REKLAMA

Prebudili ste sa so strachom, lebo sa vám snívalo o silnej búrke? Hromy a blesky vedia vystrašiť aj v realite, ako si však interpretovať sny, v ktorých má hlavné slovo búrka, a to či už klasická sprevádzaná silným dažďom alebo snehová, prípadne od reality vzdialená búrka v dome?

Oplatí sa prečítať: Snár: Budova a dom v sne – odraz osobnosti aj tela

Interpretácie nie sú len vyslovene negatívne, existuje aj pár prípadov, kedy ju možno vykladať v pozitívnom zmysle. V našom snári sa teraz podrobnejšie pozrieme na to, kedy je búrka v sne predzvesťou nepríjemností a kedy sa z nej možno naopak tešiť.

Je búrka a hromy s bleskami v sne varovanie na oblohe?

V zásade akékoľvek zlé počasie v sebe nesie symboliku nepokoja. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo sa človeku sníva o búrkach a bleskoch. Pokiaľ sú tieto sny opakujúceho sa charakteru, môžu byť za tým aj neustále potlačované emócie, predovšetkým zožierajúci hnev. Búrky v sne – to sú tiež prejavy frustrácie z aktuálnych životných udalostí, či už v blízkych vzťahoch, alebo v práci, no a práve tie vyúsťujú do hnevu, ktorý snívajúceho vnútorne kvári. 

S búrkou je väčšinou spojený dážď, silný vietor, nebo osvetľujúce hrozivé blesky a napokon i rachotiace hromy. Búrka v sne môže evokovať nebezpečenstvo, ale na druhej strane si predstavte to uvoľnenie predbúrkového ťaživého napätia a sviežosť, ktorú po nej možno cítiť vo vzduchu.

Ešte malá pripomienka. Ako pri každom sne, aj v tomto má veľký význam kontext. V každom prípade však akákoľvek búrka v sne hovorí o veľkých veciach v živote. S veľkou pravdepodobnosťou budú nečakané. Presne tak, ako sa hovorí, že to prišlo ako blesk z jasného neba. 

Pozri aj: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú?

Búrka v sne s negatívnou interpretáciou

Búrka nás, samozrejme, primárne núti uvažovať o nebezpečenstve. Predsa len má ničivú silu a jej deštruktívne prejavy v sne naozaj napovedajú o tom, že sa možno dostať do ťažkostí.

Najväčším varovaním je, keď v sne stojíte počas búrky pod stromom. Tak ako je to vysoko rizikové v realite, tak aj sen o tejto pozícii neveští nič dobré. Pozor najmä na zdravie.

Ďalšia interpretácia: Snár: Čo znamená ježko v sne? Ostré pichliače neveštia nič dobré

sen o búrke

Hromy a blesky v sne

Čakať možno zásadné zlomy k horšiemu, a to aj v prípade, keď ešte len v diaľke vidíte alebo počujete búrku a vy sa nachádzate na voľnom priestranstve, prípadne prichádza silný dážď a vy nemáte dáždnik. Pokiaľ navyše viete, že sa dáždnik v tejto situácii pokazil či stratil, napríklad ste ho niekde nechali v stojane na dáždniky, význam naberá na dramatickosti.

REKLAMA

Nasledujúce dni budú spojené so šokujúcimi správami. Obrňte sa trpezlivosťou, pokojom a predovšetkým prezieravosťou. Ak blesky v sne viditeľne osvetľujú nebo, tak sa okrem negatívnych správ dozviete aj tajomstvo, ktoré vám situáciu nasledujúcich dní možno aj trochu objasní.

...

Aj úder blesku do domu možno spájať s neočakávanými správami. Netradičná lokalizácia búrky v dome je zrejmým znakom toho, že sa nepríjemnosti budú dotýkať rodinnej sféry.

Ak blesk udrie vedľa vás do zeme, mali by ste sa zamyslieť nad svojím životným štýlom. Podvedomie vám takto našepkáva, že je zničujúci a mali by ste niečo zásadné zmeniť.

Čo znamená silný vietor a dážď počas búrky v sne?

Vo všeobecnosti dážď so sebou prináša drobné životné rozrušenia i slzy radosti, očistný proces, no a keď je prudký, tak dokonca aj peniaze. Keď ho však skombinujeme s nárazovým vetrom a búrkou, rovnako možno búrku očakávať aj v citovom živote snívajúceho. Ak k tomu ešte zmokne, šťastie pravdepodobne nájde úplne inde, ako
očakáva.

Snehová búrka v sne

Špeciálnu pozíciu v snároch má snehová búrka, ktorá je symbolom niečoho nového v živote. Niečoho, po čom možno veľmi netúžite. Má väčšiu spätosť s emóciami ako s matériou a podobne ako sa v snehovej búrke možno len ťažko zorientovať, tak ťažko sa budete vedieť zorientovať sami v sebe. Je to však pravdepodobne vaša
zásadná úloha počas nadchádzajúcich dní. A mali by ste ju zvládnuť, aby ste sa vo svojom sebarozvoji dostali ďalej a mali dobrý pocit zo života ako aj zo seba.

Útek pred búrkou, prechádzka v daždi alebo bezpečný úkryt?

A čo keď pred búrkou utekáte? V tomto prípade je dôležité, či nájdete vhodné útočisko. Ak áno, vaše nádeje a túžby sa majú tendenciu naplniť, ak nie, bohužiaľ, pôjde o opak.

Pokiaľ v sne pozorujete búrku z bezpečného miesta, znamená to, že sa vyhnete nebezpečenstvu a ťažkostiam. No a napokon nebojácne prechádzanie sa v búrke reprezentuje riskovanie, ktoré však môže znamenať aj veľký zisk.

sen o blesku

Pozitívne interpretácie búrky

Ako už bolo načrtnuté, najlepšie je, keď ste v sne počas búrky na bezpečnom mieste a len ju pozorujete. Okolo vás „prehrmia“ veľké zmeny často negatívneho charakteru, ktoré sa však vás nedotknú.

Sen o prečkaní búrky bez akejkoľvek ujmy môže byť taktiež metaforou na prekonanie emocionálnej krízy. Je teda tiež možné, že ste prekonali vnútorné tlaky, frustráciu a vo všeobecnosti povedané vlastné a možno i potláčané emocionálne napätia, ktoré vám znižovali kvalitu života.

Čo znamená guľový blesk a keď vás blesk zasiahne?

Aj niektoré blesky možno vnímať celkom pozitívne. Napríklad taký guľový blesk znamená nečakaný finančný zisk alebo kariérny postup, ktorý však nezávisí primárne od vás samotných.

No a nakoniec, asi celkom neočakávane, možno najpozitívnejšie vnímať to, keď vás v sne z ničoho nič zasiahne blesk. Ten má byť totiž signálom blízkeho zbohatnutia, ba dokonca slávy.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.