Keďže k nám už zavítala nefalšovaná zima a Vianoce sa blížia závratným tempom, prinášame vám inšpirácie na krásne zimne a vianočne ladené nechty. Dajte si ich urobiť alebo si ich sami vytvorte v pohodlí domova s kvalitnou gél-lak sadou ešte pred tým, ako vyvrcholí predvianočný zhon. A keďže zimná manikúra ponúka mnohé alternatívy, môžete si s radosťou vyberať. Ste zvedavé, aké trendy sú TOP v zimnej manikúre? Tak poďme na to.

zimná manikúra inšpirácia
Foto: Pinterest
vianočná manikúra
Foto: Pinterest

Krásny dizajn vianočných nechtov, s ktorými zažiariš

Aj nechty môžu dávať jasne na známosť, že sa blíži sviatočný čas. A to nielen klasickými vianočnými farbami, ako je zlatá, zelená, červená, strieborná a biela. Na nechtoch vám môžu žiariť vianočné stromčeky, darčeky i soby.

Necítite sa na detailné vykresľovanie? Pokiaľ ste sa napokon odhodlali na domácu manikúru, uľahčite si jej tvorbu nálepkami na nechty s klasickou zimnou tematikou. A nezabudnite na snehové vločky, ktoré vyzerajú veľmi efektne. Červené nechty s obrysmi zlatých stromčekov alebo zelené nechty s trblietavými vianočnými ozdobami na stromček? Na výber je toho dosť. Pokiaľ sa bojíte, aby ste neskĺzli do gýčovitosti, nalakujte si nechty základnou farbou a nálepkami či kamienkami ozdobte len dva nechty. Máte viac odvahy? Efektne vyzerá aj dvojfarebná či trojfarebná manikúra, ako vidíte na fotkách.

s akcentmi zelenej
Foto: Pinterest

Tvar nechtu si voľte v prvom rade podľa osobných preferencií, no na zimnú manikúru je obzvlášť vhodný oválny mandľový tvar. S dĺžkou nechtov si taktiež nemusíte robiť starosti. Trendy sú ultra krátke aj stredne dlhé pazúriky. Pričom tie krátke vám nebudú prekážať ani pri predvianočnom veľkom upratovaní.

trblietavá manikúra
Foto: Pinterest

Zasnežená zimná manikúra s trblietkami?

Zimná manikúra sa každoročne nesie v znamení trblietania. Najvianočnejšie vyzerajú zlaté a strieborné trblietky. No treba uznať, že tie strieborné sa skvele hodia najmä na bielu manikúru. Takéto spojenie evokuje trblietanie sa snehovej pokrývky.

Zaujme ťa: Domáca manikúra: Spoznaj správny základný postup

Vyskúšať môžete aj minimalistickejšie verzie, keď sú trblietky alebo trblietajúce sa kamienky len na špičkách nechtov, prípadne v ich spodnom polmesiaci. Nezabudnite, že stále trvá trend jednoduchých geometrických tvarov a čiarok.

minimalistická zimná manikúra
Foto: Pinterest
biela trblietavá manikúra
Foto: Pinterest

Ombré nechty a neutrálnejší look

Vianočné nechty sú celkom špecifické a je zrejmé, že ich nebudete preferovať počas celej zimy.  Nechcete vyslovene vianočnú manikúru? Neutrálnejší zimný look vyčaríte na nechtoch aj s využitím sivého laku. No a neustále sa o slovo hlási technika ombré, ktorá, ako vidíte nižšie na fotkách, vyzerá úžasne aj v kombinácii so zimnými vzormi alebo sama o sebe, keď použijete výber farieb z chladnejšieho spektra. TOP farbou roku 2022 bude fialová, tak sa pokojne môžete vydať aj touto cestou.

ombré nechty
Foto: Pinterest
sivé odtiene
Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.