REKLAMA

Keďže k nám už zavítala nefalšovaná zima a Vianoce sa blížia závratným tempom, prinášame vám inšpirácie na krásne zimne a vianočne ladené nechty. Urobte si na seba čas, a to napriek tomu, že predvianočné obdobie je plné zhonu. Doprajte si zimnú manikúru.

Najlacnejšia profesionálna manikúra i pedikúra TU >>>

zimná manikúra inšpirácia
Foto: Pinterest

Dajte si urobiť krásne nechty u manikérky, prípadne si ich sami vytvorte v pohodlí domova s kvalitnou gél-lak sadou. Spravte to pokojne ešte pred tým, ako vyvrcholí predvianočné zháňanie darčekov, upratovanie a vypekanie. A pri štedrej večeri sa budete môcť pýšiť nielen upraveným účesom a peknými šatami, ale aj krásnymi pazúrikmi.

...

S vianočnými nechtami potešíte nielen seba, ale zaiste aj svoje okolie. A keďže zimná manikúra ponúka mnohé alternatívy, môžete si s radosťou vyberať. Ste zvedavé, aké trendy sú TOP v zimnej manikúre? Tak poďme na to.

vianočné nechty s červenými akcentami
Foto: Pinterest

Červené vianočné nechty – klasika trochu inak

Červená je v manikúre považovaná za nadčasovú a elegantnú, a to v akomkoľvek ročnom období. Je to taktiež tradičná sviatočná farba vianočných nechtov. Pokiaľ sa bojíte príliš experimentovať s farbami, toto bude skvelá voľba.

Samozrejme, môžete si urobiť jednofarebnú sviatočnú manikúru doma, no čo tak ju aspoň trochu inovovať? Stačí trochu správne umiestnených glitrov či akcent s vianočnou aplikáciou na jednom nechte. Inšpiráciu na vianočnú červenú manikúru nájdete nižšie na fotkách. 

červené vianočné nechty
Foto: Pinterest
vianočné nechty červené
Foto: Pinterest

Krásny dizajn vianočných nechtov, s ktorými zažiariš

Ako môžete vidieť, nechty vedia dať jasne na známosť, že sa blíži sviatočný čas. A to nielen klasickými vianočnými farbami, ako je zlatá, zelená, červená, strieborná a biela. Na nechtoch vám môžu žiariť vianočné stromčeky, darčeky, perníčky i soby.

vianočná manikúra
Foto: Pinterest

Necítite sa na detailné vykresľovanie? Pokiaľ ste sa napokon odhodlali na domácu manikúru, uľahčite si jej tvorbu nálepkami na nechty či iným jednoduchým zdobením s klasickou zimnou tematikou. Zimná manikúra s nálepkami bude vyzerať skvelo najmä na matných nechtoch. Aplikácia je naozaj jednoduchá.

Nezabudnite na snehové vločky, ktoré vyzerajú veľmi efektne. Červené nechty s obrysmi zlatých stromčekov alebo zelené nechty s trblietavými vianočnými ozdobami na stromček? Na výber je toho dosť. 

s akcentmi zelenej
Foto: Pinterest
REKLAMA

Pokiaľ sa bojíte, aby ste neskĺzli do gýčovitosti, nalakujte si nechty základnou farbou a nálepkami, pečiatkami či dekoratívnymi kamienkami ozdobte len jeden či dva nechty. Že máte viac odvahy? Efektne vyzerá aj dvojfarebná či trojfarebná manikúra, ako vidíte na fotkách.

Vybrali sme: Tipy a triky, ako urýchliť rast nechtov a posilniť ich 

Tvar nechtu si voľte v prvom rade podľa osobných preferencií, no na zimnú manikúru je obzvlášť vhodný oválny mandľový tvar. S dĺžkou nechtov si taktiež nemusíte robiť starosti. Trendy sú ultra krátke aj stredne dlhé pazúriky. Pričom tie krátke vám nebudú prekážať ani pri predvianočnom veľkom upratovaní.

vianočné nechty studené farby
Foto: Pinterest

Svetríková pletená manikúra je pre zimné nechty TOP voľbou

Dopriať si teda môžete klasické červené vianočné nechty, zelené smaragdové nechty s trblietavými akcentami, ba dokonca aj tzv. svetríkové nechty.

O čo ide? Ide o nail art dizajn, ktorý verne napodobňuje textúru pletených svetrov. Svetríkové nechty sa vyznačujú 3D efektom, ktorý je docielený špeciálnym nanášaním 3D gélu. Vytvoriť si pletený dizajn na nechtoch nie je veru jednoduché, pretože ide o mimoriadne precíznu prácu, ktorú väčšinou zvládnu len profíčky v salónoch.

zimné nechty svetríkové
Foto: Pinterest
trblietavá manikúra
Foto: Pinterest

Zasnežená zimná manikúra s trblietkami?

Zimná manikúra sa každoročne nesie v znamení trblietania. Najvianočnejšie vyzerajú zlaté a strieborné trblietky. No treba uznať, že tie strieborné sa skvele hodia najmä na bielu manikúru. Takéto spojenie evokuje trblietanie sa snehovej pokrývky. Vianočné nechty by jednoducho nemali byť ochudobnené o glitre. 

Zaujme ťa: Domáca manikúra: Spoznaj správny základný postup

Vyskúšať môžete aj minimalistickejšie verzie, keď sú trblietky alebo trblietajúce sa kamienky len na špičkách nechtov, prípadne v ich spodnom polmesiaci. Nezabudnite, že stále trvá trend jednoduchých geometrických tvarov a čiarok.

minimalistická zimná manikúra
Foto: Pinterest
biela trblietavá manikúra
Foto: Pinterest

Ombré nechty a neutrálnejší look

Vianočné nechty sú celkom špecifické a je zrejmé, že ich nebudete preferovať počas celej zimy. Nechcete vyslovene vianočnú manikúru? Neutrálnejší zimný look vyčaríte na nechtoch aj s využitím sivého laku. 

Najlacnejšia profesionálna manikúra i pedikúra TU >>>

No a neustále sa o slovo hlási technika ombré, ktorá, ako vidíte nižšie na fotkách, vyzerá úžasne aj v kombinácii so zimnými vzormi alebo sama o sebe, keď použijete výber farieb z chladnejšieho spektra. Fialová a sivá, prípadne sivá s prechodom do bielej stojí za vyskúšanie.

ombré nechty
Foto: Pinterest
sivé odtiene
Foto: Pinterest

Pin It on Pinterest

Zdieľajte, ak sa vám u nás páči.

Pripravujeme pre vás ďalšie zaujímavé články.