Prebudili ste sa so strachom, lebo sa vám snívalo o silnej búrke? Hromy a blesky vedia vystrašiť aj v realite, ako si však interpretovať sny, v ktorých má hlavné slovo búrka, a to či už klasická sprevádzaná silným dažďom alebo snehová, prípadne od reality vzdialená búrka v dome?

Interpretácie nie sú len vyslovene negatívne, existuje aj pár prípadov, kedy ju možno vykladať v pozitívnom zmysle. V našom snári sa teraz podrobnejšie pozrieme na to, kedy je búrka v sne predzvesťou nepríjemností a kedy sa z nej možno naopak tešiť. 

Varovanie na oblohe?

S búrkou je väčšinou spojený dážď, silný vietor, nebo osvetľujúce hrozivé blesky a napokon i rachotiace hromy. Môže evokovať nebezpečenstvo, ale na druhej strane si predstavte to uvoľnenie predbúrkového ťaživého napätia a sviežosť, ktorú po nej možno cítiť.

Pozri aj: Tip na vnútorné posilnenie vitality, činorodej energie a odolnosti proti stresu

Ako pri každom sne, aj tu má veľký význam kontext. V každom prípade však akákoľvek búrka v sne hovorí o veľkých veciach vo vašom živote. S veľkou pravdepodobnosťou budú nečakané.

Búrka v sne s negatívnou interpretáciou

Búrka nás, samozrejme, primárne núti uvažovať o nebezpečenstve. Predsa len má ničivú silu a jej deštruktívne prejavy v sne naozaj napovedajú o tom, že sa možno dostať do ťažkostí.

Najväčším varovaním je, keď v sne stojíte počas búrky pod stromom. Tak ako je to vysoko rizikové v realite, tak aj sen o tejto pozícii neveští nič dobré. Pozor najmä na zdravie.

Ďalšia interpretácia: Snár: Čo znamená ježko v sne? Ostré pichliače neveštia nič dobré

sen o búrke

Hromy a blesky v sne

Čakať možno zásadné zlomy k horšiemu, a to aj v prípade, keď ešte len v diaľke vidíte alebo počujete búrku a vy sa nachádzate na voľnom priestranstve, prípadne prichádza silný dážď a vy nemáte dáždnik.

Nasledujúce dni budú spojené so šokujúcimi správami. Obrňte sa trpezlivosťou, pokojom a predovšetkým prezieravosťou. Ak blesky v sne viditeľne osvetľujú nebo, tak sa okrem negatívnych správ dozviete aj tajomstvo, ktoré vám situáciu nasledujúcich dní možno aj trochu objasní.

...

Aj úder blesku do domu možno spájať s neočakávanými správami. Lokalizácia búrky v dome je zrejmým znakom toho, že sa nepríjemnosti budú dotýkať rodinnej sféry. Ak blesk udrie vedľa vás do zeme, mali by ste sa zamyslieť nad svojím životným štýlom. Podvedomie vám takto našepkáva, že je zničujúci a mali by ste niečo zásadné zmeniť.

Útek pred búrkou, prechádzka v daždi alebo bezpečný úkryt?

A čo keď pred búrkou utekáte? V tomto prípade je dôležité, či nájdete vhodné útočisko. Ak áno, vaše nádeje a túžby sa majú tendenciu naplniť, ak nie, bohužiaľ, pôjde o opak.

Pokiaľ v sne pozorujete búrku z bezpečného miesta, znamená to, že sa vyhnete nebezpečenstvu a ťažkostiam. No a napokon nebojácne prechádzanie sa v búrke reprezentuje riskovanie, ktoré však môže znamenať aj veľký zisk.

Pozri aj: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú?

sen o blesku

Pozitívne interpretácie búrky

Ako už bolo načrtnuté, najlepšie je, keď ste v sne počas búrky na bezpečnom mieste a len ju pozorujete. Okolo vás „prehrmia“ veľké zmeny často negatívneho charakteru, ktoré sa však vás nedotknú.

Čo znamená guľový blesk a keď vás blesk zasiahne?

Aj niektoré blesky možno vnímať celkom pozitívne. Napríklad taký guľový blesk znamená nečakaný finančný zisk alebo kariérny postup, ktorý však nezávisí primárne od vás samotných.

No a nakoniec, asi celkom neočakávane, možno najpozitívnejšie vnímať to, keď vás v sne z ničoho nič zasiahne blesk. Ten má byť totiž signálom blízkeho zbohatnutia, ba dokonca slávy.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.