctvom krídel alebo dopravného prostriedku

Pokiaľ sa v sne nevznášate či nelietate samostatne, ale je prítomný istý prostriedok, vďaka ktorému lietate, väčšinou to znamená istý zádrhel. Nie je to však pravidlo.

  • Lietanie s krídlami (napríklad ako má anjel alebo vták) predznamenáva smútok v realite. Ten prichádza napríklad po strate ilúzií o druhých ľuďoch či o vlastných schopnostiach.

Ďalší výklad: Snár: Vydesila ťa búrka v sne? Hromy a blesky majú aj pozitívny význam

sny o lietaní v lietadle
  • Sen o lietaní v lietadle či helikoptére prináša znepokojivé informácie. Najmä v prípade, ak lietadlo či helikoptéra horí či dokonca padá. Vtedy už treba počítať aj s krachom podnikania či stratou zamestnania. Obávať sa však nemusíte, ak v lietadle či helikoptére sedíte nie ako pasažier, ale ako pilot, ktorý bez problémov stroj riadi a manévruje. Znamená to, že svoje myšlienky, ideály a ašpirácie dokonale ovládate a viete zrealizovať. Odhodlanie a sebaistota z vás priam srší.
  • Lietanie v sne balónom, hoci ho i nemusíte ovládať, znamená naplnenie tajných prianí. Pozor však, ak letí nízko alebo padá. Vtedy je zrejmé, že sa priania nenaplnia.

Sen o lietaní na rôznych veciach, ktoré v realite nie sú určené na lietanie

Na metle, stoličke, koberci či posteli – aj na tom sa môžete vznášať a lietať počas snívania. Do tejto netypickej kategórie zaraďujeme aj vznášanie sa s detskými balónikmi v rukách či let na papierovom šarkanovi. Netradičnosť týchto dopravných prostriedkov poukazuje na potrebu vymaniť sa zo zabehnutej rutiny.

Možno po tom aj dlho túžite, ale bojíte sa urobiť krok vpred neprebádanými a dobrodružnými cestičkami. No žiaden strach. Smelo do toho. Veď ako sa hovorí, človek na smrteľnej posteli bude skôr ľutovať to, čo nespravil, ako to, čo spravil. Chce to zmenu, ako jednoznačne oznamuje tento sen o lietaní. Tak TO skúste.

čo znamenajú balóny v sne

Čo hovorí snár o prelete nad vodnou plochou?

Zatiaľ čo prelet nad mestami či krajinou vysoko v oblakoch predstavuje v zásade pozitívny pohľad na veci a riešenia prípadných problémov s hravosťou a rozumným odstupom, prelet nad vodou, či už ide o jazero, rybník alebo oceán, sa spája aj s istým rizikom.

Toto riziko sa najčastejšie týka medziľudských vzťahov. Pokiaľ je voda spenená a nepokojná, podobné pnutia nadobudnú aj vzťahy snívajúceho s blízkymi ľuďmi. No a ak dokonca v sne zaznamenáte, že voda, nad ktorou letíte, je kalná a špinavá, môžete očakávať podrazy a intrigy na pracovisku.

Kedy lietanie v sne predznamenáva len to najhoršie?

Negatívne interpretácie sa viažu aj na sny o lietaní počas noci či v temnom šere.

V tme je zvyčajne skryté niečo nekalé a i ťažko identifikovateľné. Rovnako nepriaznivo vyznieva aj lietanie v sne nad ruinami a zničenou krajinou. V tom prípade sa treba psychicky pripraviť na naozaj náročné obdobie, v rámci ktorého dôjde s veľkou pravdepodobnosťou k stratám.

Z toho najhoršieho sa však sen môže obrátiť na to najlepšie v momente, ak ste okrem tmy počas lietania zaznamenali východ slnka, resp. lúče ktoré prežiarili tmu a vy ste v sne razom pocítili zmenu nálady a nádej s optimizmom smerovaný do budúcnosti. Nech už je to tak alebo onak, verte, že aj temné chvíľky pominú a vy sa budete o to viac tešiť z toho, čo príde po nich.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.