Prebudili ste sa so strachom, lebo sa vám snívalo o silnej búrke? Hromy a blesky vedia vystrašiť aj v realite, ako si však interpretovať sny, v ktorých má hlavné slovo búrka, a to či už klasická sprevádzaná silným dažďom alebo snehová, prípadne od reality vzdialená búrka v dome?

Interpretácie nie sú len vyslovene negatívne, existuje aj pár prípadov, kedy ju možno vykladať v pozitívnom zmysle. V našom snári sa teraz podrobnejšie pozrieme na to, kedy je búrka v sne predzvesťou nepríjemností a kedy sa z nej možno naopak tešiť.

Je búrka a hromy s bleskami v sne varovanie na oblohe?

V zásade akékoľvek zlé počasie v sebe nesie symboliku nepokoja. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo sa človeku sníva o búrkach a bleskoch. Pokiaľ sú tieto sny opakujúceho sa charakteru, môžu byť za tým aj neustále potlačované emócie, predovšetkým zožierajúci hnev. Búrky v sne – to sú tiež prejavy frustrácie z aktuálnych životných udalostí, či už v blízkych vzťahoch, alebo v práci, no a práve tie vyúsťujú do hnevu, ktorý snívajúceho vnútorne kvári. 

S búrkou je väčšinou spojený dážď, silný vietor, nebo osvetľujúce hrozivé blesky a napokon i rachotiace hromy. Búrka v sne môže evokovať nebezpečenstvo, ale na druhej strane si predstavte to uvoľnenie predbúrkového ťaživého napätia a sviežosť, ktorú po nej možno cítiť vo vzduchu.

Ešte malá pripomienka. Ako pri každom sne, aj v tomto má veľký význam kontext. V každom prípade však akákoľvek búrka v sne hovorí o veľkých veciach v živote. S veľkou pravdepodobnosťou budú nečakané. Presne tak, ako sa hovorí, že to prišlo ako blesk z jasného neba.

Búrka v sne s negatívnou interpretáciou

Búrka nás, samozrejme, primárne núti uvažovať o nebezpečenstve. Predsa len má ničivú silu a jej deštruktívne prejavy v sne naozaj napovedajú o tom, že sa možno dostať do ťažkostí.

Najväčším varovaním je, keď v sne stojíte počas búrky pod stromom. Tak ako je to vysoko rizikové v realite, tak aj sen o tejto pozícii neveští nič dobré. Pozor najmä na zdravie.

Ďalšia interpretácia: Snár: Čo znamená ježko v sne? Ostré pichliače neveštia nič dobré

sen o búrke

Hromy a blesky v sne

Čakať možno zásadné zlomy k horšiemu, a to aj v prípade, keď ešte len v diaľke vidíte alebo počujete búrku a vy sa nachádzate na voľnom priestranstve, prípadne prichádza silný dážď a vy nemáte dáždnik.

Nasledujúce dni budú spojené so šokujúcimi správami. Obrňte sa trpezlivosťou, pokojom a predovšetkým prezieravosťou. Ak blesky v sne viditeľne osvetľujú nebo, tak sa okrem negatívnych správ dozviete aj tajomstvo, ktoré vám situáciu nasledujúcich dní možno aj trochu objasní.

...
Aj úder blesku do domu možno spájať s neočakávanými správami. Netradičná lokalizácia búrky v dome je zrejmým znakom toho, že sa nepríjemnosti budú dotýkať rodinnej sféry.

Oplatí sa prečítať: Snár: Budova a dom v sne – odraz osobnosti aj tela

Ak blesk udrie vedľa vás do zeme, mali by ste sa zamyslieť nad svojím životným štýlom. Podvedomie vám takto našepkáva, že je zničujúci a mali by ste niečo zásadné zmeniť.

Čo znamená silný vietor a dážď počas búrky v sne?

Vo všeobecnosti dážď so sebou prináša drobné životné rozrušenia i slzy radosti, očistný proces, no a keď je prudký, tak dokonca aj peniaze. Keď ho však skombinujeme s nárazovým vetrom a búrkou, rovnako možno búrku očakávať aj v citovom živote snívajúceho. Ak k tomu ešte zmokne, šťastie pravdepodobne nájde úplne inde, ako
očakáva.

Snehová búrka v sne

Špeciálnu pozíciu v snároch má snehová búrka, ktorá je symbolom niečoho nového v živote. Niečoho, po čom možno veľmi netúžite. Má väčšiu spätosť s emóciami ako s matériou a podobne ako sa v snehovej búrke možno len ťažko zorientovať, tak ťažko sa budete vedieť zorientovať sami v sebe. Je to však pravdepodobne vaša
zásadná úloha počas nadchádzajúcich dní. A mali by ste ju zvládnuť, aby ste sa vo svojom sebarozvoji dostali ďalej a mali dobrý pocit zo života ako aj zo seba.

Útek pred búrkou, prechádzka v daždi alebo bezpečný úkryt?

A čo keď pred búrkou utekáte? V tomto prípade je dôležité, či nájdete vhodné útočisko. Ak áno, vaše nádeje a túžby sa majú tendenciu naplniť, ak nie, bohužiaľ, pôjde o opak.

Pokiaľ v sne pozorujete búrku z bezpečného miesta, znamená to, že sa vyhnete nebezpečenstvu a ťažkostiam. No a napokon nebojácne prechádzanie sa v búrke reprezentuje riskovanie, ktoré však môže znamenať aj veľký zisk.

Pozri aj: Snár: Svadba a sobáš v sne – čo znamenajú?

sen o blesku

Pozitívne interpretácie búrky

Ako už bolo načrtnuté, najlepšie je, keď ste v sne počas búrky na bezpečnom mieste a len ju pozorujete. Okolo vás „prehrmia“ veľké zmeny často negatívneho charakteru, ktoré sa však vás nedotknú.

Sen o prečkaní búrky bez akejkoľvek ujmy môže byť taktiež metaforou na prekonanie emocionálnej krízy. Je teda tiež možné, že ste prekonali vnútorné tlaky, frustráciu a vo všeobecnosti povedané vlastné a možno i potláčané emocionálne napätia, ktoré vám znižovali kvalitu života.

Čo znamená guľový blesk a keď vás blesk zasiahne?

Aj niektoré blesky možno vnímať celkom pozitívne. Napríklad taký guľový blesk znamená nečakaný finančný zisk alebo kariérny postup, ktorý však nezávisí primárne od vás samotných.

No a nakoniec, asi celkom neočakávane, možno najpozitívnejšie vnímať to, keď vás v sne z ničoho nič zasiahne blesk. Ten má byť totiž signálom blízkeho zbohatnutia, ba dokonca slávy.

Foto: Freepik

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.